استیل‌مینت گزارش می‌دهد؛

زمستانی سرد در انتظار بازار صادراتی ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -بازار صادرات بیلت ایران همچنان ثابت باقی مانده و در همین حال، نبود مناقصه صادراتی و جو ضعیف حاکم بر بازار منطقه، قیمت بیلت را در سطوح پایینی محدود کرده است.

افتخاری دیگر برای فولاد خوزستان؛

رکورد تولید روزانه زمزم یک شکسته شد

پایگاه خبری معدن نیوز -مهران پاک بین سرپرست معاونت بهره‌برداری فولاد خوزستان اظهار داشت: روز دهم آذرماه ۱۴۰۲ فولادمردان توانستند به رکورد جدیدی در واحد زمزم یک بخش احیا دست پیدا کنند.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

چراغ سبز دولت چین به بائوو برای نقض قانون ضدانحصار

پایگاه خبری معدن نیوز -طبق آخرین گزارش دولت چین، اداره دولتی تنظیم بازار چین، موافقت خود را با گروه فولاد Baowu بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان، برای خرید فولادساز دولتی شاندونگ صادر کرده است.

همکاری فولاد سنگان با شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه کانی‌های کم‌عیار آهن SMI

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل فولاد سنگان با بیان اینکه این شرکت سرمایه‌گذاری اولیه ۵۰ میلیون یورو و قراردادی با شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه استفاده از کانی‌های کم‌عیار آهن smi منعقد کرده است، تصریح کرد: این مقوله تکنولوژی جدیدی است و برای اولین بار در ایران و خاورمیانه اتفاق افتاده است و با این روش کانی‌های کم عیار آهن غیر مگنیتی مثل هماتیت که عیار پایین دارند به مگنتی تبدیل می‌شوند و ارزش افزوده بالایی را برای کشور دارند.

معدن‌نیوز بررسی کرد:

متخصصان انتظار تغییر مکانیزم صنعت فولاد را دارند

پایگاه خبری معدن نیوز -

با هدف تکمیل زنجیره تولید و افزایش تولید آهن اسفنجی در کشور

«ومعادن» به دنبال تسریع در اجرای پروژه فولاد آرتاویل است

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات «ومعادن» به عنوان یکی از بزرگ‌‌ترین و تخصصی‌ترین هلدینگ‌های صنعتی و معدنی کشور، راهبری هشت پروژه از ۴۸ پروژه پیشران اقتصادی کشور را بر عهده دارد که از این تعداد، سه پروژه با محوریت تولید آهن اسفنجی در شرکت‌های صنایع فولاد کردستان، فولاد اقلید پارس و آهن و فولاد الماس آرتاویل است. با توجه به اهمیت آهن اسفنجی در صنعت فولاد ایران و از آنجایی که حدود ۹۰ درصد فولاد کشور با استفاده از آهن اسفنجی در واحدهای احیا مستقیم و ذوب آن در کوره قوس الکتریکی تولید می‌شود، بنابراین «ومعادن» با توجه و دقت نظر بیشتری پیگیر مراحل تکمیل و راه‌اندازی هرچه سریع‌تر این سه پروژه است که از جمله می‌توان به احداث کارخانه آهن اسفنجی شرکت آهن و فولاد الماس آرتاویل با ظرفیت تولید ۱٫۱ میلیون تن در استان اردبیل اشاره کرد.

فولادی شو، بهترین فرصت برای معرفی دانش‌بنیان‌ها

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس تحقیق و توسعه شرکت فولاد هرمزگان گفت: هدف رویداد فولادی شو که قرار است ششمین دوره‌ آن در بندرعباس برگزار شود، این است که شرکت‌های دانش‌بنیان، افراد نخبه و نوآور و به نحوی جامعه پژوهشی کشور بتوانند ارتباط مستقیمی با صنعت برقرار کنند.

برگزاری نخستین همایش نظام پیشنهادها در فولاد هرمزگان به همراه معرفی برترین‌ها

پایگاه خبری معدن نیوز -نخستین همایش نظام پیشنهادهای شرکت فولاد هرمزگان به همت واحد مهندسی صنایع به منظور تبیین عملکرد و دستاوردهای آن در فولاد هرمزگان، همراه با معرفی نفرات و کمیته‌های برتر برگزار شد.

برنامه‌های مدیریت امور معادن ذوب آهن برای تامین پایدار مواد اولیه

پایگاه خبری معدن نیوز -علی اکبر فلاحتی سرپرست مدیریت امور معادن ذوب آهن اصفهان با حضور در بیستمین نمایشگاه متافو گفت: از ابتدای سال جاری در زمینه تامین پایدار مواد اولیه به منظور کاهش تاثیرات نوسان قیمت بازار از طریق ایجاد زیرساخت‌های لازم اقدامات و برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام گرفته و تمرکز ما بر تامین دو ماده اولیه اصلی و عمده شرکت (سنگ آهن دانه‌بندی و زغال‌سنگ) می باشد.

معاون فناوری شرکت فولاد خوزستان:

اولین‌ها در صنعت فولاد به نام فولاد خوزستان رقم خورده است

پایگاه خبری معدن نیوز -مهران خرم‌نیا معاون فناوری بیان کرد: در تمام صنایع، تغییرات فناوری چالش ها و فرصت های جدیدی برای تولید رقابت پذیر با بهروری بالاتر و همچنین توسعه محصول جدید و تنوع صنعتی ایجاد می کند. شناسایی و رصد مداوم فناوری ها در کنار بررسی چرخه عمر آن ها، یکی از شروط اصلی بقای هر بنگاه اقتصادی می باشد.

کارنامه درخشان فولاد خوزستان در ۸ ماهه نخست سال جاری

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت فولاد خوزستان با وجود محدودیت‌های برق در تابستان امسال و رکود بازارهای داخلی و جهانی فولاد، عملکرد بسیار موفقی را در ۸ ماهه نخست سال جاری به ثبت رسانده و درآمد فروش محصولات آن از آغاز امسال تا انتهای آبان، بیش از ۹۰ درصد کل درآمد این شرکت در ۱۲ ماهه سال گذشته بوده است.

شرکت صنایع فولاد کردستان تکمیل‌کننده زنجیره فولاد در استان

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت صنایع فولاد کردستان با سهم ۴۴ درصدی سازمان ایمیدرو و شرکت ملی فولاد ایران و مجموع ۵۶ درصد سهم شرکت های سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با دو زیرمجموعه آن یعنی شرکت های فولاد صبانور و تجلی توسعه معادن و فلزات اجراکننده دو پروژه از ۴۸ پروژه مهم پیشران اقتصادی کشور است.

تایید مجوز صادرات میلگرد ذوب آهن اصفهان به کشور آلمان

پایگاه خبری معدن نیوز -ممیزی خارجی مراقبتی گواهینامه همولوگیشن آلمان جهت صادرات میلگردهای تولیدی ذوب آهن اصفهان به آلمان و سایر کشورهای اروپایی، روز ۵ آذر ماه جاری در این شرکت با موفقیت انجام شد.

رشد ۳.۵ درصدی تولید فولاد ایران در مقایسه با سال گذشته

پایگاه خبری معدن نیوز -انجمن جهانی فولاد در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که صنایع فولادسازی ایران «اُکتبر» امسال (۹ مهر تا ۹ آبان ۱۴۰۲) سه میلیون و ۱۰۰ هزار تُن فولاد خام تولید کرد که با توجه به تولید ۲ میلیون و چهارصد هزار تُنی فولاد در «سپتامبر» سال جاری (۱۰ شهریور تا ۸ مهر ۱۴۰۲)، رُشد ۷۰۰ هزار تنی را نشان می‌دهد.

تمدید گواهینامه ۹ استاندارد مدیریتی در فولاد مبارکه

پایگاه خبری معدن نیوز -جلسه اختتامیه بررسی فرایند ممیزی سیستم‌های خارجی مدیریت یکپارچه (IMS) توسط شرکت (SGS) بعدازظهر روز چهارشنبه یکم آذرماه با حضور مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران شرکت فولاد مبارکه و تیم ارائه‌دهنده ممیزی برگزار شد و در پایان این جلسه از سوی تیم ممیزی گواهینامه ۹ استاندارد مدیریتی در فولاد مبارکه تمدید شد.

معاون طرح و توسعه فولاد خوزستان خبر داد:

پروژه مگامدول آهن اسفنجی (زمزم ۳) در آستانه‌ی بهره‌برداری

پایگاه خبری معدن نیوز -در حاشیه دومین روز نمایشگاه بین‌المللی متالورژی (ایران‌متافو) میثم شهنیانی معاون طرح و توسعه شرکت فولاد خوزستان در نشست خبری با اصحاب رسانه از پیشرفت ۹۸ درصدی پروژه مگامدول آهن اسفنجی (زمزم ٣) و جزئیات دیگر از پروژه‌های در دست اجرا سخن گفت.

اهدای تندیس رضایتمندی مشتری به شرکت فولاد هرمزگان

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت فولاد هرمزگان در سیزدهمین اجلاس سراسری رضایتمندی مشتری موفق به دریافت تندیس رضایتمندی مشتری شد.

رئیس ستاد ملی روایت پیشرفت؛

ذوب‌آهن اصفهان ریل پیشرفت ایران را می‌سازد

پایگاه خبری معدن نیوز -حجت الاسلام حامد تقدیری رئیس ستاد ملی روایت پیشرفت و تنی چند از اعضای این ستاد دوشنبه ۶ آذرماه با حضور در ذوب‌آهن اصفهان، ضمن بازدید از خط تولید، با مدیرعامل و مسئولین این مجتمع عظیم صنعتی دیدار و گفتگو کردند.

احمد زمانی رییس هیات مدیره ذوب آهن اصفهان

رشد تولید محصولات ارزش افزا با جدیت دنبال می شود

پایگاه خبری معدن نیوز -احمد زمانی رییس هیات مدیره ذوب آهن اصفهان در حاشیه بازدید از نمایشگاه ایران متافو با حضور در غرفه این شرکت، ابتدا به تاریخ سازی این مجتمع عظیم صنعتی در عرصه تولید فولاد پرداخت و گفت : نقش ذوب آهن اصفهان در ساخت و راه اندازی صنایع فولادی در سطح ایران زمین تا همیشه ماندگار است، مادر صنعتی که به همت نیروی انسانی مجرب و متعهد خودش در طی این بیش از نیم قرن دستاوردهای موفقی نیز در عرصه توسعه و آبادانی کشور عزیزمان رقم زده است.

با تمدید گواهینامه همولوگیشن مطابق با استاندارد DIN ۴۸۸

تایید مجوز صادرات میلگرد ذوب آهن اصفهان به کشور آلمان

پایگاه خبری معدن نیوز -ممیزی خارجی مراقبتی گواهینامه همولوگیشن آلمان جهت صادرات میلگرد های تولیدی ذوب آهن اصفهان به آلمان و سایرکشورهای اروپایی، روز ۵ آذر ماه جاری در این شرکت با موفقیت انجام شد .

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در بازدید از غرفه فولاد هرمزگان در نمایشگاه ایران متافو:

استان هرمزگان بهترین مکان توسعه صنعت فولاد کشور است

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: استان هرمزگان از نظر مکان‌یابی صنعت فولاد در بهترین نقطه کشور قرار دارد و می‌توان طرح‌های توسعه‌ای در صنعت فولاد را در این استان و به ویژه شرکت فولاد هرمزگان اجرا کرد.

مدیر بخش فولادسازی ذوب آهن اصفهان خبر داد:

مقطع شمش دویست و پنجاه در سیصد و شصت میلی متر تولید شد

پایگاه خبری معدن نیوز -مقطع جدید شمش۲۵۰ * ۳۶۰ میلی متر در ایستگاه سه ریخته‌گری ذوب آهن اصفهان با موفقیت تولید شد.

انجمن جهانی فولاد گزارش داد:

تولید جهانی بیش از ۱.۵ میلیارد تن فولاد خام طی ۱۰ ماه ۲۰۲۳/تولید ۲۵.۱میلیون تن در ایران

پایگاه خبری معدن نیوز - انجمن جهانی فولاد عنوان کرد: تولید جهانی فولاد خام طی ۱۰ ماه نخست سال جاری میلادی به یک میلیارد و ۵۶۷میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسید.تولید ایران طی این مدت ۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تن به ثبت رسید.

در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو عنوان شد

نقش محوری ذوب آهن اصفهان در نهضت ملی مسکن

پایگاه خبری معدن نیوز -بیستمین نمایشگاه بین‌المللی متافو در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران با حضور سیدمحمد موسوی معاون صنایع، ماشین آلات و تجهیزات وزارت صمت، مجتبی توانگر رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی، عزت‌ا... اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسئولین آغاز به کار کرد.

مدیرعامل فولاد خوزستان:

با توجه به شرایط سخت کنونی، باید هزینه‌ها کاهش و بهره‌وری افزایش یابد

پایگاه خبری معدن نیوز - چهاردهمین جلسه کمیته راهبری با حضور امین ابراهیمی مدیرعامل، قائم‌مقامان و مشاوران مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران گروه فولاد خوزستان روز سه‌شنبه ۳۰ آبان‌ماه ۱۴۰۲ در سالن جلسات شهدای مدافع حرم فولاد خوزستان برگزار شد.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد