صنایع معدنی

معدن نیوز ارائه می دهد:

تداوم افزایش تولید فولاد ضد زنگ در چین

تداوم افزایش تولید فولاد ضد زنگ در چین
پایگاه خبری معدن نیوز -چین، بزرگترین تولید و مصرف کننده فولاد ضد زنگ جهان، پس از افزایش تولید در ماه مارس شاهد افزایش تولید در ماه آوریل نیز بود درحالیکه مطابق گذشته تقاضا و قیمت ها همچنان تحت فشار باقی ماندند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز - چین، بزرگترین تولید و مصرف کننده فولاد ضد زنگ جهان، پس از افزایش تولید در ماه مارس شاهد افزایش تولید در ماه آوریل نیز بود درحالیکه مطابق گذشته تقاضا و قیمت ها همچنان تحت فشار باقی ماندند.
در ماه آوریل، تولید فولاد ضد زنگ چین به افزایش خود ادامه داد و به بالاترین سطح از سپتامبر در مجموع به 3.22 میلیون تن رسید که پس از افزایش 24 درصدی در ماه مارس، 64100 تن معادل 2 درصد دیگر افزایش یافت.
3. در همین حین و در ماه آوریل، تقاضا برای فولاد ضد زنگ از صنعت لوازم خانگی چین رشد آهسته‌تری را نشان داد، اما همچنان مثبت باقی ماند که پیش‌بینی می‌شود به تدریج در ماه‌های می و ژوئن این تقاضا کاهش یابد ولی همچنان بالاتر از میانگین پنج ساله باقی بماند. علیرغم کاهش تاثیر قیمت بر روند تولید، حمایت پایه تحت تاثیر سیاست های داخلی و نوسانات فصلی، در میان فشارهای عرضه بالا همچنان ادامه دارد.
4. اگرچه تولید در تمام سری های فولاد ضد زنگ افزایش یافت، داده ها نشان می دهد که سری 200 بیشترین درصد افزایش را تجربه کرده است و در ماه آوریل با 4.3 درصد افزایش به 0.97 میلیون تن در مقایسه با 0.93 میلیون تن در ماه قبل رسیده است. تولید سری 400  نیز با افزایش 3.6 درصدی، به 0.57 میلیون تن در آوریل رسید که نسبت به 0.55 میلیون تن در ماه مارس افزایش داشت. در مقابل این اعداد و ارقام حجم تولید سری 300 در 1.68 میلیون تن ثابت ماند.
علیرغم افزایش تولید، واردات فولاد ضد زنگ چین در آوریل به 194000 تن رسید که نشان دهنده افزایش 27 درصدی نسبت به ماه قبل بود. در چهار ماه ابتدایی سال، واردات از پنج منبع اصلی چین، از جمله اندونزی، ژاپن، کره جنوبی، ایتالیا و تایوان، در مجموع حدود 802000 تن بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 38 درصد افزایش داشته است.
افزایش واردات عمدتاً به کویل های نورد سرد (CRC) نسبت داده می شود که شاهد افزایش ماهانه 120 درصدی را به ثبت رسانده اند.
صادرات فولاد ضد زنگ چین در ماه آوریل به حدود 393000 تن رسید که نشان دهنده افزایش جزئی 2 درصدی در ماه و رشد 4 درصدی در سال است. در ژانویه و آوریل، صادرات به 20 مقصد برتر چین تقریباً 322000 تن بود که نشان دهنده افزایش 8 درصدی نسبت به سال قبل است.
شایان ذکر است صادرات لوله های فولادی ضد زنگ نیز افزایش قابل توجهی داشته است که نسبت به ماه قبل 18.2 درصد افزایش داشته است.   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
نمایشگاه معدن رستاک پادویژن
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد