آلومینیوم و مس

پایگاه خبری معدن نیوز- میزان تولید آند و کاتد مس طی 4 ماهه نخست سال 97 به ترتیب 65 و 62 درصد افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز- اتحادیه کارگری شرکت آلکوا (Alcoa) که یکی از شرکت های آلومینیومی در غرب استرالیاست، اعتصابات را آغاز کرده زیرا به توافق مطلوبی با کارفرمایان دست نیافته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه رانت موجود در بازار آلومینیوم از سوی مجلس و تعزیرات پیگیری می‌شود گفت: شرکت المهدی ‌تولیداتش ‌را با دو برابر قیمت در بازار می‌فروشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مس پرس: کمپانی معدنی قز مینرال (Minerals KAZ) در هفته جاری اعلام کرد در حال خرید پروژه مس Baimskaya در روسیه است تا بتواند تولید مس خود را افزایش داده و هزینه‌های تولید را کاهش دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مؤسسه مطالعاتی S&P Global می‌گوید تا 20 سال آینده به‌خاطر کاهش اکتشافات، تولید مس با کاهش مواجه می‌شود. اگرچه افزایش قیمت مس در سال‌های اخیر تمایل به اکتشافات جدید را بیشتر کرده؛ اما رویکردها به اکتشافات جدید در جهان تغییر کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- میزان تولید معادن مس شرکت های جهان طی 4 ماهه نخست سال 2018 میلادی، 6.1 درصد افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز- مس محتوی معدنی تولیدی مجتمع مس شهربابک از ابتدای سال 97 تاکنون 18 هزار و 781 تن بوده است که نسبت به برنامه، 2333 تن افزایش تولید داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- چین در ماه جولای شاهد صادرات آلومینیوم بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- آژانس بین‌المللی انرژی می‌گوید تا سال 2022 یک سوم از انرژی جهان باید از منابع تجدیدشونده تأمین شود. رسیدن به جهان سبز آینده که انرژی‌های تجدیدپذیر نقش اصلی در آن ایفا می‌کنند، از مسیر فلز سرخ می‌گذرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- جلسه بررسی تولیدات مجتمع مس سرچشمه تا نیمه نخست مرداد ماه سال جاری با حضور محمدرضا بنی‌اسدی‌راد مدیرعامل و علی محمدی عضو هیئت‌مدیره شرکت مس برگزار و در آن تاکید شد که روند تولید این مجتمع در 4 ماهه اول سال نیز رشد مطلوبی داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت آلومینیوم با وجود تقویت شاخص دلار، روندی صعودی دارد و از رشد تقاضا برخوردار بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- حقوق ورودی اعمالی بر مس در بازه 5 تا 25 درصد قرار می ‌گیرد. کانسنگ و کنسانتره مس، روی و نیکل، شامل تعرفه 25 درصدی هستند.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر عامل بورس کالا می‌گوید خریداران مس کاتد از بورس کالای ایران موظف هستند جهت تأمین نیاز بازار داخل، مفتول مس تولیدی خود را در این بازار عرضه کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز- محمدرضا بنی‌اسدی‌راد، مدیرعامل شرکت مس گفت: پروژه انتقال آب از خلیج‌فارس یک پروژه ملی است و نیازمند حمایت‌های همه‌جانبه دولت از این پروژه است تا این طرح که با همکاری بخش خصوصی آغازشده است هر چه سریع‌تر به سرانجام برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس پیش بینی موسسه اپکس متال بولتن قیمت مس در سال‌های پیشِ رو افزایشی خواهد بود.

بی‌اچ‌پی گزارش داد به رکورد جدیدی در تولید سالانه از معدن Western Australian دست یافته است و در یک سال مالی منتهی به 30 ژوئن، حجم تولید سنگ‌آهن این کمپانی 289‌ میلیون تن ثبت شده است. همچنین، تولید مس این کمپانی با 32‌ درصد افزایش به 1.75 میلیون تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- محمدرضا بنی‌اسدی راد، مدیرعامل شرکت مس از پروژه انتقال آب خلیج فارس به استان کرمان بازدید و به توسعه پایدار صنایع معدنی کرمان با تحقق این پروژه تاکید کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید شرکت های بزرگ آلومینیوم کشور طی 3 ماهه نخست 97 با رشد بیش از 10.6 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه شد و به بیش از 91 هزار تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- «حامد مددی» مدیر امور ذوب مجتمع مس سرچشمه گفت: با افزایش راندمان تولید کارخانه ذوب سرچشمه از 60 درصد در سال 96 به بیش از 90 درصد در سال جاری، این کارخانه امسال بیش از 180 هزار تن آند تولید خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- حتماً نام «غول رودس» یکی از عجایب هفت‌گانه جهان را شنیده‌اید؛ غول رودس تندیسی است از هلیوس، خدای خورشید و از جنس مس که در ورودی بندر شهر رودس در یونان قرار داشته است. هیچ ردی از این مجسمه وجود ندارد و محققان دلیل این امر را قابلیت بازیافت مس می‌دانند. قابلیت 100 درصدی بازیافت مس باعث تبدیل غول رودس به اشیا مسی دیگر در طول تاریخ شده است. همین ویژگی مس است که آن را به اقتصادی‌ترین فلز جهان تبدیل کرده است. بخشی از اقتصاد مس و بازار این محصول به میزان استفاده و بازیافت قراضه‌های مسی وابسته است.