صنايع معدني

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس هیئت عامل ایمیدرو در جلسه پایش طرح های زنجیره فولاد بر لزوم همکاری دولت و بخش خصوصی برای حل مشکلات زنجیره فولاد کشور تاکید کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از توقف صدور مجوز استقرار صنایع در داخل کشور خبر داد و گفت: صدور هرگونه مجوز در صنایعی مانند فولاد صورت نمی گیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- ذوب آهن اصفهان که 24 خرداد ماه سال جاری، اولین محموله ریل را به راه آهن جمهوری اسلامی تحویل داد و به جرگه معدود شرکت های تولیدکننده این کالای استراتژیک در جهان پیوست، برای معرفی کامل تر این محصول در ششمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته حضوری فعال داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت تارابگین پس از نزدیک به چهار دهه فعالیت برای اولین بار موفق به انجام صادرات با استفاده از برند و نام تجاری خود گردید.

پایگاه خبری معدن نیوز- فرخ مرتضوی مدیر امور برق و نیروگاه‌های مجتمع مس سرچشمه از اعلام آمادگی و همکاری قطعی مجتمع مس سرچشمه با شرکت سهامی برق منطقه‌ای کرمان در طرح «کاهش/ قطع بار برنامه‌ریزی‌شده» در تابستان سال جاری خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- پیشرفت‌های اخیر در زمینه ارتباطات راه دور برخلاف آنچه که ممکن است فکر کنیم، لزوماً به معنی به پایان رسیدن دوران استفاده از مس نیستند. ​

پایگاه خبری معدن نیوز- طرح ذوب آهن بیستون با تسهیلات بانک صنعت و معدن در استان کرمانشاه به بهره برداری خواهد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- میزان تولید فولاد خام کشور در 2 ماهه نخست امسال 21 درصد افزایش یافت. در این مدت صادرات این بخش نیز با افزایش همراه شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت فولاد هرمزگان در خرداد ماه توانست سه رکورد در واحدهای فولادسازی، احیا مستقیم و‌ ریخته گری برجای گذارد و سه ماهه اول سال 97 را با امید به تحقق ظرفیت اسمی این شرکت در پایان سال 97 به پایان برساند.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت بازرگانی صندوق بازنشستگی فعالیت خود را در عرصه صادرات و واردات کالاهای اساسی و گسترش صادرات محصولات نفتی و غیر نفتی، کالاهای اساسی و همچنین شناسایی زمینه بالقوه بازار برای فعالیت در بخش های صنعتی و تجاری ایران آغاز کرده و طی سال های فعالیت خود در فاز نخست، تامین کالاهای اساسی و تامین امنیت غذایی کشور را برعهده داشته است. معدن نیوز به منظور تشریح فعالیت های این صندوق مصاحبه ای با مدیرعامل شرکت بازرگانی صندوق بازنشستگی داشت که در ذیل خواهید خواند:

پایگاه خبری معدن نیوز- جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه با هدف بررسی تولید این مجتمع در سه‌ماهه نخست سال جاری با حضور مهندس «محمدرضا بنی‌اسدی‌راد» مدیرعامل شرکت مس، مهندس «علی محمدی» عضو هیأت‌مدیره شرکت مس و مدیران ارشد مجتمع مس سرچشمه صبح امروز در مجتمع مس سرچشم برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت بی اچ پی بیلیتون (BHP) طی توافقی اعلام کرده معدن Cerro Colorado شیلی را به EMR Capital که یک سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار می نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز- محمدیاسر طیب نیا که تا پیش از این مشاور مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان بود، معاون خرید این مجتمع عظیم فولادی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- بازار فلزات تحت‌تأثیر شاخ‌وشانه کشیدن ابرقدرت‌های اقتصادی قرار گرفته و روند کاهشی در پیش گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر کارخانه ایرالکو، گفت: ایرالکو در بخش پروفیل، سالانه بین ٢٠ تا ٣٠ هزار پلیت تولید و تحویل صنایع داده است و همچنین خودروسازان بر اساس نیاز خود محصول دریافت مى کنند که با توجه به تغییر و تحولات اخیر در بحث قیمت ها، بازنگرى در دستور کار خواهد بود تا بتوانیم بخش هاى بیشترى از تولیدات را به تولید آلیاژ اختصاص دهیم.

پایگاه خبری معدن نیوز- از دست رفتن سهم ایران در بازار های صادراتی محصولات معدن و صنایع معدنی موضوعی جدی است.

پایگاه خبری معدن نیوز- در جلسه تولید مجتمع مس شهربابک که با حضور بنی‌اسدی‌راد مدیرعامل شرکت مس، علی محمدی عضو هیئت مدیره شرکت مس و مدیران ارشد مجتع مس شهربابک برگزار شد بر رشد بیش از 13 درصدی تولید کاتد این مجتمع تاکید شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- محمدرضا سرحدی مجری راه‌اندازی کارخانه اسید سرچشمه و خاتون‌آباد گفت: طی ماه‌‌های اخیر با سرعت بخشیدن به پروژه اسید سرچشمه، این پروژه پیشرفتی 74 درصدی داشته است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان آذرماه سال جاری به بهره‌برداری برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت سامان فولاد بیرجند با بیان اینکه واحد تولیدی یاد شده پس از تعطیلی کامل، مجدد در سال 94 احیا شده است گفت: این واحد تولیدی در ابتدای کار هیچ نیرو و تجهیزاتی نداشت اما با تلاش های انجام گرفته و مساعدت مسئولان امر از شهریور 95 بیش از ظرفیت قبلی و تجهیزات مدرن تر شروع به کار کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 29 اسفند 96 و براساس گزارش حسابرسی نشده به ازای هر سهم 721 ریال سود محقق کرده است.

گزارش تصویری