صنايع معدني

پایگاه خبری معدن نیوز- کمپانی Paranapanema که یک تولیدکننده بزرگ مس در کشور بزریل است، مرحله سوم طرح توسعه و بهبود را آغاز کرده است. این کمپانی در تلاش است تا با توسعه روابط تجاری خود، صادرات به آن سوی مرزها را افزایش دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت NALCO بزرگترین واحد آلومینیوم آسیا معتقد است اگر هند صنایع پایین دستی تولید آلومینوم را توسعه ندهد حجم واردات آلومینیوم طی 5 سال آینده به 7.2 میلیون تن برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز- در 6 ماهه نخست سال جاری مجتمع سرب و روی انگوران رشد 45 درصدی استخراج ماده معدنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را رقم زد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه اصفهان پس از انتشار اخباری مبنی بر قرار گرفتن فولاد مبارکه در لیست تحریم های جدید آمریکا که شب گذشته از سوی خزانه داری آمریکا وضع شد طی نامه ای شفاف سازی کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزارت خزانه‌داری آمریکا بانک‌های ملت، مهر اقتصاد، پارسیان و سینا و شرکت‌های تراکتورسازی ایران و خودروساز بهمن را تحریم کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت های فولاد مبارکه و کالسیمین به همراه تعدادی بانک به دلیل ارتباط سهامداری با بسیج دیشب در فهرست وزارت روزانه داری آمریکا SDN اوفک قرار گرفتند. دارایی آنها در آمریکا بلوکه شده و اتباع آمریکایی اجازه ارتباط با آنها را ندارند و مشمول تحریم های ثانویه نیز می‌شوند.

وایگاه خبری معدن نیوز- در چین دیروز شاخص PPI یا بهای تولیدکننده برای ماه سپتامبر منتشر شد که این شاخص رقم رشد 3.6 درصد را نشان می دهد که نسبت به رشد 4.1 درصد ماه قبل (آگوست) کاهش دارد. لذا فعالان بازار با نگرانی و افت قیمت از این داده استقبال کرده و مس کاهشی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- بهای هر تن روی در بازارهای جهانی با رشد همراه شده و به بیش از 2600 دلار رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- انجمن جهانی فولاد پیش بینی کرد که تقاضای جهانی فولاد در سال 2019 با 1.4 درصد افزایش به یک میلیارد و 680 میلیون تن برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر عملیات شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری از تولید 268 هزار تن آهن اسفنجی در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته 90 درصد افزایش یافته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل راه آهن یزد گفت: برای نخستین بار در بندر خشک پیشگامان، میلگرد فولاد سرمد ابرکوه توسط ناوگان ریلی منطقه یزد به مقصد تبریز بارگیری شد.

پایگاه های خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس طی حکمی مجید ضیایی را به‌عنوان مدیرعامل جدید شرکت فولاد شرق کاوه منصوب کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تلاشگران ذوب آهن اصفهان برای اولین بار در کشور موفق شدند درهای فلکسیبل سلول های باتری های کک سازی را طراحی و تکنولوژی ساخت این درها را بومی سازی کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت بیلت در منطقه CIS با توجه به رقابت با ترکیه و افت تقاضا، با کاهش همراه بود و به 460 تا 462 دلار FOB رسید در حالی که روسیه یک محموله به مصر به قیمت 480 دلار به صورت CFR فروخته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو انجمن فولاد گفت: در شرایط فعلی بیش از 24 میلیون تن فولاد در کشور تولید می شود اما نیاز بازار بین 12 تا 14 میلیون تن بوده در نتیجه تولید فولاد به راحتی نیاز داخل را تامین می کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- «یورگن شاکلر» مدیر اجرایی کمپانی آروبیس گفت: «دلیل عمده افزایش پریمیوم‌های سالانه مس، افزایش تقاضا برای این فلز تصفیه شده است.»

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس آمارهای اولیه از سوی انجمن آهن و فولاد چین (CISA) متوسط تولید روزانه فولاد خام اعضای اصلی این انجمن در اواخر سپتامبر حدود یک میلیون و 980 هزار تن گزارش شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- متاسفانه برخی به دنبال مجوز احداث کارخانجات سیمان جدید در کشور با هدف ایجاد اشتغال هستند!! در تمام نقاط ایران کارخانجات سیمان فعال هستند و صرف سرمایه های ملی برای ایجاد کارخانجات جدید اصلا به صلاح کشور و صنعت سیمان نیست و امیدواریم در این زمینه با تدبیر تصمیم گیری شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- طی حکمی از سوی دکتر علی اصغر پورمند، دکتر بهرام سبحانی به عنوان مشاوری مدیرعامل میدکو منصوب شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- طی حکمی از سوی مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان، نعمت الله محسنی به عنوان سرپرست حوزه معاونت بازرگانی شرکت منصوب شد.

گزارش تصویری