فولاد و آهن

معدن نیوز بررسی کرد؛

برنامه جدید چینی ها برای کاهش ردپای کربن

برنامه جدید چینی ها برای کاهش ردپای کربن
پایگاه خبری معدن نیوز -چین قصد دارد تا سال ۲۰۲۷ یک سیستم مدیریت ردپای کربن ایجاد کند تا یک سیستم استاندارد جامع‌ و یکپارچه‌تر برای اندازه‌گیری میزان انتشار کربن و حرکت به سمت اهداف بی‌طرفی کربن در این کشور ایجاد کند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -چین قصد دارد تا سال 2027 یک سیستم مدیریت ردپای کربن ایجاد کند تا یک سیستم استاندارد جامع‌ و یکپارچه‌تر برای اندازه‌گیری میزان انتشار کربن و حرکت به سمت اهداف بی‌طرفی کربن در این کشور ایجاد کند.

هدف این طرح انتشار استانداردهای محاسباتی ردپای کربن برای حدود 100 محصول اصلی تا سال 2027 و افزایش آن به 200 محصول سال 2030 است.

این استاندارد برای محصولاتی از جمله زغال‌سنگ، فولاد، گاز طبیعی، آلومینیوم، باتری‌های لیتیومی و وسایل نقلیه با انرژی جدید اولویت‌بندی شده است.

چین قصد دارد تجارت کربن را به بخش هایی مانند فولاد و سیمان گسترش دهد و از تأثیر مکانیسم تنظیم مرز کربن اروپا (CBAM) که تعرفه هایی را بر واردات کربن بالا اعمال می کند، جلوگیری کند.

چین از استانداردهای جدید برای تشویق کاهش مصرف کربن استفاده خواهد کرد و از دولت‌های محلی خواسته تا برنامه‌های آزمایشی و سیاست‌های جدیدی را توسعه دهند که می‌تواند شرکت‌ها و افراد را به خرید محصولات پاک‌تر تشویق کند.   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
نمایشگاه معدن رستاک پادویژن
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد