محدودیت‌ انرژی مشکل تولید سیمان در خراسان رضوی

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس اداره صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تنها مشکلی که در حوزه سیمان در استان وجود دارد، محدودیت‌های برق و گاز است که به تناسب در تابستان و زمستان برای واحدهای تولیدی ایجاد می‌شود.

رشد ۱۱ درصدی فروش سیمان در ۵ ماهه نخست سالجاری

پایگاه خبری معدن نیوز -در ۵ ماهه نخست سالجاری فروش سیمان رشد ۱۱ درصدی را تجربه و به ۲۷ میلیون و ۲۲۴ هزار تن رسیده است.

افزایش بیش از ۱۰ درصدی تولید سیمان

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات مدیره انجمن سیمان از افزایش بیش از ۱۰ درصدی تولید سیمان در ۴ ماه نخست امسال درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: اکنون باتوجه به میزان عرضه هیچ گونه التهابی در بازار وجود ندارد.

تبدیل فاز ۴ سیمان دورود به تولید آهک هیدراته صنعتی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صمت لرستان گفت: با توجه به شرایط فاز ۴ سیمان دورود پیشنهاد شده خط تولید آن را به آهک هیدراته صنعتی و محصولات دیگر تبدیل کنند که در دست بررسی است.

رونق تولید سیمان در سایه تامین برق پایدار

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: با تأمین برق پایدار صنایع در سال جاری در تولید و عرضه سیمان در کشور هیچ مشکلی وجود ندارد.

شفافیت دستاورد عرضه سیمان در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -دبیر انجمن سیمان گفت: عرضه سیمان در بورس باعث شد این صنعت که طی سال های گذشته هیچگاه تا این حد شفاف نبوده، امروز روند معاملات آن برای همه قابل نظارت باشد.

عرضه امروز سیمانی‌ها در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -عرضه های سیمانی ها از امروز (یکشنبه ۱۸ تیر) آغاز و دوشنبه (۱۹ تیر) تداوم می یابد. در عرضه های امروز، ۶۷ شرکت سیمانی در مجموع یک میلیون و ۱۰۰ هزار و ۶۹۲ تن انواع سیمان را روی تابلو می برد. شرکت های سیمانی از ابتدای سال تا هفته منتهی به ۱۶ تیر امسال ۱۸.۷ میلیون تن سیمان به ارزش ۱۵.۸ همت در بازار فیزیکی و ۱۱۵ هزار تن به ارزش ۱۰۸.۱ میلیارد تومان در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالا فروختند.

کاهش تولید در کارخانه سیمان نیزار قم

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر کارخانه سیمان نیزار قم گفت: اعمال مدیریت و محدودیت‌ها در مصرف برق برای صنایع، مجبور به کاهش ۴۰ درصدی در تولید سیمان شده ایم.

عرضه سیمان متناسب با تقاضای بازار است

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: اکنون عرضه سیمان متناسب با نیاز بازار انجام می‌شود و در تلاشیم با حداکثر توان ممکن در فصل گرم تولید سیمان داشته باشیم.

مجری طرح فاجد به مناسبت دهه تولید و تجارت، اعلام کرد:

برگزاری دوره آموزشی فعالیت در زنجیره صنعت سنگ ساختمانی

پایگاه خبری معدن نیوز -مجری طرح توانمندسازی فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاهی در بخش معدن و صنایع معدنی ( فاجد) اعلام کرد: این سازمان، دوره آموزشی فعالیت در زنجیره صنعت سنگ ساختمانی را در آذربایجان غربی برگزار کرد.

تامین سیمان کشور در سایه رشد ۱۴ درصدی تامین برق

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید و عرضه سیمان متناسب با تقاضا در بازار با رشد ۱۳.۸۱ درصدی تامین انرژی در حال انجام است.

فرآوری سالانه ۱۶ میلیون تن گچ در استان سمنان

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان از فرآوری سالانه ۱۶ میلیون تن گچ در این استان خبر داد.

عرضه امروز سیمانی‌ها در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -عرضه های سیمانی ها از امروز (یکشنبه ۲۱ خرداد) آغاز و دوشنبه (۲۲ خرداد) تداوم می یابد. در عرضه های امروز، ۶۶ شرکت سیمانی در مجموع یک میلیون و ۱۷۰ هزار و ۷۳۲ تن انواع سیمان را روی تابلو می برد. شرکت های سیمانی از ابتدای سال تا هفته منتهی به ۱۹ خرداد نزدیک ۱۴ میلیون تن سیمان به ارزش ۱۱.۲همت در بازار فیزیکی و حدود ۸۷ هزار تن به ارزش ۷۹.۷ میلیارد تومان در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالا فروختند.

گره ۱۹ ساله پروژه سیمان سمنگان گشوده می‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس کمسیون صنایع و معادن مجلس گفت: گره ۱۹ ساله ساخت پروژه سیمان سمنگان گشوده خواهد شد.

جزییات جدید از محدودیت برق در کارخانجات تولید سیمان

پایگاه خبری معدن نیوز -دبیر انجمن سیمان کشور خاطر نشان کرد: وزیر نیرو در جلسه ای میزان کاهش برق صنایع را به استان ها با محوریت استاندار واگذار کردند که امیدواریم استان ها در این زمینه با تولید مساعدت کنند؛ مطابق با آنچه به ما ابلاغ کردند محدودیت برق و مقادیر اعلام شده قطعی برق در ساعات پیک کاری کاهش قابل توجهی کرده است و این مهم در حجم تولید اثر خواهد گذاشت.

گرجستان، آماده واردات مصالح ساختمانی ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -عثمان چالیشگان، رئیس اتحادیه سرمایه‌گذاران بین‌المللی گرجستان که در راس یک هیات تجاری به ایران سفر کرده است، با حضور در اتاق ایران با حسین سلاح ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران دیدار کرد.

استفاده کارخانه سیمان دورود از روش‌های نوین کنترل آلودگی

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس سازمان صمت لرستان گفت: کارخانه سیمان دورود از روش‌های نوین کنترل آلودگی استفاده خواهد کرد.

افزایش خودسرانه قیمت بتن آماده و شن و ماسه تخلف است

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صمت گیلان با بیان اینکه افزایش خودسرانه قیمت بتن آماده و شن ماسه تخلف است، گفت: قیمت ها همان نرخ سال گذشته است و فعلا هیچ گونه تغییر قیمتی برای بتن آماده و شن و ماسه نداریم.

جایگاه هشتم ایران در تولید سیمان

پایگاه خبری معدن نیوز -کارشناس بازار سرمایه گفت: با عملکرد مطلوب شرکت‌های فعال در حوزه سیمان، در سال ۱۴۰۱ توانستیم به رتبه هشتم تولیدکنندگان سیمان در جهان برسیم.

تثبیت جایگاه ایران در رتبه هشتم تولید سیمان جهان

پایگاه خبری معدن نیوز -ایران با تولید ۶۲ میلیون تن سیمان در سال ۲۰۲۲ توانست همچنان در رتبه هشتم تولید جهانی این محصول بایستد.

ماجرای افزایش حدود ۶۰ درصدی قیمت سیمان در کهگیلویه و بویراحمد

پایگاه خبری معدن نیوز -طی روزهای اخیر شاهد افزایش حدود ۶۰ درصدی قیمت سیمان در استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص شهر یاسوج مرکز این استان هستیم که گلایه مندی و نگرانی مردم را در پی داشت.

کرمان نخستین تولیدکننده سیمان سفید در جنوب شرق کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -کارخانه سیمان کرمان نخستین تولیدکننده سیمان سفید در جنوب شرق کشور است.

تاخیر ۴ ساعته فروپاشی سازه‌ها در زمان آتش‌سوزی با سیمان نانویی

پایگاه خبری معدن نیوز -یکی از شرکت‌های فناور محصولی با پایه سیمانی حاوی نانوذرات تولید کرده است که از بخش‌های فلزی ساختمان در برابر آتش محافظت می‌کند.

رئیس سازمان صمت لرستان:

تکمیل فاز چهارم سیمان دورود به شستا بستگی دارد

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس سازمان صمت لرستان گفت: اجرایی شدن فاز چهارم سیمان دورود به شرکت سرمایه‌گذاری شستا بستگی دارد که موارد مد نظر بانک رفاه را مهیا کند.

قیمت سیمان نسبت به قبل تغییری نداشته است

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی گفت: قیمت سیمان نسبت به قبل تغییری نداشته است و با همان قیمت‌های قبلی در بورس کالا عرضه می‌شود.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد