عرضه ۳۵۲ هزار تن مقاطع فولادی در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز چهارشنبه ۸ آذر ماه میزبان عرضه ۳۰۷ هزار و ۷۴۴ تن میلگرد، ۹۹ هزار تن خاک روی، ۲۲ هزار و ۱۰۰ تن ورق گرم، ۱۶ هزار و ۸۳۹ تن تیرآهن، ۳ هزار و ۸۱۶ تن ناودانی و ۲ هزار و ۱۵۰ تن نبشی است.

با حضور اصحاب رسانه؛

کارگاه آموزشی آشنایی با معاملات گواهی سپرده شمش طلا برگزار شد

پایگاه خبری معدن نیوز -صبح امروز خبرنگاران با حضور در کارگاه آموزشی بورس کالای ایران با معاملات گواهی سپرده شمش طلا به عنوان ابزار جذاب بورس کالا در حوزه طلا آشنا شدند.

بورس کالا در گذر تاریخ

پایگاه خبری معدن نیوز -نخستین بورس کالایی کشور با عنوان بورس فلزات تهران در ۲۵ شهریور ۱۳۸۲ با حضور مقامات ارشد وقت کشور، راه اندازی شد.

عرضه ۴۲۸ هزار تن مقاطع فولادی در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -تالارهای بورس کالای ایران روز چهارشنبه اول آذر ماه میزبان عرضه ۵۴۰ هزار و ۱۲۷ تن انواع کالا و محصول است. بیشترین عرضه های امروز بورس کالا مربوط به مقاطع فولادی است که درمجموع ۴۲۸ هزار و ۸۲۳ تن روی تابلو می رود.

اوراق سلف موازی آهن اسفنجی در بورس کالا منتشر می‌شود

پایگاه خبری معدن نیوز -اوراق سلف موازی استاندارد آهن اسفنجی شرکت صنعت فولاد شادگان با هدف تامین سرمایه در گردش این شرکت در حالی امروز در بورس کالا منتشر می‌شود که برای نخستین بار یک شرکت فعال در حوزه احیا مستقیم از این طریق ۵۰۰۰ میلیارد ریال تامین مالی می‌کند.

"فولاد" و "فملی"در جمع برترین‌های هفته بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -آمار معاملات بازار فیزیکی بورس کالای ایران نشان می دهد در هفته چهارم آبان ۴۰۴ شرکت در تالارها و بازار فرعی کالا و محصولشان را عرضه کردند که به معامله ۲ میلیون و ۹۱۲ هزار تن انواع کالا و محصول و ۳۰۰ دستگاه وانت کارا به ارزش ۲۷ هزار میلیارد تومان منتهی شد. ارزش معاملات ۱۰ شرکت برتر ۱۲ هزار و ۱۵۸ میلیارد تومان برآورد شد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:

گواهی شمش، ابزاری جذاب برای معادن طلا و سرمایه‌گذاران

پایگاه خبری معدن نیوز -رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با توجه به آنکه طلا همواره یک دارایی سنتی و جذاب برای سرمایه گذاران است، نیاز به یک بازار متشکل و سازمان یافته برای ورود سرمایه گذاران خرد به بازار طلا احساس می شد که اواخر سال گذشته بازار گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالا راه اندازی شد تا حتی با وجه یک دهم گرم طلا معادل یک گواهی شمش طلا نیز امکان سرمایه گذاری در این بازار فراهم شود.

عرضه ۱۰۶ هزار تن محصول در تالار صادراتی بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -تالار صادراتی بورس کالای ایران روز سه شنبه ۲۳ آبان ماه میزبان عرضه ۱۰۶ هزار تن انواع قیر، گوگرد کلوخه و گرانوله و گندله سنگ آهن است.

عرضه ۳۶۴ هزار تن شمش بلوم و تختال در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -تالارهای بورس کالای ایران روز دوشنبه ۲۲ آبان ماه میزبان عرضه ۶۷۲ هزار و ۳۴۱ تن انواع کالا و محصول هستند. بیشترین عرضه های امروز مربوط به شمش بلوم و تختال بود که درمجموع ۳۶۴ هزار تن در تالار صنعتی، حراج باز و بازار فرعی عرضه می شود.

مدیرعامل بورس کالای ایران:

بورس کالا نقش تب‌سنج اقتصاد ایران را ایفا می‌کند

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل بورس کالای ایران در برنامه صف اول سیما اظهار داشت: بورس کالا نقش تب سنج اقتصاد را برای سیاست گذاران ایفا می کند؛ فرض کنیم اگر رقابت برای خرید یک کالا زیاد است و قیمت آن بالا می رود، بورس کالا به سیاست گذار این علامت را می دهد که دقیقا چه میزان کمبود عرضه در بازار وجود دارد تا برای تامین آن کالا اقدام لازم انجام شود.

عرضه ۶۴۲ هزار تن گندله سنگ‌آهن در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -تالارهای بورس کالای ایران امروز شنبه ۲۰ آبان ماه میزبان عرضه یک میلیون و ۸۳۶ هزار و ۴۴۷ تن انواع کالا و محصول هستند. بیشترین عرضه‌های امروز مربوط به گروه سنگی آهنی هاست.

دستاوردهای ۹ گانه راه‌اندازی بازار شمش طلا در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -بازار شمش طلا از اسفندماه سال گذشته در بورس کالا افتتاح شد، پیاده‌سازی هشت ماهه این بازار براساس گزارش وزارت امور اقتصاد و دارایی دستاوردهای ۹ گانه قابل توجهی را به همراه داشته است.

مدیر بازارهای مشتقه و صندوق های کالایی بورس کالا خبر داد:

راه‌اندازی صندوق فولاد و مس در دستور کار

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر بازارهای مشتقه و صندوق های کالایی بورس کالا با اعلام خبر جذب ۶۵همت نقدینگی در بازارهای مالی و مشتقه بورس کالا از ابتدای سال تاکنون گفت: هدف گذاری بورس کالا جذب ۱۰۰همت نقدینگی به بازارهای مالی و مشتقه رسمی کشور در راستای نقش آفرینی در سیاست‌گذاری‌های کلان است که این مهم از ورود این حجم از نقدینگی به بازارهای غیررسمی ارز و طلا و همچنین خروج سرمایه جهت فعالیت در بازارهای جهانی مانند کریپتو و فارکس جلوگیری می کند.

عرضه ۲۵۹ هزار تن شمش بلوم در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -تالارهای بورس کالای ایران روز سه شنبه ۱۶ آبان ماه در مجموع میزبان عرضه ۴۶۹ هزار و ۵۹۹ تن انواع کالا و محصول هستند. بیشترین عرضه در گروه صنعتی و معدنی و متعلق به فولادی‌هاست.

بورس کالا میزبان عرضه ۹۹ هزار تن آهن اسفنجی

پایگاه خبری معدن نیوز -تالار محصولات صنعتی و معدنی میزبان عرضه ۹۹ هزار تن آهن اسفنجی، ۸ هزار و ۵۰۰ تن ورق رنگی، ۷ هزار تن ورق قلع اندود، ۷ هزار تن ورق سرد، ۵ هزار تن ورق گالوانیزه و ۵۰۰ تن شمش چدن است.

رشد عرضه سیمانی‌ها در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -عرضه های سیمانی ها از امروز (یکشنبه ۱۴ آبان) آغاز و روز دوشنبه (۱۵ آبان) ادامه می‌یابد. در عرضه های امروز، ۶۶ شرکت سیمانی یک میلیون و ۲۲۰ هزار و ۸۹۰ تن انواع سیمان را روی تابلو می برد که نسبت به هفته اول آبان رشد ۸ هزار و ۲۱۸ تن بیشتر است. شرکت های سیمانی از ابتدای سال تا هفته منتهی به ۱۲ آبان، ۳۹ میلیون تن سیمان به ارزش ۳۵.۱ همت در بازار فیزیکی و ۱۹۱ هزار تن انواع سیمان به ارزش ۱۹۲ میلیارد تومان در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالا فروختند.

بورس کالا میزبان عرضه ۳۵۴ هزار تن فولاد

پایگاه خبری معدن نیوز -تالارهای بورس کالای ایران روز دوشنبه ۸ آبان میزبان عرضه ۸۱۱ هزار و ۸۴۴ تن انواع کالا و محصول است که بیشترین میزان عرضه متعلق به فولادی‌هاست.

کچاد با فروش ۹۳۸۰ میلیارد ریال در رتبه ششم بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -در هفته منتهی به ۵ آبان ماه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با فروش ۱۶۰ هزار تن گندله، کنسانتره سنگ آهن و شمش بلوم به ارزش ۹۳۸ میلیارد تومان رتبه ششم در بین ۱۰ شرکت برتر بازار فیزیکی بورس کالا را کسب کرد.

معامله ۳۶.۵ میلیون تن سیمان در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -عرضه های سیمانی ها از امروز (یکشنبه ۷ آبان) آغاز و روز دوشنبه (۸ آبان) ادامه می‌یابد. در عرضه های امروز، ۶۵ شرکت سیمانی یک میلیون و ۲۲۰ هزار و ۸۹۰ تن انواع سیمان را روی تابلو می برد. شرکت های سیمانی از ابتدای سال تا پایان مهر، ۳۶.۵ میلیون تن سیمان به ارزش ۳۲.۶۸۸ همت در بازار فیزیکی و ۱۸۲ هزار تن انواع سیمان به ارزش ۱۸۲ میلیارد تومان در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالا فروختند.

پذیره نویسی دوازدهمین صندوق طلا، دوشنبه جاری؛

جواهر هم به بورس کالا آمد

پایگاه خبری معدن نیوز -پذیره‌نویسی دوازدهمین صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر طلا با نماد «جواهر» در راستای رسالت ملی بورس کالای ایران در جهت کمک به اقتصاد و جذب نقدینگی سرگردان در کشور به ابزارهای مالی رسمی و شفاف، از روز دوشنبه ۸ آبان ماه جاری آغاز خواهد شد.

سرمایه‌گذاری در بازار طلا با سرمایه اندک

پایگاه خبری معدن نیوز -یکی از اهداف دولت سیزدهم، مردمی کردن اقتصاد و ایجاد امکان مشارکت حداکثری عموم جامعه جهت سرمایه‌گذاری حتی با سرمایه‌های خرد بوده که به همین منظور از اسفند ماه ۱۴۰۱ معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالای ایران راه‌اندازی شد تا بازار طلا به سمت شفافیت حرکت کند و سرمایه‌گذاری در حجم‌های خُرد برای مردم فراهم شود.

فولادی‌ها دست پر به بورس کالا آمدند

پایگاه خبری معدن نیوز -تالارهای بورس کالای ایران دوشنبه اول آبان‌ماه میزبان عرضه ۶۵۵ هزار و ۵۹۰ تن انواع کالا و محصول است و فولادی‌ها بیشترین عرضه را در بین محصولات دیگر به خود اختصاص داده‌اند.

برنامه عرضه امروز سیمان در بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -عرضه‌های سیمانی ها از امروز (یکشنبه ۳۰ مهر) آغاز و دوشنبه (اول آبان) ادامه می‌یابد. در عرضه های امروز، ۶۶ شرکت سیمانی یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۶۳۲ تن انواع سیمان را روی تابلو می برد که نسبت به عرضه هفته قبل افزایش ۹ هزار تنی داشته است. شرکت‌های سیمانی از ابتدای سال تا هفته چهارم مهر، ۳۶.۵ میلیون تن سیمان به ارزش ۳۲.۶۸۸ همت در بازار فیزیکی و ۱۸۲ هزار تن انواع سیمان به ارزش ۱۸۲ میلیارد تومان در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالا فروختند.

"فولاد" و "فملی"در جمع برترین‌های هفته بورس کالا

پایگاه خبری معدن نیوز -آمار معاملات بازار فیزیکی بورس کالای ایران نشان می دهد در هفته چهارم مهر ۳۸۹ شرکت کالا و محصول‌شان را در تالارها و بازار فرعی عرضه کردند که به معامله ۳ میلیون و ۸۶ هزار تن محصول به ارزش ۳۳.۲ هزار میلیارد تومان منجر شد. ارزش معاملات ۱۰ شرکت برتر ۱۸ هزار و ۸۴۵ میلیارد تومان برآورد شد.

مزایای خرید طلا از بورس

پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر دارایی‌های ریسک‌پذیر صندوق سرمایه گذاری پشتوانه طلای لوتوس ۱۰ مورد از مهم ترین مزیت های خرید و فروش گواهی سپرده شمش طلا از بورس کالا به جای طلای فیزیکی را برشمرد.

شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد