گفتگو، یادداشت و نشست خبری

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس انجمن سنگ آهن ایران از افزایش 10 درصدی قیمت سنگ آهن در بازار داخلی خبر داد و گفت: در چند ماه گذشته سنگ آهن شرایط مناسبی از لحاظ قیمت در بازار داخلی و جهانی نداشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت پردازش فولاد فرآیند البرز و معاون امور شرکت های متیل از شروع فعالیت مرکز خدماتی-بازرگانی البرز در آینده نزدیک خبر داد وگفت: این مرکز به توصیه فولاد مبارکه تاسیس گردیده و در مکان یابی آن نزدیکی به مراکز صنعتی در اولویت قرار گرفته است.

معدن نیوز در گزارش ذیل به تاثیر بخشودگی جرایم حقوق دولتی معادن تا پایان سال 95 که طی مصوبه ای از سوی دولت ابلاغ شده پرداخته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- فولاد هرمزگان در بخشی از خبرنامه داخلی خود تحلیلی از بازار فولاد در جهان در سال 2018 و تاثیر آن بر پیش بینی بازار فولاد ایران در سال 1397 را داشته است در ادامه این تحلیل ارائه شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- دولتی بودن شرکت های سنگ آهنی و فولادی در گذشته سبب شده بود تا این شرکت ها در خصوص قیمت گذاری دستوری سنگ آهن مشکلی نداشته باشند اما با ورود بخش خصوصی به این حیطه، نیاز به تغییر روش قیمت گذاری ضروری شده است. پایین بودن قیمت های داخلی سنگ آهن و فرآورده های آن از قیمت های جهانی و وابسته بودن قیمت محصولات به قیمت شمش فولاد خوزستان و قیمت میلگرد به جای متناسب بودن آن با قیمت های جهانی، مشکلاتی را برای فعالان این صنعت ایجاد کرده است. به عقیده برخی از کارشناسان، بورس کالا تنها مکانی است که قیمت واقعی سنگ آهن در آن بر مبنای مکانیسم عرضه و تقاضا تعیین می شود. به جهت اهمیت موضوع در این مقاله به برسی جوانب مختلف پرداخته می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری معدن نیوز در پیامی نوروزی با کاربران خود سخن گفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- مشاور مدیرعامل فولاد مبارکه با بیان اینکه باید در ساختار استراتژی صنعت فولادمان تغییراتی را انجام دهیم گفت: بجای توسعه کمی باید به سمت توسعه کیفی به ویژه در بخش کاهش هزینه برویم.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس هیئت عامل ایمیدرو از واگذاری کارخانه های کنسانتره و گندله سازی شرکت توسعه ملی به شرکت فولاد خوزستان خبر داد و گفت: در گذشته به سبب واگذاری های غیراصولی و غیرتخصصی، زنجیره تولید به ویژه در بخش فولاد شکسته شد و شرکت بزرگی همچون فولاد خوزستان از زنجیره فولاد خارج شده بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت نسوز خوزستان گفت: صنعت نسوز جایگاه خود را در کشور کسب کرده و امکان تولید تمام محصولات نسوز مورد نیاز صنایع در کشور وجود دارد و از واردات بی نیاز شده ایم.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر مجتمع صنعتی چادرملو گفت: نباید غافل شد که ایران برای توسعه صنعت فولاد نیازمند برخی زیرساخت ها نظیر تامین سنگ آهن است و به راحتی نمی توان از این مسئله گذشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان با بیان اینکه صنعت کاتالیست صنعتی نوپا است گفت: با توجه به تحریم ها و مشکلات تامین کاتالیست از خارج بایستی از تولیدکننده داخلی حمایت شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون مدیرعامل شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس از پیشرفت فیزیکی 50 درصدی کنسانتره سازی این شرکت و بهره برداری از آن تا نیمه نخست سال 98 خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان از تولید بیش از 3 میلیون و 700 و صادرات بیش از 2میلیون و 600 هزار تن این شرکت در سال جاری خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت توسعه صنایع نفت و گاز سرو گفت: تولید در مگامدول گل گهر در مرحله تست سرد بوده و امید است اولین محصول این کارخانه با کاتالیست ایرانی ابتدای فروردین ماه حاصل شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی فولاد سنگ فولاد مبارکه اصفهان از تامین نیاز فولاد مبارکه به آهک با راه اندازی هر دو فاز آهک کلسینه شرکت خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- بهرام سبحانی از برنامه این شرکت برای تخصیص ظرفیت طرح های توسعه راه اندازی شده به تولید ورق های نازک خبر داد.

معاون بهره برداری فولاد خراسان با اعلام این خبر که این شرکت در انتهای سال 96 به جمع فولادسازان میلیونی کشور پیوست گفت: در حال حاضر فولاد خراسان دو طرح فولادسازی هر یک به ظرفیت 700 هزار تن دارد و با این حساب تا پایان سال انتظار تولید بیش از یک میلیون تن شمش را در شرکت داریم.

مدیرعامل فولاد غدیر نی ریز از پیشرفت فیزیکی 21 درصدی پروژه فولاد این طرح استانی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- حسام ادیب گفت: با توجه به بحران الکترود گرافیتی در صنعت فولاد کشور و افزایش ناگهانی نرخ ها در بازارهای جهانی و داخلی، محصول تولیدی جدید پاترون می تواند محصولی استراتژیک برای فولادسازان باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- فرزاد ارزانی از رشد 28 درصدی تولید فولاد هرمزگان در سال جاری خبر داد و گفت: صادرات 10 درصد و فروش داخلی 50 درصد افزایش داشته است.