اخبار استان ها

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری گفت: 600 نفر در 33 معدن فعال این شهرستان اشتغال دارند.

پایگاه خبری معدن نیوز- استاندار همدان دستور تعطیلی دو معدن فعال در دو روستای هدف گردشگری در استان را داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تیشه آهنین معدنکاران بر معادن سنگ، خراش های نازیبا و زشتی را در مناظر بکر و طبیعی چهارمحال وبختیاری انداخته که چشم و دل هر گردشگری را می آزارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس اداره حفاظت محیط زیست چگنی از وجود 28 معدن در این شهرستان خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: هم اینک 60 درصد از ذخایر معادن در این استان بهره برداری می شود اما بقیه ذخایر به دلیل رکود و تعطیل موقت معادن استخراج نمی شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: 805 واحد صنایع معدنی در این استان فعال است که در آنها 21 هزار و 737 نفر مشغول به کار هستند.

پایگاه خبری معدن نیوز- معادن از ظرفیت های طبیعی و بومی است که بهره برداری راهبردی از آن ارزش افزوده قابل توجهی ایجاد می‌کند که تاکنون سرمایه گذاری مطلوبی در این بخش انجام نشده و برای رساندن 50 واحد معدنی استان به 150 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

پایگاه خبری معدن نیوز، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در راستای رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید در استان سمنان، 24 واحد معدنی جهت دریافت تسهیلات به ارزش 335 میلیارد ریال به بانکها معرفی شده اند.

پایگاه خبری معدن نیوز- سرپرست استانداری کرمان تاکید کرد: بانک های کرمان با ابلاغ مصوبه شورای معادن یا نامه قوه قضاییه موظف به اعلام گردش مالی شرکت های معدنی استان شدند

پایگاه خبری معدن نیوز- سهم بخش معادن سمنان با وجود در اختیار داشتن بیش از 10 درصد کل معادن کشور، در رونق اقتصادی و طرح های توسعه ای استان مطلوب نیست که نیاز است برای شکوفایی این ظرفیت ویژه، برنامه ریزی اصولی و سرمایه گذاری همه جانبه ای صورت گیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: عملیات ساخت چهار طرح بزرگ صنایع معدنی در استان به اتمام رسیده و بزودی با حضور مسئولان کشوری به طور رسمی بهره برداری می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از اجرای سه مورد تعطیلی کارگاههای معدنی نا ایمن از ابتدای سال 97 تاکنون در راستای اجرای ماده 105 قانون کار در استان خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از بررسی تعطیلی موقت و بخشودگی حقوق دولتی 14 معدن این استان خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- استاندار کرمانشاه گفت: تاکنون بیش از یک میلیارد تن انواع مواد معدنی در کرمانشاه شناسایی شده که این ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه و اشتغالزایی استان است.

پایگاه خبری معدن نیوز- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از افق‌های توسعه استان در کنار گردشگری و کشاورزی بخش معدن است که می‌تواند بیشترین رونق و اشتغال را به همراه داشته باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تاکنون مطالعات اکتشافی 29 هزار و 459 کیلومتر مربع از پهنه های معدنی این استان انجام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از صدور مجوز تعطیلی موقت 6 معدن استان به درخواست بهره برداران و طبق بررسی های این سازمان، به علت برداشت نکردن هیچ ماده معدنی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- سخنگوی شورای حفظ حقوق بیت المال خراسان رضوی گفت: مصوبه `جبران خسارت معادن به ساکنان محلی` در این استان ابلاغ شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: با توجه به ظرفیت های موجود معدنی، ایجاد اشتغال پایدار با فعال سازی معادن غنی استان اجرایی می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی با اشاره به راکد بودن تعدادی از معادن موجود در استان، گفت: بهره برداری این معادن جهت استفاده بهینه به سرمایه گذاران جدید واگذار می شود.

گزارش تصویری