صنایع معدنی

نقش آفرینی گروه گسترش سرمایه‌گذاری بین‌المللی ارزش در حوزه معدن و صنایع معدنی

نقش آفرینی گروه گسترش سرمایه‌گذاری بین‌المللی ارزش در حوزه معدن و صنایع معدنی
پایگاه خبری معدن نیوز -روانبخش امیری معاون توسعه گروه گسترش سرمایه‌گذاری بین‌المللی ارزش این گروه را به عنوان یک بخش خصوصی صددرصدی دانست که چند سالی است که در مجموعه معادن و صنایع معدنی کشور مشغول فعالیت است.
  بزرگنمايي:

به افزایش معدن نیوز -روانبخش امیری معاون توسعه گروه گسترش سرمایه‌گذاری بین‌المللی ارزش این گروه را به عنوان یک بخش خصوصی صددرصدی دانست که چند سالی است که در مجموعه معادن و صنایع معدنی کشور مشغول فعالیت است. 

امیری در گفت‌و‌گو با معدن‌نیوز اظهار داشت: این گروه از حدود 15 سال پیش با هدف اولیه فعالیت در حوزه معادن و صنایع معدنی شروع به کار کرد. اقدام مهم و شاخص انجام شده این گروه احداث کارخانه گندله‌سازی مادکوش است که یک پروژه بزرگ و قابل توجه بخصوص در مقیاس بخش خصوصی کشور بود که خوشبختانه این کار بزرگ توسط گروهی از مدیران توانمند بخش خصوصی و در اردیبهشت ماه سال 99 به بهره‌برداری رسید و از آن زمان تاکنون مشغول تولید است.

معاون توسعه گروه گسترش سرمایه‌گذاری بین‌المللی ارزش افزود: به موازات و با توجه به برنامه‌های کلان گروه ارزش، بحث‌های توسعه زنجیره فولاد را در دستور کار قرار دادیم و اجرای یک پروژه تولید آهن اسفنجی به ظرفیت 1.7میلیون تن بعد از گندله‌سازی برنامه‌ریزی شد که در حال حاضر این پروژه هم با پیشرفت فیزیکی مناسبی در دست اجرا است. احداث مجتمع تولید فروآلیاژها نیز در دستور کار داریم که فاز نخست آن به ظرفیت 20 هزار تن تولید فروسیلیس در حال اجرا است که پیمانکار مربوطه و مشاور شناسایی شده‌اند و عملیات آماده‌سازی سایت و سفارش‌گذاری تجهیزات در حال انجام است. 

وی در ادامه گفت: همچنین یک مجموعه معدنی داریم که فعالیت‌های اکتشاف و بهره‌برداری از یک معدن سنگ‌آهن در استان فارس در دستور کار دارد که به موازات 5 محدوده اکتشافی نیز در استان هرمزگان پیگیری می‌کند. عمدتا تمرکز ما بر روی معادن فلزی است و هدف ما از اکتشاف تامین پایدار مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین‌دستی است. 

به گفته‌ی امیری در گروه ارزش فعالیت‌های دیگری نیز در حال انجام است که شامل فعالیت‌های استارتاپی، حمل‌و‌نقل و حضور در کنسرسیوم‌های بزرگ متشکل از چندین شرکت فولادی جهت توسعه فولاد در بندرعباس تا سقف 10 میلیون تن و البته حضور در شرکت توسعه زیرساخت خلیج‌فارس برای تسویه و بازیابی آب از پساب شهر بندرعباس با هدف استفاده در صنایع مستقر در منطقه ویژه خلیج فارس می‌باشد. 

وی گروه گسترش سرمایه‌گذاری بین‌المللی ارزش را یک بخش خصوصی هدفمند، با برنامه و با رهبری مقتدری دانست که توانسته در سالیان اخیر در حوزه معدن و صنایع معدنی نقش‌آفرینی کند و در کنار سایر گروه‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ‌های معدن و صنایع معدنی که در کشور مشغول فعالیت است. این گروه با برنامه‌های خود توانسته اقداماتش را متجلی کند که در حال توسعه و تکامل است و در آینده نزدیک نقش مهمی را در این بخش به خصوص زنجیره تولید فولاد ایفا خواهد کرد. 


   لینک کوتاه خبر:  
شرکت فولاد مبارکه
شرکت فولاد هرمزگان
چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت فولاد غدیر نی ریز
شرکت سنگ آهن مرکزی ایران
آلومینای ایران جاجرم
شرکت صبافولاد