سایر عناصر و مواد

استرالیا به دنبال افزایش تولید لیتیوم و عناصر خاکی کمیاب

استرالیا به دنبال افزایش تولید لیتیوم و عناصر خاکی کمیاب
پایگاه خبری معدن نیوز -استرالیا قصد دارد با ۳۷۳ میلیون دلار سرمایه‌گذاری تولید لیتیوم و عناصر خاکی کمیاب را افزایش دهد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -استرالیا قصد دارد با ۳۷۳ میلیون دلار سرمایه‌گذاری تولید لیتیوم و عناصر خاکی کمیاب را افزایش دهد.

استرالیا قصد دارد در دهه آینده ۳۷۳ میلیون دلار برای توسعه ذخایر منابع معدنی با تمرکز بر ذخایر مواد معدنی حیاتی، که برای تولیدات با فناوری پیشرفته و انتقال انرژی سبز حیاتی هستند، سرمایه گذاری کند.

این تزریق بودجه از اول ژوئیه آغاز می‌شود و برای انجام بررسی‌هایی برای شناسایی ذخایر بالقوه مواد معدنی حیاتی استفاده می‌شود. همچنین این کشور محدوده‌های احتمالی برای جذب و ذخیره کربن یا پروژه‌های هیدروژن پاک را ارزیابی خواهد کرد.

استرالیا در حال برنامه‌ریزی برای افزایش تولید و فرآوری مواد معدنی حیاتی مانند لیتیوم و عناصر خاکی کمیاب است که تقاضای فزاینده ای دارند و در این کشور ذخایر زیادی از آنها یافت می‌شود. آمریکا و متحدان دیپلماتیک آن مایلند از ذخایر مواد معدنی باتری استرالیا به عنوان بخشی از تلاش برای قطع وابستگی به عرضه چین استفاده کنند که در تولید پنل‌های خورشیدی، خودروهای برقی و باتری‌های لیتیوم یون استفاده می‌شود.

با این حال، استرالیا با وجود کمک‌های فزاینده دولت، در تلاش برای افزایش قابل توجه تولید در برخی از بخش‌های این صنعت است. صنعت نیکل این کشور به طور خاص در اوایل سال ۲۰۲۴ به دنبال افزایش عرضه ارزان‌تر از کشورهایی مانند اندونزی دچار شکست‌های بزرگی شد.


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
علی بابا
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
شرکت گهرزمین
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد