فولاد و آهن

استیل‌مینت گزارش می‌دهد؛

افزایش ۴.۴ درصدی تولید فولاد خام ژاپن در سه ماهه پایانی ۲۰۲۳

افزایش ۴.۴ درصدی تولید فولاد خام ژاپن در سه ماهه پایانی ۲۰۲۳
پایگاه خبری معدن نیوز -وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن (METI) برنامه تولید فولاد خام خود را برای دوره زمانی اکتبر تا دسامبر اعلام کرد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن (METI) برنامه تولید فولاد خام خود را برای دوره زمانی اکتبر تا دسامبر اعلام کرد.

انتظار می‌رود تولید فولاد خام با 4.4 درصد افزایش در سال به 22.36 میلیون تن در دوره اکتبر تا دسامبر (Q4CY'23) برسد.

METI می‌گوید: «اگرچه انتظار می‌رود بهبودی پایدار در بخش خودرو اتفاق بیفتد، اما در بخش ساخت‌وساز به دلیل تأثیر تمدید یا لغو دوره ساخت‌و‌ساز پروژه‌های در مقیاس بزرگ، ضعیف باقی خواهد ماند». 

علاوه بر این، METI بر ضعف بازار صادرات، از جمله برای خودرو، تاکید می‌کند و بر نیاز به نظارت دقیق بر تحولات تقاضای خارجی تاکید می‌کند.

با وجود نرخ سالانه 88 میلیون تنی، پیش‌بینی می‌شود که تقاضای فولاد در ژاپن برای اولین بار در هشت فصل گذشته، از رکورد قبلی پیشی بگیرد. این نشان دهنده افزایش 3.8 درصدی نسبت به سال مالی گذشته (ژوئیه سپتامبر) است که با پیش‌بینی تقاضای 22.33 میلیون تنی اعلام شده توسط METI در اوایل اکتبر مطابقت دارد.

9.57 میلیون تن محصولات فولادی معمولی به داخل کشور حمل و 5.54 میلیون تن صادر شد که در مجموع 15.12 میلیون تن بود که نسبت به سال گذشته 2.2 درصد افزایش نشان می‌دهد.

برنامه تولید سه ماهه چهارم شامل 870000 تن تیرهای H و 1.76 میلیون تن میله فولادی کوچک است که در مقایسه با سال مالی 2022، تولید تیرهای H  90000 تن افزایش یافته است، در حالی که تولید میله‌های کوچک 30000 تن کاهش یافته است.

علاوه بر این، انتظار می‌رود تولید فولاد ژاپن برای دومین سال متوالی به کمتر از 90 میلیون تن برسد.   shortlink:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
فولاد سنگان
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد