توسط ایمیدرو و با هدف توسعه صنعت گوهرسنگ اجرایی شد؛

مطالعات اکتشافی گوهرسنگ ها در ۱۱ استان

پایگاه خبری معدن نیوز -ایمیدرو با هدف توسعه صنعت گوهرسنگ و همچنین، تحقق استراتژی‌های مندرج در سند ملی توسعه صنعت گوهرسنگ کشور؛ مطالعات اکتشافی فاز شناسایی-پی جویی و غربالگری در ۱۱ استان را دنبال می کند.

ضرورت روان‌سازی مسیر توسعه صنعت گوهرسنگ برای بخش خصوصی

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات عامل ایمیدرو بر ضرورت روان سازی و تسهیل گری برای توسعه صنعت گوهرسنگ توسط بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: ایمیدرو مشارکت با بخش خصوصی و بسترسازی برای پیشبرد اهداف سند توسعه این صنعت را در شمار برنامه ها قرار داده است.

کشف معادن جدید طلا در تاجیکستان

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان زمین شناسی تاجیکستان، اعلام کرد که ۱۰ معدن طلای جدید در قلمرو این جمهوری کشف شده است.

در سال ۲۰۲۲؛

طلا و پالادیوم برنده شدند

پایگاه خبری معدن نیوز -طلا و پالادیوم در سال ۲۰۲۲ با عقب افتادن نقره و پلاتین برنده شدند.

بخش گوهر سنگ مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران در یزد افتتاح می‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز -بخش گوهر سنگ در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران در یزد افتتاح خواهد شد.

حکایت سنگ‌هایی که نان می‌دهد

پایگاه خبری معدن نیوز -کارآفرینی که اشتغالزایی برای هزار نفر را در خراسان جنوبی با فرآوری سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در برنامه دارد، گرماگرم دیدار و مذاکره با مسوولان استان زمینه اشتغال برخی افراد را در این صنعت فراهم کرده است.

احداث شهرک تخصصی گوهرسنگ‌ها در مشهد؛ آرزوی ۲۰ ساله‌ای که محقق نشد

پایگاه خبری معدن نیوز -موضوع احداث شهرک تخصصی گوهرسنگ‌ها برای اولین بار در سال ۱۳۸۰ در مشهد مطرح شد، اما تقریبا بعد از گذشت ۲۰ سال هنوز زمین اصلی این شهرک مشخص نشده و آرزوی چندین ساله فعالان صنعتی این بخش محقق نگردیده است؛احداث این شهرک هنوز در مرحله جانمایی زمین باقی مانده است.

رویای ناممکن ۱۰ برابر شدن صادرات سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز -ایران ظرفیت تولید ۳۰ میلیون ‌تن سنگ تزئینی ساختمانی را دارد؛ با این حال در سال گذشته میلادی تولید آن تنها هشت میلیون تن بود. در همین حال سیف‌ا… امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت، از هدف‌گذاری وزارتخانه برای افزایش ارزش صادرات سنگ به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار تا سال ۱۴۰۴خبر داده است. اعلام این ارقام در حالی صورت می گیرد که در شرایط فعلی تنها ۱۵۰میلیون دلار صادرات صورت می گیرد و این یعنی ۱۰ برابر شدن صادرات سنگ تنها در سه سال؛ اتفاقی که به اعتقاد کارشناسان بدون استراتژی و هدف‌گذاری مشخص ناممکن است.

ضرورت نقش آفرینی پایتخت سنگ تراورتن کشور در اقتصاد آذربایجان شرقی

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به لزوم تسریع در روند ایجاد شهرک صنعتی تخصصی سنگ آذرشهر گفت: شهرستان آذرشهر پایتخت سنگ تراورتن کشور است و امیدواریم با رفع موانع فعالیت معدنکاران و ایجاد شهرک صنعتی تخصصی سنگ، شاهد نقش آفرینی بیشتر معادن این شهرستان در اقتصاد استان باشیم.

سنگ‌هایی پیش پای صنعت سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز -سنگ، از آن دسته محصولاتی است که از استخراج تا تولید، فرآوری و صادرات، چرخه اقتصادی عظیمی را ایجاد و زمینه اشتغال انبوهی را فراهم می‌کند. نگاه ملی به این صنعت در کنار رفع موانع قانونی و تسهیل صادرات می‌تواند سهم ایران به عنوان یکی از غنی‌ترین کشورهای جهان در زمینه منابع معدنی را، افزایش دهد، اما چالش‌های پیش روی این صنعت از جمله تحریم‌ها و تعارضات قانونی، صنعتگران این عرصه را با نگرانی‌هایی مواجه کرده‌ است.

عزمی برای راه‌اندازی "شهر سنگ" کرمانشاه نیست

پایگاه خبری معدن نیوز -از سال ۱۳۹۵ موضوع راه‌اندازی شهر سنگ در کرمانشاه مطرح شد. شهری که تمام واحدهای فعال در زمینه سنگ بری و فرآوری سنگ تزئینی در آن تجمیع شوند و هم محلی برای بازار داخل باشد و هم باراندازی برای صادرات به خارج از کشور.

فعالیت معدن تراورتن آق‌دره تکاب آغاز شد

پایگاه خبری معدن نیوز -فرماندار تکاب گفت: فعالیت معدن سنگ تراورتن آق‌دره این شهرستان با ذخیره اکتشافی ۴۰۰ هزار تُن آغاز شد.

برآورد فروش هزار میلیاردی در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر اجرایی نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در ارتباط با میزان فروش حاصل شده از چهاردهمین نمایشگاه بین المللی ایران در نیم‌ور محلات گفت: برآورد فروش این دوره حدود هزار میلیارد تومان است که در بخش‌های معدنی، سنگ کوپ، سنگ بریده، ماشین‌آلات فرآوری و ماشین‌آلات معدنی بوده و نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.

احداث شهرک تخصصی سنگ اذرشهر، ایده ای که ۱۵ سال شد

پایگاه خبری معدن نیوز -بهره‌برداری از شهرک تخصصی سنگ آذرشهر از جمله مطالبات صنعت سنگ آذربایجان‌شرقی است که طرح احداث آن حدود ۱۵ سال قبل مطرح و در اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ در هیئت دولت مصوب شد، اما هنوز به مرحله افتتاح نرسیده است.

سهم کرمانشاه از ظرفیت فرآوری سنگ تزئینی کشور کمتر از ۴ درصد است

پایگاه خبری معدن نیوز -به گفته دبیر خانه معدن کرمانشاه، اکنون تنها حدود ۳۰ درصد سنگ تزئینی استان فرآوری شده و مابقی آن خام فروشی می‌شود.

احیای معدن مرمریت در چهارمحال و بختیاری پس از ۸ سال تعطیلی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: پس از گذشت هشت سال معدن سنگ مرمریت روستای سرچاه شهرستان اردل، به چرخه فعالیت بازگشت.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد:

برگزاری دوره‌های آموزشی گوهرسنگ در ۳۱ استان کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -رییس هیأت عامل ایمیدرو با تأکید بر اهمیت اشتغال‌زایی در طرح توسعه گوهر سنگ کشور، گفت: دوره‌های آموزشی گوهرسنگ در ۳۱ استان کشور در حال برگزاری است.

عوارض صادراتی سنگ، تهدیدی برای کاهش سهم ایران در بازار صادراتی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر اجرایی چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران، متاسفانه عوارض صادرات، ممکن است باعث از دست رفتن اندک سهم ما از بازار جهانی که حدود نیم درصد از بازار ۳۲ میلیارد دلاری تجارت سنگ در دنیا است، بشود.

ضرورت رفع موانع واردات و صادرات از پیش پای فعالان صنعت سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز -عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر لزوم رفع موانع واردات و صادرات از پیش پای فعالان صنعت سنگ تاکید کرد.

سنگ فیروزه نیشابور نگین سنگ‌های زینتی دنیا

پایگاه خبری معدن نیوز -یکی از بهترین و مرغوب‌ترین سنگ‌های زینتی در ایران و جهان، سنگ فیروزه می‌باشد که یکی از غنی‌ترین معادن آن در شهر نیشابور است.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت مطرح کرد:

جایگاه چهارم ایران در تولید سنگ تزئینی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در ۶ ماهه اول امسال تعداد معادن کشور ۲۱۸۸ فقره بوده که ۱۳۵۴ معدن از این تعداد، فعال، ۲۵ معدن در حال تجهیز و ۸۰۹ معدن غیرفعال هستند و باید تعیین تکلیف شوند.

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در محلات آغاز بکار کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران با حضور جمعی از مسئولان کشور و استان در نیم ور محلات آغاز بکار کرد.

موانع دست‌وپاگیر در تجارت گوهرسنگ‌ها؛

قدر زر زرگر شناسد، قدر گوهر گوهری

پایگاه خبری معدن نیوز -گوهرشناسان و گوهرتراشان این روزها با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند و شاید کمتر کسی به ارزش واقعی کار آنها پِی‌ برده باشد.

مجری طرح توسعه صنعت گوهرسنگ کشور اعلام کرد:

رشد اشتغال با توسعه آموزش و تجهیز کارگاه‌های گوهرسنگ در کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -ابومحمد هاشمی، مجری طرح توسعه صنعت گوهر سنگ کشور اعلام کرد: توسعه آموزش و تجهیز کارگاه های گوهرسنگ در کشور منجر به رشد چند برابری اشتغال خانگی و پایدار در کشور خواهد شد.

هم‌افزایی سازمان‌های مختلف برای تحقق سند جامع گوهرسنگ کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -حسام مقدم علی، معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو هم افزایی سازمان های مرتبط با حوزه گوهرسنگ را لازمه تحقق اهداف سند جامع گوهرسنگ کشور دانست.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد