تثبیت جایگاه ایران در رتبه هشتم تولید سیمان جهان

پایگاه خبری معدن نیوز -ایران با تولید ۶۲ میلیون تن سیمان در سال ۲۰۲۲ توانست همچنان در رتبه هشتم تولید جهانی این محصول بایستد.

ماجرای افزایش حدود ۶۰ درصدی قیمت سیمان در کهگیلویه و بویراحمد

پایگاه خبری معدن نیوز -طی روزهای اخیر شاهد افزایش حدود ۶۰ درصدی قیمت سیمان در استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص شهر یاسوج مرکز این استان هستیم که گلایه مندی و نگرانی مردم را در پی داشت.

کرمان نخستین تولیدکننده سیمان سفید در جنوب شرق کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -کارخانه سیمان کرمان نخستین تولیدکننده سیمان سفید در جنوب شرق کشور است.

تاخیر ۴ ساعته فروپاشی سازه‌ها در زمان آتش‌سوزی با سیمان نانویی

پایگاه خبری معدن نیوز -یکی از شرکت‌های فناور محصولی با پایه سیمانی حاوی نانوذرات تولید کرده است که از بخش‌های فلزی ساختمان در برابر آتش محافظت می‌کند.

رئیس سازمان صمت لرستان:

تکمیل فاز چهارم سیمان دورود به شستا بستگی دارد

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس سازمان صمت لرستان گفت: اجرایی شدن فاز چهارم سیمان دورود به شرکت سرمایه‌گذاری شستا بستگی دارد که موارد مد نظر بانک رفاه را مهیا کند.

قیمت سیمان نسبت به قبل تغییری نداشته است

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی گفت: قیمت سیمان نسبت به قبل تغییری نداشته است و با همان قیمت‌های قبلی در بورس کالا عرضه می‌شود.

نیاز به وقوع تحول چهارم در صنعت سیمان

پایگاه خبری معدن نیوز -همچنان که می‌‌‌دانیم صنعت سیمان یکی از بزرگ‌ترین صنایع کشور است که با توان تولید ۹۰میلیون تن در سال به ارزش تقریبی ۵میلیارد دلار نقش مهمی در تولید ناخالص ملی و اشتغال کشور بازی می‌کند. این صنعت که اولین کارخانه آن در سال ۱۳۱۲ در جنوب تهران و به ظرفیت ۳۰هزار تن در سال به تولید رسید، اگرچه بنابه عللی از جمله وقوع جنگ جهانی، تا مدت‌‌‌ها بدون تغییر باقی‌مانده بود، در ادامه با روند رو به رشد ظرفیت تولید آن از ۳۰هزارتن در سال ۱۳۱۲ به ۱۰۰برابر یا ۳میلیون تن در سال ۱۳۵۰ و ۳۰میلیون تن یا ۱۰برابر در سال ۱۳۸۱ رسید. بررسی تاریخچه این صنعت نشان می‌دهد که صنعت سیمان از هنگام شروع به تولید، در کشور با سه‌تحول اساسی روبه‌رو بوده است.

صادرات کاشی و سرامیک ایرانی به ۱۵۰ کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -رییس انجمن کاشی و سرامیک تزئینی ایران گفت: کاشی و سرامیک ایرانی به ۱۵۰ کشور جهان صادر و در این میان ۸۰ درصد صادرات به پاکستان و عراق انجام می‌شود.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنعت سیمان:

کمبود سیمان نداریم

پایگاه خبری معدن نیوز -در پی کاهش تخصیص گاز واحدها و از جمله صنایع سیمانی و فولادی‌ها برای جلوگیری از قطعی گاز گسترده، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنعت سیمان با اشاره به توقف تولید چند شرکت سیمانی عنوان کرد که میزان مصرف و تقاضا در حال حاضر با توجه به فصل سرما پایین آمده و در حال حاضر دلیلی برای افزایش قیمت سیمان در بازار متصور نیستیم.

عرضه هفتگی ۱.۲ میلیون تن سیمان در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در کشور کمبود سیمان نداریم، گفت: به‌طور هفتگی و مستمر حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن سیمان در بورس کالا عرضه می‌شود.

تاثیر زیست‌محیطی معادن شن و ماسه

پایگاه خبری معدن نیوز -رکود صنعت ساختمان و توقف پروژه‌های عمرانی باعث شده تا بسیاری از معادن شن و ماسه با کمتر از ۳۰‌درصد ظرفیت کار کنند و صرفا با این تولید محدود جلوی ورشکستگی و تعطیلی را بگیرند؛ در این میان مشکلاتی مانند تهیه گازوئیل برای ماشین‌آلات این واحدها تبدیل به یک چالش عمده شده و به ناچار پای معدن‌داران را به بازار آزاد باز کرده است.

گاز کارخانه سیمان تهران قطع شد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت سیمان تهران از قطع کامل گاز کارخانه سیمان تهران خبر داد.

رئیس انجمن سیمان خبر داد:

قطع گاز ۵۴ کارخانه سیمان

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس انجمن سیمان با بیان اینکه سیمان گران نشده و عرضه هم کم نیست، گفت: ما نگفتیم کارخانجات سیمان تعطیل شده اند بلکه گفتیم گاز ۵۴ شرکت قطع شده و تولید با استفاده از مازوت انجام می شود.

