مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در جلسه کمیته مدیریت تصریح کرد:

اخذ تصمیم‌های هوشمندانه برای تحقق رشد تولید

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: با توجه به محدودیت‌های برق در نیمه نخست سال و محدودیت‌های گاز در زمستان، نیازمند اخذ تصمیم‌های هوشمندانه و بهنگام متناسب با نیاز شرکت هستیم تا علاوه بر گذر از این وضعیت، همچنان سرآمد رشد تولید در صنعت فولاد کشور باشیم.

اثرات ملموس سرمایه‌گذاری فولاد خوزستان در حوزه دانش‌بنیان‌ها

پایگاه خبری معدن نیوز -فولاد خوزستان در چند سال اخیر با سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان ها به موفقیت هایی دست یافته است که توانسته در قیمت تمام شده اثر گذار باشد. اما حرکت در این مسیر می تواند نقش آفرینی این مجموعه را متفاوت کند.

پروژه دانش‌بنیان در ذوب آهن اصفهان به مناسبت هفته دفاع مقدس افتتاح شد

پایگاه خبری معدن نیوز -آیین افتتاح پروژه دانش‌بنیان نوسازی و مدرنیزاسیون پست ۲۳۰ کیلوولت ذوب آهن اصفهان چهارشنبه ۲۹ شهریورماه با حضور سردار سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی معاون هماهنگ کننده کل سپاه پاسداران، سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان اصفهان، مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، آیت الله رهبر مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی این شرکت، سردار حمیدرضا اله بداشتی رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، حمیدرضا محمدی فشارکی فرماندار شهرستان لنجان و تنی چند از دیگر مسئولین شهرستان لنجان و مدیران و کارکنان ذوب آهن اصفهان در این شرکت برگزار شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد هرمزگان مطرح کرد:

لزوم تزریق به موقع نقدینگی به طرح‌های توسعه‌ای

پایگاه خبری معدن نیوز -ئیس هیئت مدیره شرکت فولاد هرمزگان گفت: نقدینگی مانند خون در رگ‌های سازمان است و تزریق به موقع آن به طرح‌های توسعه‌ای منجر به پویایی شرکت و ایجاد توازن و صرفه‌جویی اقتصادی خواهد شد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان مطرح کرد:

تولید و توسعه، دو بال اعتلای فولاد هرمزگان

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: خوشبختانه در فولاد هرمزگان شاهد رقم خورد اتفاقات بزرگی همچون افزایش تولید و آغاز اجرای طرح‌های توسعه‌ای به منزله دو بال برای اعتلای نام فولاد هرمزگان هستیم و این دو مولفه متوازن پیش می‌روند.

استیل‌مینت گزارش می‌دهد؛

صادرات محصولات فولادی اوکراین

پایگاه خبری معدن نیوز -صادرات محصولات فولادی مسطح اوکراین ۱۴.۳ درصد در ماه افزایش یافت و به ۱۰۸۸۰۰ تن در ماه اوت ۲۰۲۳ رسید. صادرات محصولات تخت در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته (اوت ۲۰۲۲) ۸۶.۶ درصد افزایش یافت.

صرفه‌جویی ۴۵ میلیارد تومانی در فولاد مبارکه

پایگاه خبری معدن نیوز -سرپرست کارگاه مکانیک تعمیرگاه مرکزی فولاد مبارکه از صرفه‌جویی ۴۵ میلیارد تومانی در فولاد مبارکه از طریق بازسازی محفظه‌های آب‌گرد غلتک‌های ریخته‌گری خبر داد و گفت: امروزه با توجه به محدودیت منابع و انرژی، به‌کارگیری راهبردهای اقتصاد چرخشی در همه ابعاد زندگی بشر ازجمله در صنایع به‌شدت مورد توجه قرار گرفته است. اقتصاد چرخشی، بر بازسازی و استفاده مجدد از پسماند و اقلام دورریختنی تأکید دارد، برخلاف مدل سنتی (اقتصاد خطی) که در آن، محصول پس از دریافت مواد و تولید و استفاده، دور انداخته می‌شود.

مدیرعامل فولاد مبارکه مطرح کرد:

افزایش تقاضای جهانی برای فولاد سبز

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان گفت: تا افق ۲۰۳۰ تقاضای جهانی برای فولاد سبز ده برابر می‌شود.

ذوب آهن اصفهان، کارخانه‌ای تخصصی در تولید انواع ریل

پایگاه خبری معدن نیوز -ریــل از جمله محصولات اســتراتژیک و ارزش افزا است که طی چند سال گذشته به چرخه تولیــد ذوب آهن اصفهان اضافه شــد و برای اولین بار نیــاز کشــور به واردات این محصول را برطرف نمود.

وضعیت بازار فولاد چین

پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت بیلت در بازار داخلی چین در ۴۸۹ دلار هر تن درب کارخانه با مالیات بر ارزش افزوده در ثبات مانده است.

استیل‌مینت گزارش می‌دهد؛

افزایش تولید آهن خام

پایگاه خبری معدن نیوز -بر اساس آخرین داده‌های منتشر شده در ۱۵ سپتامبر توسط اداره ملی آمار (NBS)، تولید آهن خام چین با ۳.۷ درصد افزایش در سال به ۶۰ میلیون تن در ماه‌های ژانویه تا آگوست امسال رسید که نرخ رشد سالانه کمی سریع‌تر از ۳.۵ درصد ثبت شده در هفت ماهه اول بود.

چالش‌های صنعت فولاد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل فولاد خوزستان، قیمت مواد اولیه را یکی از چالش‌های شرکت‌های فولادی دانست و افزود: چالش‌های بازار جهانی، جنگ روسیه و اوکراین و کمبود گاز ارزان‌قیمت به همراه افزایش هزینه های مالیاتی اصلی‌ترین چالش‌های صنعت فولاد است.

طی پنج ماهه اول سال جاری ثبت شد؛

تولید ذوب آهن اصفهان همچنان فراتر از برنامه

پایگاه خبری معدن نیوز -ذوب آهن اصفهان موفق شد در پنج ماهه اول سال جاری تولیدی فراتر از برنامه داشته باشد. این تولید همچنین نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. بر اساس این گزارش، تولید چدن مذاب در پنج ماهه اول سال جاری یک میلیون و ۳۲۱ هزار و ۲۹۳ تن بود که ۱۲ درصد بیشتر از برنامه تولید بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد رشد داشته است. در این مدت تولید آگلومره، یک میلیون و ۴۵۶ هزار و ۷۹۱ تن بود که ۷ درصد بیشتر از برنامه بوده و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش یافته است.

تاب‌آوری صنعت فولاد ایران به مرز خستگی رسیده است

پایگاه خبری معدن نیوز -محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولادمبارکه گفت: صنعت فولاد ایران به منطقه خستگی نزدیک شده است، این اظهارات من نه جنبه ناامیدی دارد و نه انتقاد و فقط نقاط آسیب این موضوع را اعلام می‌کنم.

تاب آوری صنعت فولاد با چالش‌های جدی مواجه است

پایگاه خبری معدن نیوز -مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، اظهار داشت: این صنعت همواره پیشران توسعه بوده است و در دوره تحریم این نقش استراتژیک پر رنگ تر شد.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

کاهش نرخ استفاده از کوره بلند در چین

پایگاه خبری معدن نیوز -نرخ بهره‌برداری از ظرفیت کوره بلند (BF) در میان ۲۴۷ فولادساز چینی تحت نظر Mysteel پس از دو هفته افزایش طی ۸ تا ۱۴ سپتامبر کاهش یافت و با ۰.۱۱ درصد کاهش در هفته به ۹۲.۶۵ درصد رسید. Mysteel دریافت که افت خفیف ناشی از تعلیق برخی از BFها در کارخانه‌های شمال چین است.

استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در بومی‌سازی صنعت فولاد

پایگاه خبری معدن نیوز -رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر بومی‌سازی قطعات و محصولات صنعت فولاد، گفت: باید از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در این مسیر بهره‌برداری شود.

رئیس انجمن قطعه‌سازان خودرو:

به محصولات تولید داخلی فولاد مبارکه افتخار می‌کنیم

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس انجمن قطعه‌سازان خودرو گفت: به محصولات باکیفیتی که توسط فولاد مبارکه به‌عنوان تولیدکننده داخلی تولید می‌شود، افتخار می‌کنیم.

موثقی‌نیا:

ایمیدرو پیگیر رفع چالش‌های فولادسازان در دولت است

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: یکی از راهبردهای وزارت صمت و ایمیدرو؛ حمایت از "تولید صادرات محور" و همچنین "صنعت فولاد" است؛ در این راستا خود را مکلف می دانیم رفع چالش های فولادسازان از طریق سطوح بالای دولت را پیگیری کنیم.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

بررسی بازار فولاد چین

پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت فولاد چین طی هفته گذشته افزایش یافت و در همین حین میزان تولید فولاد خام و سطح موجودی انبارها کاهش یافت. این افزایش قیمت را می‌توان به سیاست‌های مطلوب دولت برای بخش املاک و انتشار داده‌هایی از سوی اداره ملی آمار نسبت داد که نشان‌دهنده بهبودی در اقتصاد است.

تعمیر و بازسازی ماشین بورینگ یونیون CNC-۱۳۰ فولاد مبارکه اصفهان

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس کارگاه ساخت تعمیرگاه مرکزی فولاد مبارکه از تعمیر و بازسازی ماشین بورینگ یونیون CNC-۱۳۰ این تعمیرگاه برای نخستین بار در فولاد مبارکه خبر داد و گفت: با توجه نقش مهم این ماشین و از آنجا‌ که خرید این دستگاه فوق‌حساس در شرایط تحریم غیرممکن یا بسیار سخت است، آماده‌به‌کاری آن برای ماشین‌کاری قطعات و تجهیزات خطوط تولید اهمیت زیادی دارد.

معدن نیوز بررسی کرد؛

تداوم تلاش های بریتانیا برای کاهش انتشار کربن

پایگاه خبری معدن نیوز -بریتانیا باید ۵۰۰ میلیون پوند (۶۲۱ میلیون دلار) را به تاتا استیل (TISC.NS) پرداخت کند تا سایت ولز خود را کربن زدایی کند. در قراردادی که با هدف تضمین آینده صنعت فولاد این کشور منعقد شد قرار به پرداخت این عدد شد اما این موضوع حدود ۳۰۰۰ شغل را در معرض خطر قرار می دهد.

یازدهمین جلسه کمیته راهبری گروه فولاد خوزستان برگزار شد

پایگاه خبری معدن نیوز - یازدهمین جلسه کمیته راهبری با حضور امین ابراهیمی مدیرعامل، قائم‌مقامان و مشاوران مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران گروه فولاد خوزستان روز دوشنبه ۲۱ شهریورماه ۱۴۰۲ در تالار شهید امتی برگزار شد.

اجرای برنامه شات‌دان سالانه شرکت فولاد هرمزگان

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس راهبری و نگهداری و تعمیرات جرثقیل‌های شرکت فولاد هرمزگان گفت: به‌منظور حفظ و افزایش سطح آماده‌به‌کاری جرثقیل‌های سقفی ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری، تمامی فعالیت‌های برنامه‌ریزی‌شده شات‌دان سالانه ۱۴۰۲ به میزان ۱۳ هزار و ۲۵۸ نفرساعت عملیاتی شد.

مدیرعامل فولاد خوزستان:

میزان تاب‌آوری صنعت فولاد ایران به مرز هشدار رسیده است

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: تاب‌آوری صنعت فولاد کشور در پی تشدید چالش‌هایی همچون کمبود و گرانی حامل‌های انرژی به مرز هشدار رسیده است.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد