اقتصاد و صنعت

پرداخت ۷۸۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و معدن

پرداخت ۷۸۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و معدن
پایگاه خبری معدن نیوز -سخنگوی وزارت صمت گفت: براساس توافق وزرای صنعت، معدن و تجارت، و اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی قرار است امسال ۱۱۶۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و معدن داده شود.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز -سخنگوی وزارت صمت گفت: براساس توافق وزرای صنعت، معدن و تجارت، و اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی قرار است امسال ۱۱۶۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنعت و معدن داده شود.

امید قالیباف افزود: تا پایان آبان امسال ۷۸۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که درمقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۱ درصد رشد داشته است؛ همچنین سهم بخش صنعت و معدن از کل تسهیلات از ۳۰ درصدِ سال قبل، به ۳۵ درصد افزایش یافته است.

وی با تاکید بر سیاست این وزارتخانه در افزایش سهم تامین مالی به صورت زنجیره‌ای گفت: در ۹ماهه امسال ۴۴ هزار میلیارد تومان ازطریق انتشار اوراق گام، تامین مالی شد که درمقایسه با مجموع دو سال ۱۴۰۰ و ۱۳۹۹ که ۹ هزار میلیارد تومان بود جهش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

مشاور وزیر صمت افزود: تامین مالی زنجیره‌ای به روشی گفته می‌شود که واحد‌های تولیدی که در طول هم هستند با یک بار گرفتن تسهیلات تامین مالی شوند. در این روش، کارایی نقدینگی افزایش و گردش مالی شفاف می‌شود.

وی درباره استفاده از صورتحساب الکترونیکی نیز گفت: ۲۲ هزار و ۳۰۰ فقره تسهیلات مبتنی بر صورتحساب الکترونیکی به ارزش ۳۵.۷ هزار میلیارد تومان در ۹ماهه امسال پرداخت شده است.


   لینک کوتاه خبر:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد