گفتگو، یادداشت و نشست خبری

پایگاه خبری معدن نیوز - باور عمومی همه ارگان‌های حکومتی و اجماع بر جدا شدن از تصدی‌گری دولت است نه آن‌که فقط اموال از دولت به خصولتی‌ها برود که حداقل نظارتی نیز بر آن نباشد، در آن صورت نمی‌توان ادعا کرد که سیاست‌های دولت کاملاً رعایت می‌شود، رقیب ‌و مانعی جدی نیز برای رشد بخش خصوصی تراشیده نمی‌شود.

معدن نیوز - سرپرست حوزه معاونت بازرگانی شرکت ذوب آهن اصفهان با اعلام حمایت ذوب آهن از معادن زغال سنگ گفت: در جلساتی که با حضور زغال سنگی ها برگزار شد برای نخستین بار مشخصات زغال سنگ تولیدی کشور را به یک حد استانداری رساندیم. همچنین با توافق وزیر کار، بهای زغال سنگ به 26.5 درصد قیمت شمش فولاد خوزستان در بورس رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با بیان اینکه نیاز ارزی فولادسازان برای تداوم تولید و گذر از شرایط تحریم به درستی برآورد نشده است گفت: تراز ارزی و خالص ارزی فولادسازان با توجه به مسائل تحریم در سال جاری منفی خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: در جشنواره ملی فولاد تلاش خواهد شد توانمندی و پتانسیل های داخلی برای فولادسازان به نمایش گذاشته شود تا بجای تامین از خارج، خرید های داخلی صورت گیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اعلام این خبر که واحد آهن اسفنجی چادرملو تا دی ماه سال جاری وارد مدار تولید می شود گفت: امیدواریم در دهه فجر این واحد به طور رسمی افتتاح شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر مهندسی محصول مجتمع صنعتی اسفراین از ساخت مدرن ترین و پیچیده ترین سنگ شکن دنیا در این مجموعه خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون بازاریابی و فروش فولاد کاوه جنوب کیش دو عامل را در کاهش بهای شمش در بازارهای جهانی موثر دانسته و گفت: ایران به واسطه تحریم ها و ریسک ناشی از آن، بیشترین کاهش را در مش فولاد شاهد می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر بازاریابی و فروش شرکت فولاد آلیاژی ایران از برنامه این شرکت برای تولید 490 هزار تن محصول و فروش 440 هزار تن در سال جاری خبر داد و گفت: از این میزان 100 هزار تن فروش صادراتی خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه گفت: جشنواره ملی فولاد یک رخداد متفاوت است و هیچگونه هم پوشانی با سایر اقدامات در حوزه فولاد نداشته و تمرکز آن بر روی بومی سازی است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر فروش شرکت صنعت فرآوران مبتکران مطرح کرد: حدود سی سال در زمینه تجهیزات مورد نیاز صنعت ریخته گری و ذوب فعال است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت ورق های پوششها تاراز چهارمحال از راه اندازی فاز دوم کارخانه با هدف تولید ورق های الومینایز خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر عامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری گفت: حمایت از بومی سازی و تامین نیاز از داخل در شرایط تحریمی موجود کمک شایانی به فولادسازان خواهد بود که بایستی مورد حمایت قرار گیرد.

معدن نیوز - مدیرعامل فولاد امیرکبیر کاشان گفت: این شرکت فراتر از برنامه ها پیش رفته و از ابتدای سال تاکنون 25 درصد رشد تولید و 100 درصد رشد صادرات را به ثبت رسانده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل و عضو هیئت مدیره صنایع فولاد درخشان اراک در گفت و گو با معدن نیوز گفت: شرکت صنایع آهن و فولاد درخشان اراک از شرکتهای تابعه شرکت فولاد متیل در سال 1375 به عنوان مرکز خدماتی شرکت فولاد مبارکه اصفهان در شهر اراک تاسیس و فعالیت خود را آغاز نمود.

پایگاه خبری معدن نیوز -کیوان جعفری طهرانی، تحلیلگر ارشد بازارهای بین المللی معدن و صنایع معدنی در روز دوشنبه مورخ 14 آبان در سخنرانی خود با موضوع "چگونه معادن و صنایع معدنی کشور به ویژه شرکت های نوپا در شرایط تحریم زنده می مانند؟" که در آخرین روز از نمایشگاه ایران کانمین و در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد گفت: آمریکا عملا با ایجاد جنگ فرسایشی در تحریم ها، نفس ما را تا حدودی گرفت و فلسفه اعمال تحریم ها در دو مرحله همین بود تا بدین گونه تاثیر تحریم ها را گسترده تر نماید چراکه بیشترین موردی که از سوی مردم و اقشار جامعه حس می شود فرسایش زمانی است. آمریکا با این کار، می خواهد قدرت حرکت ایران در زمینه های مختلف را بگیرد.

"کند و کاو" برنامه ای از پایگاه خبری معدن نیوز می باشد که به "گفتگوی صریح و صمیمی با بازیگران توسعه معدن و صنایع معدنی ایران" می پردازد. این برنامه در قسمت اول به گفت و گو با مهدی کرباسیان، رئیس هیئت عامل ایمیدرو پرداخته و ویدئو بخش دوم این پست در ذیل قابل نمایش است.

"کند و کاو" برنامه ای از پایگاه خبری معدن نیوز می باشد که به "گفتگوی صریح و صمیمی با بازیگران توسعه معدن و صنایع معدنی ایران" می پردازد. این برنامه در قسمت اول به گفت و گو با مهدی کرباسیان، رئیس هیئت عامل ایمیدرو پرداخته و ویدئو بخش اول این پست در ذیل قابل نمایش است.

پایگاه خبری معدن نیوز- "نپرسید از من، سودم ز میهن چه بود؟/بگویید بر من، از من به میهن چه سود؟" بیت مذکور که توسط مهندس رضا مقیمی اصل، بزرگ‌مرد عرصه کارآفرینی کشور و استان آذربایجان شرقی در اکثر سخنرانی‌های عموماً کوتاهش با نهایت صداقت و از صمیم قلب خوانده می‌شد، به‌وضوح و با شفافیت کامل، از تفاوت دیدگاه عمیق و شگرف ایشان نسبت به هدف از زندگی در این دنیا حکایت می‌کند و درواقع کانسپت ذهنی بزرگ ایشان را نشان می‌دهد و چقدر امروزه نادرند بزرگ‌مردانی با این تفکرات بزرگ! در ادامه یادداشت مهندس بهروز رحمتی مدیر امور سهام، سرمایه‌گذاری و مجامع شرکت مس را به یاد این کارآفرین برتر بخوانید.

پایگاه خبری معدن نیوز- مجری دهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته اصفهان از برگزاری دومین همایش و نمایشگاه اکتشافات معدنی با همکاری سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی در هشتم تا دهم بهمن ماه سال جاری خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل RR Steel Industry اظهار داشت: بازار ایران بازار جذابی برای حضور خارجی هاست و با توجه به اشتراکات فرهنگی میان ایران و هند امکان همکاری گسترده میان این دو کشور بیشتر است.

گزارش تصویری