عرضه های ۶۶ شرکت سیمانی در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -عرضه های سیمانی ها در هفته جاری از امروز (یکشنبه ۱۸ دی) آغاز و فردا (دوشنبه ۱۹ دی) هم تداوم می یابد. در عرضه های امروز، ۶۶ شرکت سیمانی در مجموع یک میلیون و ۱۱۶ هزار و ۸۴۴ تن انواع سیمان را روی تابلو می برند. سیمانی ها تا هفته منتهی به ۱۶ دی، در مجموع بیش از ۴۴.۵ میلیون تن انواع سیمان را به ارزش ۲۸.۹ همت (هزار میلیارد تومان) در تالار سیمان بورس کالا فروختند.

توقف فعالیت معادن و واحدهای تولید سیمان پاکدشت به علت آلودگی هوا

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت گفت: با توجه به افزایش میزان آلاینده های جوی و بروز پدیده وارونگی هوا، تمام معادن فعال در این شهرستان تا رفع آلودگی اجازه فعالیت ندارند.

رشد ۶ درصدی تولید سیمان در ۹ ماهه ۱۴۰۱

پایگاه خبری معدن نیوز -درحالی‌که برخی رسانه‌ها خبر از تعطیلی گسترده کارخانجات سیمان طی ماه‌های اخیر می‌دهند اما مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت می‌گوید این خبر کذب محض است.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنعت سیمان:

سیمانی‌ها در تامین مازوت هم دچار چالش‌هایی هستند

پایگاه خبری معدن نیوز -به دنبال بحث‌های اخیر درباره آنکه تمام کارخانه‌های سیمان فعال‌اند اما جوسازی‌های رسانه‌ای می‌کنند، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنعت سیمان با اشاره به اینکه تلاش صنعت سیمان علیرغم محدودیت‌های اعمالی قابل تقدیر است، تخصیص ۲۱ میلیون مترمکعب کمتر از نیاز گاز صنعت را متفاوت از قطعی گاز واحدهای سیمانی ندانسته و تاکید کرد که سیمانی‌ها در تامین مازوت هم دچار چالش‌هایی هستند.

زیان ۱۰۰ میلیاردی بتن سازان به دلیل تعطیلی

پایگاه خبری معدن نیوز -دبیر انجمن بتن آماده با بیان این‌که سهم تراک میکسرها از آلودگی هوای تهران نیم درصد است گفت:‌ تعطیلی ۱۰ روزه کارخانه‌های تولید بتن آماده در تهران ۱۰۰ میلیارد تومان به این صنعت ضرر وارد کرد.

سخنگوی وزارت صمت:

همه کارخانه‌های سیمان فعالند

پایگاه خبری معدن نیوز - سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در توئیتر نوشت: همه کارخانه‌های سیمان فعالند و از گاز و مازوت (درصورت نیاز) استفاده می‌کنند.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت:

قطعی گاز کارخانجات سیمان صحت ندارد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با وجود کاهش گاز تحویلی به کارخانجات سیمان، اما با تحویل سوخت دوم (مازوت) برنامه‌های تولید به قوت خود باقی است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

کمبود گاز ۵۰ کارخانه سیمان را نیمه تعطیل کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -علی اکبر الوندیان بزرگترین مشکل کارخانه‌های سیمان را دشواری در تامین سوخت دوم یعنی مازوت دانست و گفت: تامین سوخت مازوت به راحتی انجام نمی‌شود و برای تامین آن باید فرآیند‌های پیچیده‌ای طی شود.

تداوم عرضه ۱.۲ میلیون تن سیمان در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -عرضه های سیمانی ها در هفته جاری از امروز (یکشنبه ۲۷ آذر) آغاز و فردا (دوشنبه ۲۸ آذر) هم تداوم می یابد. در عرضه های امروز، ۶۵ شرکت سیمانی در مجموع یک میلیون و ۲۰۲ هزار و ۲۶۸ تن انواع سیمان را روی تابلو می برند. سیمانی ها تا هفته منتهی به ۲۵ آذر، در مجموع بیش از ۴۱ میلیون تن انواع سیمان را به ارزش ۲۶.۷ همت (هزار میلیارد تومان) در تالار سیمان بورس کالا فروختند.

سرمای هوا بازار مصالح ساختمانی را آرام کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی تهران با بیان اینکه برودت هوا باعث کاهش فعالیت در بخش ساخت و ساز و کاهش قیمت برخی مصالح می‌شود، گفت که قیمت‌ها در بازار مصالح ساختمانی افزایش نیافته است.

قطع برق سیمانی ها از هفته آینده

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس انجمن سیمان ضمن اشاره به قطعی ۱۰۰ درصدی و ۵۰ درصدی گاز در صنایع سیمانی، از احتمال قطعی برق این صنایع از هفته آینده خبر داد و گفت: مازوت به تنهایی نمی تواند هوا تهران را آلوده کند.

مازوت کارخانه‌های سیمان تأمین شد

پایگاه خبری معدن نیوز -یک کارشناس سیمان گفت: سیمانی‌ها تدابیر لازم را برای تأمین سوخت خود انجام می‌دهند به‌نحوی که برخی با ذخیره‌سازی کلینکر و تعدادی دیگر با خرید مازوت نیاز خود را تأمین می‌کنند.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد