مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین مطرح کرد:

به زودی کارخانه تولید طلا راه‌اندازی می‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گهرزمین گفت: با توجه به ظرفیت‌های بزرگی که در حوزه اکتشاف و تولید مس و طلا در کشور داریم، به زودی عملیات بهره‌برداری و راه‌اندازی کارخانه تولید طلا را آغاز خواهیم کرد.

لزوم نگاه صادراتی برای توسعه صنعت سنگ کشور

پایگاه خبری معدن نیوز -چهاردهمین نمایشگاه تخصصی سنگ‌های ساختمانی، معدن، ماشین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آلات و تجهیزات وابسته ایران ۱ تا ۴ خردادماه در محل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار می‌شود.

معدن نیوز بررسی کرد؛

بزرگترین معادن طلا در دنیا

پایگاه خبری معدن نیوز -طلا فلزی با ارزش و استراتژیک بوده و کشورهای دارای معادن طلا که طی سالهای متمادی تولیدکننده طلا بودند علیرغم پائین‌ آمدن عیار طلای استخراجی و افزایش عمق معادن همواره سعی کرده‌اند تا با استفاده از تکنولوژی پیشرفته استخراج سنگ معدن، استحصال طلای موجود در معادن را ادامه دهند. کاهش عیار طلای معادن به گونه ایست که سنگ معدنی که در گذشته در آفریقا با عیار بیش از ۲۰ گرم در تن استخراج و استحصال می‌شده‌اند امروزه از معادن روباز استرالیا و آمریکا سنگ معدن با عیار حدود ۵/۰ گرم در تن نیز استخراج می گردد.

پلاتین بیشترین کسری یک دهه اخیر را ثبت کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت بریتانیایی جانسون متی در گزارشی اعلام کرد پلاتین، بیشترین کسری یک دهه اخیر را در سال ۲۰۲۴ خواهد داشت.

آمادگی یک شرکت بازرگانی افغانستانی برای صادرات گوهرسنگ خام به ایران

پایگاه خبری معدن نیوز -یک شرکت بازرگانی افغانستانی برای صادرات گوهرسنگ خام به ایران ابراز تمایل کرد.

گوهرسنگ‌ها یکی از زنجیره‌های ارزش خراسان جنوبی معرفی شد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان جنوبی گفت: گوهرسنگ استان در قالب زنجیره ارزش راهبردی در ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران معرفی شد.

توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی به معادن طلای افغانستان

پایگاه خبری معدن نیوز -وزارت معادن و نفت حکومت سرپرست افغانستان گفت: سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی علاقه‌مندی خود را به سرمایه‌گذاری روی معادن طلا در این کشور نشان داده‌اند.

رشد ۴۳ درصدی تولید شمش طلا در معدن طلای هیرد

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع معدنی استان خراسان جنوبی گفت: سال گذشته ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا در کارخانه فرآوری طلای هیرد تولید شد که درمقایسه با سال ۱۴۰۱، افزایش ۴۳ درصدی داشته است.

"طلای کوه دم" آماده بهره برداری شد

پایگاه خبری معدن نیوز -ساخت کارخانه طلای کوه دُم، به اتمام رسید و آماده بهره برداری است.

ایران‌اکسپو فرصتی برای توسعه هنر- صنعت گوهرسنگ‌ و صادرات

پایگاه خبری معدن نیوز -سرپرست دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان سازمان توسعه تجارت نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۲۴ که اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار می‌شود را رویداد و فرصت مناسب برای حضور فعالان حوزه گوهرسنگ دانست و افزود: فعالان این حوزه توانمندی‌های صادراتی خود را به هیات‌های خارجی بازدیدکننده معرفی‌ خواهد کرد.

غول الماس جهان ندرخشید

پایگاه خبری معدن نیوز -سود خالص سالانه آلروسا، تولیدکننده الماس روسیه ۱۵.۲ درصد کاهش یافت.

حضور پررنگ شرکت ملی مس در نخستین نمایشگاه گوهرسنگ‌ها

پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت ملی صنایع مس ایران، دستاوردهای خود را در زمینه فیروزه در نخستین نمایشگاه بین‌المللی گوهرسنگ‌ها، ماشین‌آلات، تجهیزات و صنایع وابسته، از سوم تا ششم اسفند در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، به نمایش گذاشت.

موثقی نیا در نخستین نمایشگاه بین‌المللی گوهرسنگ‌ها:

احیای ظرفیت‌های صنعت گوهرسنگ، ثروت بسیاری برای کشور ایجاد می‌کند

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: احیای ظرفیت های صنعت گوهرسنگ، ارزش افزوده فراوانی برای کشور ایجاد می‌کند.

خلوصی اعلام کرد:

مشارکت هدفمند دولت و بخش خصوصی در توسعه صنعت گوهرسنگ

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو از هم افزایی و مشارکت دولت و بخش خصوصی در توسعه صنعت گوهرسنگ و بسترسازی برای افزایش سهم ایران در بازارهای جهانی این صنعت خبر داد.

با حضور معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی ایمیدرو؛

نخستین نمایشگاه بین‌المللی گوهرسنگ‌ها، ماشین‌آلات، تجهیزات و صنایع وابسته افتتاح شد

پایگاه خبری معدن نیوز -نخستین نمایشگاه بین‌المللی گوهرسنگ‌ها، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته با حضور سمیه خلوصی معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح شد.

تامین زنجیره اکتشاف تا تجارت گوهر سنگ‌ها

پایگاه خبری معدن نیوز -مجری طرح گوهرسنگ سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گوهر سنگ‌ها، ماشین‌آلات و صنایع وابسته از سوم تا ششم اسفندماه بر تامین زنجیره اکتشاف تا تجارت گوهر سنگ‌ها تاکید کرد.

ردپای قیمت فلزات گرانبها در صنعت خودرو

پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت پالادیوم برای اولین‌بار از سال ۲۰۱۸ به زیر پلاتین رسید.

بزرگترین معدن طلا در سیستان و بلوچستان معرفی می‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر مجتمع طرح‌های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان در حاشیه نمایشگاه معدن و صنایع معدنی زاهدان از معرفی بزرگترین معدن طلا در استان سیستان و بلوچستان بر اساس مطالعات و اکتشافات اخیر خبر داد.

هدف‌گذاری تولید ۸۰۰ کیلوگرم شمش طلا در خراسان جنوبی

پایگاه خبری معدن نیوز -رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: هشت پهنه معدنی در خراسان جنوبی از مرحله اکتشاف تا بهره ‌برداری با مشارکت بخش خصوصی در حال فعالیت است.

عملیات اجرایی کارخانه شمش طلا در خراسان جنوبی آغاز شد

پایگاه خبری معدن نیوز -عملیات اجرایی طرح استحصال و تولید شمش طلای معدن خونیک با ظرفیت سالانه ۴۰۰ کیلوگرم همزمان با چهارمین روز دهه فجر در خراسان جنوبی آغاز شد.

معاون مالی و اداری مجتمع خراسان جنوبی خبر داد:

رکوردشکنی تولید شمش در کارخانه طلای هیرد

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون مالی و اداری مجتمع خراسان جنوبی از ثبت رکورد جدید تولید شمش در کارخانه طلای هیرد طی دی ماه سال جاری خبر داد.

بزرگترین جواهرساز جهان از فلزات بازیافت‌شده استفاده می‌کند

پایگاه خبری معدن نیوز -پاندورا، بزرگترین جواهرساز جهان، استفاده از نقره و طلای استخراج شده را متوقف کرده است و اکنون فقط با فلزات گرانبهای بازیافتی تولید می‌کند که برای تولید به انرژی کمتری نیاز دارند.

به‌کارگیری نیروهای بومی در کارخانه طلای تفتان سیستان و بلوچستان

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل هلدینگ صدرتامین گفت: همگام با پیشبرد طرح ساخت کارخانه طلای تفتان تلاش کردیم پیوست‌های ورود صنعت به منطقه را مورد توجه قرار دهیم و یکی از اقداماتی که در این راستا انجام شد انتخاب نیروی انسانی با اولویت شایسته‌گزینی و از میان مردم بومی منطقه بود.

افزایش ذخایر معدنی "طلا و نقره" کردستان

پایگاه خبری معدن نیوز -استاندار کردستان با بیان اینکه برای اقدامات ژئوفیزیکی معادن استان ‌۸۰ میلیارد تومان ‌هزینه شد، گفت: اکنون ذخایر معدنی طلا و نقره افزایش یافته و از یک میلیارد تن عبور کرده است.

نخستین جلسه هم‌اندیشی نحوه صدور شناسه گوهرسنگ‌ها برگزار شد

پایگاه خبری معدن نیوز -نخستین نشست هم‌اندیشی در خصوص"نحوه صدور شناسه گوهرسنگ‌ها" با حضور نمایندگان مجموعه های ذیربط برگزار شد. این نشست در راستای تفاهم‌نامه مبادله شده بین ایمیدرو و مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران با موضوع "سامانه جامع صدور شناسه گوهرسنگ‌ها" انجام گرفت.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد