گفتگو، یادداشت و نشست خبری

مدیرعامل چادرملو؛

ارزش‌آفرینی راهی برای هموار کردن مسیر توسعه

ارزش‌آفرینی راهی برای هموار کردن مسیر توسعه
پایگاه خبری معدن نیوز -شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با در اختیار داشتن زنجیره تولید فولاد، همواره در زمره سودآورترین فعالان صنعت فولاد و بازار سرمایه کشور بوده است.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با در اختیار داشتن زنجیره تولید فولاد، همواره در زمره سودآورترین فعالان صنعت فولاد و بازار سرمایه کشور بوده است.

مدیرعامل چادرملو پس از گردهمایی مدیران شرکت‌های وابسته به ایمیدرو که با حضور معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو ، مدیران عامل شرکت‌های صنعتی و معدنی کشور و معاونان این سازمان در خصوص برنامه هفتم توسعه و راهبردهای مختلف آن در این سازمان برگزار شد.
 
طاهرزاده با اشاره به طرح‌ها و برنامه‌های شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در راستای توسعه زنجیره فولاد به ویژه در صنایع پائین دستی گفت: در سال گذشته با وجود کاهش قیمت‌ها در بازار جهانی، محدودیت‌های انرژی و رشد شدید هزینه‌های تولید، این شرکت توان خود را بر ارتقای بهره‌وری و افزایش تولید متمرکز نمود که این روند در سال جاری نیز تداوم داشت و در نیمه اول امسال عملکرد قابل قبولی از خود بجا گذاشته است.

وی با اشاره به درآمد 270 هزار و 706 میلیارد ریالی چادرملو در 6 ماهه اول سال 1402 افزود: این میزان در آمد نسبت به مدت مشابه سال 1401 که 206 هزارو 705میلیارد ریال بوده است، بیانگر رشد 31 درصدی درآمد این شرکت خوشنام در بازار سرمایه می‌باشد و عملکرد این شرکت در بخش‌های مختلف تولید کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و فولاد فراتر از برنامه تدوین شده بوده است. 

مدیرعامل چادرملو با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌های شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در توسعه متوازن حلقه‌های زنجیره، موجب شده است تا این شرکت با کمترین دغدغه و چالش، روند تولید فولاد را دنبال کند و در زمره سودآورترین شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی کشور قرار بگیرد تصریح کرد: عزم چادرملو در حفظ و یا رشد تولید در بخش های مختلف زنجیره و توسعه هدفمند در صنایع پائین‌دستی فولاد در جهت ایجاد ارزش افزوده بیشر می‌باشد. کما اینکه این شرکت طی 6 ماهه ابتدایی سالجاری با حدود 6 هزارو 700 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در طرح‌های خود، بالغ بر 280 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل سرمایه گذاری بیشتری کرده است.

 طاهرزاده همچنین یادآور شد: استراتژی توسعه چادرملو بر پایه هوشمندسازی، انتقال تکنولوژی، بومی سازی و توسعه زیست بوم فناورانه استوار است.


   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد