رقابت غول‌های معدنی استرالیا در کاهش وابستگی به سنگ آهن

پایگاه خبری معدن نیوز -غول‌های معدنی استرالیا به دلیل کاهش تقاضای سنگ آهن چین، به دنبال تسریع در کاهش وابستگی به بازار این محصول هستند.

آغاز عملیات اجرایی اکتشاف و بهره‌برداری از معدن جدید چادرملو

پایگاه خبری معدن نیوز -طی مراسمی با حضور مقامات کشوری و مسئولان استان یزد، عملیات اکتشاف و بهره‌برداری از معدن شماره ۱۰ چادرملو در منطقه ساغند اردکان آغاز شد.

ریزش معدن در ترکیه یک کشته و ۶ زخمی برجای گذاشت

پایگاه خبری معدن نیوز -روز چهارشنبه یک معدن در استان زونگولداک ترکیه در دریای سیاه ریزش کرد.

ادامه روند صعودی قیمت سنگ آهن در چین

پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت سنگ آهن وارداتی در چین به روند صعودی چند روز اخیر ادامه داده به اوج چند ماه گذشته رسیده است.

فولاد خوزستان در اندیشه پایداری تولید، با تامین مواد اولیه

پایگاه خبری معدن نیوز -صنعت فولاد در کشور در چشم انداز میان مدت و بلندمدت با برخی چالش های جدی روبروست. تامین آب و انرژی (برق و گاز طبیعی) و افزایش روزافزون قیمت های انرژی و همچنین مساله ی زیرساخت های حمل و نقلی از آن جمله اند اما از نقطه نظر نگرانی های زنجیره تامین و توازن در صنعت آهن و فولاد ایران، می توان گفت مهم ترین ریسک کسری ظرفیت تولید سنگ آهن در افق ۱۴۰۴ است.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خبر داد:

بهره‌برداری از مجموعه پرعیارسازی سنگ آهن تا یک ماه آینده

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از بهره برداری مجموعه پرعیارسازی ۳ میلیون تن ورودی تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: ظرفیت ده میلیون تنی دیگری نیز تا دو ماه آینده به مجموعه پرعیارسازی اضافه خواهد شد.

دولت سیاست‌گذاری مشخصی در زمینه زغالسنگ ندارد

پایگاه خبری معدن نیوز -دبیر انجمن زغال‌سنگ با بیان اینکه زغال سنگ در کشور ما تقریباً رها شده و مجموعه دولت سیاست گذاری مشخصی در زمینه زغال سنگ ندارد، گفت: سال گذشته ۸۰۰ میلیون دلار زغال سنگ وارد کشور شده درحالی که ما جزو کشورهای زغال‌خیز دنیا هستیم.

استیل‌مینت گزارش می‌دهد؛

کاهش صادرات سنگ‌آهن علیرغم افزایش صادرات گندله هند

پایگاه خبری معدن نیوز -شاخص قیمت سنگ آهن ۶۲% Fe در ماه اوت در برابر ۱۱۲ دلار در هر تن CFR چین در ماه جولای به ۱۰۹ دلار در هر تن رسید.

سهم زغال‌سنگ در تولید برق چین افزایش می‌یابد

پایگاه خبری معدن نیوز -بزرگترین شرکت تولید نیروی زغال‌سوز چین در پی اولویت یافتن امنیت انرژی، قصد دارد بعضی پروژه‌های مسکوت را احیا کند.

۶ کشته در پی حادثه انفجار معدن زغال‌سنگ دامغان

پایگاه خبری معدن نیوز -پیکر ۶ کارگر محبوس شده در معدن زغال سنگ طزره دامغان بر اثر انفجار صبح دوشنبه از تونل محل حادثه خارج شد.

توجه به مولفه‌های بهره‌وری در زغال‌سنگ البرز مرکزی

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ البرز مرکزی اظهار داشت: این شرکت ٢۵ تا ٣٠ درصد نیاز کشور به زغال‌سنگ را فراهم می کند، تولیدات این شرکت به صورت کنسانتره کک‌شو است که به شرکت ذوب آهن اصفهان و دیگر کارخانه‌های کک سازی ارسال می‌شود.

افزایش قیمت سنگ آهن در پی رشد تقاضا

پایگاه خبری معدن نیوز -بازار آهن در پی افزایش تقاضای کارخانه های بزرگ چینی و تلاش دولت این کشور برای رونق بخشیدن به بخش تولید، برای یازدهمین هفته متوالی سرمایه گذاران خود را به سود رساند.

اختلاف قیمت ۴ برابری زغال‌سنگ وارداتی

پایگاه خبری معدن نیوز -دبیر انجمن زغال سنگ ایران از واردات ۷۸۰ میلیون دلاری زغال سنگ در سال گذشته خبر داد و گفت: این درحالی است که ذخایر و منابع کافی در کشور وجود داشت و محصول وارداتی چهار برابر گران‌تر از محصول تولیدی به فرووش می‌رسد.

تامین برق فرانسه با زغال‌‌سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز -فرانسه برای اطمینان از تامین نیرو در ماه های آینده، تمهیدی که به تولیدکنندگان برق اجازه می دهد از زغال سنگ در نیروگاه های خود استفاده کنند را تمدید کرد.

استاندار کرمان پیشنهاد داد:

واردات زغالسنگ ممنوع شود

پایگاه خبری معدن نیوز -استاندار کرمان پیشنها داد: اگر واردات زغالسنگ که اصفهان انجام می‌دهد، ممنوع شود یا به ضرورت آزاد شود بخشی از مشکل معادن استان کرمان حل می‌شود.

رشد صادرات جهانی سنگ آهن

پایگاه خبری معدن نیوز -صادرات جهانی سنگ آهن در نیمه نخست سال ۲۰۲۳ تا ۲ درصد بهبود داشت و ۷۱۳ میلیون تن ثبت شد. هر کشور صادر کننده چالش های خود را داشت ولی علت اصلی رشد جزیی صادرات سنگ آهن رکود تقاضای فولاد دنیا بود.

طی چهار ماهه نخست سال؛

تولید گندله سنگ آهن شرکت های بزرگ ۱۰ درصد افزایش یافت

پایگاه خبری معدن نیوز -تولید گندله سنگ آهن شرکت های بزرگ طی چهار ماهه نخست امسال، ۱۰ درصد افزایش یافت و از ۱۴ میلیون تن عبور کرد.

بازدید وزیر کار از کارخانه زغالشویی زرند

پایگاه خبری معدن نیوز -وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از کارخانه زغالشویی زرند بازدید کرد.

آغاز عملیات اجرایی اولین طرح استخراج و فرآوری سنگ آهن هماتیتی منگنزدار

پایگاه خبری معدن نیوز -معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از آغاز فعالیت‌های اجرایی در معادن سنگ آهن چاه باشه ۱و ۲ استان یزد به عنوان اولین طرح سرمایه‌گذاری ایمپاسکو در زمینه استخراج و فرآوری سنگ آهن هماتیتی منگنزدار خبر داد.

گهرزمین در مسیر سرعت بخشیدن به روند توسعه

پایگاه خبری معدن نیوز -دستاوردهای تحقیقاتی شرکت سنگ آهن گهر زمین باعث شده است تا کیفیت محصولی همچون کنسانتره و گندله افزایش پیدا کند و این مهم تاثیر مستقیمی بر بازاریابی و فروش این مجموعه داشته باشد.

استیل‌مینت گزارش می‌دهد؛

افزایش تولید سنگ‌آهن ROM در چین

پایگاه خبری معدن نیوز -بر اساس آخرین داده‌ها، تولید سنگ آهن Run-of-Mine (ROM) در معدنچیان چینی در مجموع به ۵۶۶.۸ میلیون تن در ماه های ژانویه تا ژوئیه رسید که رشد سالانه آن از ۵.۷ درصد در نیمه اول به ۶.۵ درصد افزایش یافت.

مدیرعامل هلدینگ صدرتامین:

نیاز ذوب آهن به زغال‌سنگ را برطرف می‌کنیم

پایگاه خبری معدن نیوز -امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین از برنامه این شرکت برای تامین کامل نیاز شرکت ذوب آهن به زغال سنگ و اجرای پروژه های تولید مس، طلا و نقره خبــر داد.

تولید ۱۵ درصد زغال‌سنگ موردنیاز کشور در گلستان

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گلستان از تولید حدود ۱۵ درصد زغال‌سنگ موردنیاز کشور در این استان خبر داد.

قیمت سنگ آهن صعود کرد

پایگاه خبری معدن نیوز -قیمت سنگ آهن با کاهش عرضه در چین در پی ادامه‌دار روند نزولی عرضه، به کاهش فشار بر قیمت‌ها کمک کرد و منجر به افزایش قیمت‌ها شد.

استیل مینت گزارش می‌دهد؛

روند صادرات سنگ آهن استرالیا

پایگاه خبری معدن نیوز -صادرات سنگ آهن و گندله استرالیا در ژوئیه ۲۰۲۳ با ۱۰ درصد کاهش به ۶۹.۶ میلیون تن در متر در متر در مقایسه با ۷۷.۵ میلیون تن در ژوئن، بر اساس داده‌های SteelMint رسید.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد