افزایش تولید آلومینیوم اولیه در ماه اکتبر ۲۰۲۳

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید جهانی آلومینیوم اولیه در ماه اکتبر سال جاری با رشد قابل‌توجهی روبرو بوده است.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

عربستان آماده تسخیر بازار آلومینیوم

پایگاه خبری معدن نیوز -کنفرانس اخیر بین‌المللی آلومینیوم عرب (Arabal) در ریاض بینش‌های حیاتی را به اشتراک گذاشت و بر افزایش پیش‌بینی‌شده ۲۰ تا ۳۰ درصدی تقاضای آلومینیوم جهانی طی هفت سال آینده تاکید کرد.

دستیابی ایمپاسکو به دانش فنی تولید آلومینا از باطله‌های معدنی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر پژوهش شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از همکاری این واحد با دانشگاه صنعتی شریف و دستیابی به دانش فنی تولید آلومینا از بوکسیت‌های پرسیلیس و کم عیار خبر داد.

خرمی‌شاد خبر داد؛

۱۵۰۰ میلیارد تومان قرارداد ساخت داخل ملی مس با شرکت‌های دانش‌بنیان در سال جاری

پایگاه خبری معدن نیوز -پیش‌بینی ما در شرکت ملی صنایع مس ایران نشان می‌دهد که تعداد مجوز ساخت داخل از سوی این شرکت برای شرکت‌های دانش بنیان تا پایان سال ۱۴۰۲ به رقم ۸۰۰ مجوز و به مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

معادن مس هوشمند می‌شوند؛

امضای تفاهم‌نامه با حضور وزیر صمت و معاون رئیس جمهور

پایگاه خبری معدن نیوز -تفاهم‌نامه چهارجانبه توسعه فناوری‌های هوشمندسازی معادن مس با حضور دکتر علی‌آبادی وزیر صمت، دکتر دهقانی معاون علمی و فناوری رییس جمهور، مهندس موثقی‌نیا رییس هیئت عامل ایمیدرو و دکتر خرمی‌شاد مدیرعامل شرکت ملی مس به امضاء رسید.

قدردانی مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از صنعت مس

پایگاه خبری معدن نیوز -در پی برگزاری مراسم بیست و دومین دوره «جایزه کتاب سال استان کرمان» در شهر مس سرچشمه، مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتاب‌خوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از مجتمع مس سرچشمه به‌خاطر حمایت‌ از حوزه فرهنگ و هنر قدردانی کرد.

استیل‌مینت گزارش می‌دهد؛

نگاهی به بازار ضایعات آلومینیوم وارداتی هند

پایگاه خبری معدن نیوز -بازار ضایعات آلومینیوم وارداتی هند اخیراً به دلیل افزایش قراردادهای آتی در بورس فلزات لندن (LME) و معاملات معتدل در مناطق خاص گزارش شده توسط منابع صنعتی، شاهد روند صعودی قیمت‌ها بوده است. فعالان بازار نشان می‌دهند که قیمت‌ها به میزان ۳۰ دلار تا ۵۰ دلار در هر تن در بین گریدهای آلومینیوم تغییر کرده است.

افزایش ۳ درصدی تولید شمش آلومینیوم در مهر سالجاری

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید شمش آلومینیوم کشور در ماه مهر، بیش از ۳ درصد افزایش یافت.

توافق چین و شیلی بر سر تولید مس

پایگاه خبری معدن نیوز -شیلی و چین بر سر نحوه تولید و ذوب مس به توافق رسیدند. آنتافوگستا؛ معدن‌کار شیلیایی با هزینه‌های تصفیه و پالایش به میزان ۸۰‌دلار در هرتن و ۸‌سنت در هر پوند با گروه ذوب جین‏‏‏‏‏‏‌چوان؛ چهارمین تولیدکننده بزرگ مس چین توافق کرد و این موضوع مسیر را برای عرضه باثبات کنسانتره مس در سال‌آینده در چین هموار کرد.

گزارش ۸ ماهه ۲۰۲۳ اعلام شد؛

رشد تولید جهانی کنسانتره مس

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید مس تصفیه شده جهانی طی هشت ماهه ۲۰۲۳ میلادی، ۵ درصد افزایش یافت. طی این مدت تولید کنسانتره مس نیز رشد پیدا کرد.

پیش‌بینی قیمت مس در سال ۲۰۲۴

پایگاه خبری معدن نیوز -به گفته یکی از بزرگ‌‎ترین تاجران فلزات در چین، بازار جهانی مس در سال آینده میلادی با مازاد عرضه مواجه خواهد شد که احتمالا منجر به کاهش بیشتر کالایی خواهد شد که برای انتقال به انرژی سبز حیاتی است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد:

ایجاد پنج هزار شغل؛ نتیجه طرح‌های توسعه مجتمع مس شهربابک

پایگاه خبری معدن نیوز -طرح‌های توسعه مجتمع مس شهربابک که در دست احداث هستند در آینده‌ای نزدیک حدود پنج هزار شغل در شهرستان ایجاد خواهند کرد.

کشف منابع جدید زمین‌شناسی در معدن مس میدوک

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از کشف منابع جدید با عمیق‌ترین حفاری اکتشافی در معدن مس میدوک استان کرمان خبر داد.

مدیر مجتمع پتاس خوروبیابانک خبر داد؛

فعال‌سازی معادن مس کلوت و کلاته مهران

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از فعال سازی معادن مس کلوت و کلاته مهران با ذخایر قطعی بیش از ۲۵۰ هزار تن خبر داد.

ضرورت تولید ۶۰۰ هزار تن پودر آلومینا در آذربایجان شرقی

پایگاه خبری معدن نیوز -نماینده شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کثرت معادن آلومینیوم در آذربایجان شرقی، گفت: سالانه ۶۰۰ هزار تن پودر آلومینا باید در استان تولید شود.

استیل‌مینت گزارش می‌دهد؛

افزایش ۱۶ درصدی تقاضای مس در سال ۲۰۲۳

پایگاه خبری معدن نیوز -انجمن بین‌المللی مس هند (ICAI) افزایش قابل توجه ۱۶ درصدی تقاضای مس را برای سال ۲۰۲۳ گزارش کرده است. در سال ۲۰۲۳، افزایش قابل توجهی در تقاضای مس در هند وجود داشته است که در مقایسه با ۱،۳۱۱،۰۰۰ تن ثبت شده در سال ۲۰۲۲، به ۱,۵۲۲,۰۰۰ تن رسیده است.

افزایش تولید جهانی آلومینا در ماه سپتامبر

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید جهانی آلومینا در ماه سپتامبر سال جاری میلادی، ۱۲ میلیون و چهار هزار تن اعلام شد که معادل تولید روزانه ۴۰۰ هزار تن و یک تن آلومیناست؛ تولید روزانه نسبت به دوره مشابه سال گذشته، ۲ درصد رشد داشته است.

۲۲ معدن مس در خراسان جنوبی فعال است

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان‌ جنوبی گفت: ۲۹ معدن مس در استان وجود دارد که ۲۲ معدن از این تعداد فعال است و ۵۸۲ نفر در آنها مشغول به کار هستند.

طرح‌های فناورانه حوزه پایین‌دستی مس حمایت می‌شوند

پایگاه خبری معدن نیوز -با انتشار فراخوان سلسله رویدادهای صنایع پایین‌دستی مس، از طرح‌های این حوزه حمایت می‌شود.

استیل‌مینت گزارش می‌دهد؛

کاهش تولید مس شیلی

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید مس شیلی در آگوست ۲۰۲۳ با کاهش بیش از ۳ درصدی مواجه شد و به ۰.۴۲ میلیون تن در مقایسه با ۰.۴۳ میلیون تن در جولای ۲۰۲۳ رسید.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

پروژه‌های توسعه‌ای آلومینا در سطح جهانی

پایگاه خبری معدن نیوز -اکسید آلومینیوم که آلومینا نامیده می‌شود، منبعی اساسی برای تولید آلومینیوم است. طبق گزارش Alcircle، همانطور که تقاضا برای آلومینیوم همچنان در حال افزایش است، نیاز به آلومینا به طور فزاینده‌ای آشکار شده است.

تولید حدود ۳۱۶ هزار تن شمش آلومینیوم در ۶ ماهه ۱۴۰۲

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید شمش آلومینیوم کشور طی ۶ ماهه نخست ۱۴۰۲، به حدود ۳۱۶ هزار تن رسید.

ریوتینتو طی ۹ ماه حدود ۱۴ میلیون تن بوکسیت تولید کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید مس و آلومینیوم زیست محیطی طی سه ماهه سوم سال جاری میلادی افزایش یافت.

استیل مینت گزارش می‌دهد؛

تداوم روند کاهش قیمت قراضه آلومینیوم در هند

پایگاه خبری معدن نیوز -به گفته منابع، قیمت قراضه آلومینیوم وارداتی هند در بحبوحه فعالیت‌های خرید و فروش محدود و همچنین کاهش معاملات آتی به روند نزولی خود ادامه داد.

با حضور معاول اول رییس جمهور و وزیر صمت

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بنیادی شرکت مس و دانشگاه شریف امضا شد

پایگاه خبری معدن نیوز - با حضور معاول اول رییس جمهور و وزیر صمت تفاهم‌نامه همکاری مشترک بنیادی شرکت مس و دانشگاه شریف امضا شد.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد