در سال ۱۴۰۱ محقق شد:

افزایش تولید فسفات اسفوردی؛ ۱۳ درصد بیش از ظرفیت اسمی

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید کنسانتره مجتمع فسفات اسفوردی طی سال ۱۴۰۱، حدود ۱۳ درصد بیش از ظرفیت اسمی افزایش یافت.

اندونزی دومین تولیدکننده کبالت جهان

پایگاه خبری معدن نیوز -بر اساس داده‌های موسسه کبالت در بریتانیا، اندونزی در سال گذشته به دومین تامین‌کننده کبالت جهان تبدیل شد و جمهوری دموکراتیک کنگو رتبه برتر را داشت.

طی ۲ ماه آینده صورت می‌گیرد:

عملیات اجرایی معدن تیتان ارومیه

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: پس از دستور استاندار آذربایجان غربی برای تسریع در تعیین تکلیف طرح سرمایه گذاری این معدن هفته قبل تفاهم نامه سرمایه گذاری، ۳ شرکت بزرگ صنعتی و معدنی کشور در قالب یک کنسرسیوم به همراه شرکت دارنده پروانه بهره برداری در تهران به امضا رسید.

معاون بهره‌برداری و اکتشاف ایمپاسکو؛

پیربکران به سوی چند محصولی شدن گام بردارد

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون بهره‌برداری و اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی گفت: طرح‌های توسعه‌ای در مجتمع پیربکران باید به درستی اجرا شده و این مجتمع از تک محصولی شدن خارج شود.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد؛

افزایش ۸ درصدی تولید پتاس در سال ۱۴۰۱

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه سال ۱۴۰۱ در تولید پتاس خبر داد و گفت: در برنامه تولید سال ۱۴۰۱، تولید ۴۰ هزار تن پتاس در نظر گرفته شده بود که به صورت ۱۰۰ درصدی به این هدف دست یافتیم.

نیکل کلید عبور از گرمایش زمین و مهار تغییرات اقلیمی

پایگاه خبری معدن نیوز -یکی از فلزات غیرآهنی مهم برای تداوم تولید صنعتی در جهان، نیکل است که در ایران به تولید آن کمتر توجه می‌شود. این فلز که در کنار لیتیوم و کبالت، جزو مهم‌ترین مواد موردنیاز برای ساخت باتری‌های الکتریکی هستند، در زمره مواد فلزی اثرگذار بر جریان تحول انرژی در قرن ۲۱ است. جهان سالانه حدود ۵/ ۲میلیون تن نیکل تولید می‌کند که چنین سطح پایینی از عرضه به قیمت بالای نیکل در جهان منجر شده است. نیکل در حالی سال گذشته میلادی را با بهای ۳۱هزار دلار به پایان رساند که قیمت این فلز در سال‌جاری در محدوده ۲۵هزار دلار در نوسان است.

بوکسیت و بیتومین؛ گنج‌هایی معدنی در دل دشتی بوشهر

پایگاه خبری معدن نیوز -شناسایی پهنه‌های معدنی با عیار بالا از جمله بوکسیت و بیوتین در شهرستان دشتی ، در۲ سال گذشته سبب غنی‌تر شدن گنجینه معادن بوشهر بوشهر شده؛ معادنی که می‌تواند ضمن اشتغالزایی بالا، در تامین نیازهای کشور نیز گره‌گشا باشد.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد؛

دریافت گواهی کشف پلایای مهرجان با ذخیره قطعی ۳۷۰ میلیون تن

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از دریافت گواهی کشف پلایای مهرجان با ذخیره قطعی بالغ بر ۳۷۰ میلیون تن خبر داد.

رشد ۳۴ درصدی استخراج بوکسیت در شهرکرد

پایگاه خبری معدن نیوز -سرپرست صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: استخراج بوکسیت و آرژیلیت از معدن شهید نیلچیان شهرکرد بعنوان شاخص‌ترین ذخیره خاک نسوز خاورمیانه، ۳۴ درصد رشد یافته است.

مدیر مجتمع نفلین سینیت کلیبر خبر داد:

رشد ۸ درصدی تولید مجتمع نفلین نسبت به برنامه ۱۴۰۱

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع نفلین سینیت کلیبر با اعلام خبر تولید حدود ۵۵۰۰ تنی نفلین سینیت، از رشد ۸ درصدی تولید این مجتمع نسبت به برنامه تعیین شده از سوی مجتمع در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

سرمایه‌گذاری چین در ذخایر لیتیوم افغانستان

پایگاه خبری معدن نیوز -حکومت طالبان افغانستان می گوید یک شرکت چینی خواستار سرمایه گذاری به ارزش ۱۰ میلیارد دلار برای استخراج ذخایر عظیم لیتیوم و ساخت زیرساخت های مختلف در افغانستان است.

کنگو با سهم ۷۰ درصدی پیشتاز تولید کبالت در جهان

پایگاه خبری معدن نیوز -کارنامه تولید جهانی کبالت طی سال ۲۰۲۲ میلادی با بیش از ۱۵ درصد رشد به ثبت رسید. کنگو با سهم ۷۰ درصدی پیشتازعرصه تولید کبالت جهان باقی ماند.

مدیر مجتمع فروکروم جغتای عنوان کرد:

ثبت ششمین رکورد تولید فروکروم پر کربن در مجتمع فروکروم جغتای

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع فروکروم جغتای از ثبت ششمین رکوردشکنی پیاپی تولید فروکروم در این مجتمع با ثبت تولید بیش از ۲۹ هزار تن فروکروم در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

سقوط قیمت لیتیوم

پایگاه خبری معدن نیوز -کمتر از چند ماه پس از کشف منابع لیتیوم قهاوند، قیمت این فلز گران‌بها در بازارهای جهانی با افت شدید و کم سابقه‌ای مواجه شد و بیش از ۵۰% کاهش یافت. اکنون پیش‌بینی‌های مثبتی از آینده لیتیوم وجود ندارد.

کاهش گازهای گلخانه‌‌‌ای با استخراج دریایی نیکل و کبالت

پایگاه خبری معدن نیوز -جدیدترین بررسی‌‌‌ها حاکی از آن است که برداشت نیکل، کبالت و سایر فلزات مصرفی در تولید باتری از ذخایر اقیانوسی به کاهش ۷۰درصدی انتشار گازهای گلخانه‌‌‌ای می‌‌‌انجامد؛ به این ترتیب می‌‌‌توان انتظار داشت که ذخایر معدنی اقیانوسی آینده صنعت اکتشاف و استخراج دنیا را در دست داشته باشد.

کشف بزرگ‌ترین ذخایر عناصر نادر خاکی در اتحادیه اروپا

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت دولتی «LKAB» در سوئد اعلام کرد که بزرگ‌ترین ذخایر فلزات عناصر نادر خاکی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را کشف کرده است. این اکتشاف، جاه‌طلبی این قاره برای اتکای کمتر به مواد اولیه وارداتی مورد نیاز برای گذار به انرژی‌های تجدیدپذیر را افزایش داد.

تناقض داده‏‏‌ها؛ دردسر بازار لیتیوم

پایگاه خبری معدن نیوز -بهای لیتیوم در بازارهای جهانی همچنان در مسیر کاهشی قرار دارد. خوش‌بینی نسبت به افزایش عرضه جهانی در سال میلادی جاری به دلیل بهره‌‌‌برداری از معادن جدید موجب شده است تا این عنصر افت قیمتی قابل‌توجهی را تجربه کند. همچنین تقاضا در شرق آسیا به‌‌‌‌‌‌ دلیل لغو یارانه‌‌‌های حمایتی در چین از صنعت خودرو نسبت به سال گذشته بسیار کاهش یافته است.

پیش‌بینی تولید لیتیوم در کشور طی ۲ تا ۳ سال آینده

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون معدن و فرآوری مواد وزارت صمت با اشاره به کشف ذخایر لیتیوم در همدان درخصوص فاصله زمانی دستیابی به تولید لیتیوم در کشور اظهار داشت: انتظار من برای تحقق این امر در ۲ تا ۳ سال آینده است.

بازار کبالت در سال ۲۰۲۲ رکورد شکست

پایگاه خبری معدن نیوز -به گفته اتاق بازرگانی تخصصی دارتون کامودیتی بازار کبالت در سال گذشته شاهد بزرگترین افزایش عرضه بود که ناشی از رونق تولید فلز حیاتی باتری در جمهوری دموکراتیک کنگو و اندونزی بود.

طی ۱۰ ماهه سالجاری؛

تولید کنسانتره فسفات اسفوردی ۱۴ درصد افزایش یافت

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید کنسانتره مجتمع فسفات اسفوردی طی ۱۰ ماهه امسال، حدود ۱۴ درصد افزایش یافت.

روایت روزنامه هندی از دستاورد بزرگ کشف ذخایر لیتیوم در ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -یک روزنامه هندی نوشت: کشف ذخایر عظیم لیتیوم دستاورد بزرگی برای اقتصاد ایران است و این کشور را در جایگاه هفتمین کشور بزرگ دارنده ذخایر لیتیوم در جهان قرار می‌دهد.

هشدارها نسبت به استخراج لیتیوم افزایش یافت

پایگاه خبری معدن نیوز -بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده، نیاز روز افزون به لیتیوم – فلزی که برای تامین انرژی خودروهای الکتریکی استفاده می‌شود – می‌تواند اثرات زیست محیطی و اجتماعی بین‌المللی قابل توجهی داشته باشد اگر ایالات متحده سیاست حمل و نقل خود را بار دیگر از نو ترسیم نکند.

بلاتکلیفی معادن اورانیوم در استرالیا

پایگاه خبری معدن نیوز -دولت استرالیا تکلیف تولید اورانیوم را در این کشور مشخص نمی‌کند. با اینکه استرالیا با سهم ۲۸درصدی از ذخایر اورانیوم، یکی از دارندگان منابع این ماده‌حیاتی است اما تولید این کشور در این بخش چشمگیر نیست.

کریم نژاد:

آهک هیدراته پلدختر در نیمه اول ۱۴۰۲ به تولید می‌رسد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از پیشروی امور کارخانه آهک هیدراته پلدختر طبق برنامه زمانی و عملیات احداث و تکمیل خرید تجهیزات این کارخانه تا پایان تیر ماه ۱۴۰۲ خبر داد.

در سال ۲۰۲۲؛

تولید جهانی نیکل ۲۱ درصد افزایش یافت

پایگاه خبری معدن نیوز -برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که تولید جهانی نیکل در سال ۲۰۲۲ با ۲۱ درصد افزایش به ۳۳۰۰ هزار تن رسیده است و تولید در اندونزی، بزرگ‌ترین کشور تولیدکننده نیکل در جهان، با ۵۴ درصد افزایش نسبت به سال قبل به ۱۶۰۰ هزار تن در سال ۲۰۲۲ رسیده است.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد