آلومینیوم و مس

پایگاه خبری معدن نیوز- فرخ مرتضوی مدیر امور برق و نیروگاه‌های مجتمع مس سرچشمه از اعلام آمادگی و همکاری قطعی مجتمع مس سرچشمه با شرکت سهامی برق منطقه‌ای کرمان در طرح «کاهش/ قطع بار برنامه‌ریزی‌شده» در تابستان سال جاری خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- پیشرفت‌های اخیر در زمینه ارتباطات راه دور برخلاف آنچه که ممکن است فکر کنیم، لزوماً به معنی به پایان رسیدن دوران استفاده از مس نیستند. ​

پایگاه خبری معدن نیوز- جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه با هدف بررسی تولید این مجتمع در سه‌ماهه نخست سال جاری با حضور مهندس «محمدرضا بنی‌اسدی‌راد» مدیرعامل شرکت مس، مهندس «علی محمدی» عضو هیأت‌مدیره شرکت مس و مدیران ارشد مجتمع مس سرچشمه صبح امروز در مجتمع مس سرچشم برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت بی اچ پی بیلیتون (BHP) طی توافقی اعلام کرده معدن Cerro Colorado شیلی را به EMR Capital که یک سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار می نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز- بازار فلزات تحت‌تأثیر شاخ‌وشانه کشیدن ابرقدرت‌های اقتصادی قرار گرفته و روند کاهشی در پیش گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر کارخانه ایرالکو، گفت: ایرالکو در بخش پروفیل، سالانه بین ٢٠ تا ٣٠ هزار پلیت تولید و تحویل صنایع داده است و همچنین خودروسازان بر اساس نیاز خود محصول دریافت مى کنند که با توجه به تغییر و تحولات اخیر در بحث قیمت ها، بازنگرى در دستور کار خواهد بود تا بتوانیم بخش هاى بیشترى از تولیدات را به تولید آلیاژ اختصاص دهیم.

پایگاه خبری معدن نیوز- در جلسه تولید مجتمع مس شهربابک که با حضور بنی‌اسدی‌راد مدیرعامل شرکت مس، علی محمدی عضو هیئت مدیره شرکت مس و مدیران ارشد مجتع مس شهربابک برگزار شد بر رشد بیش از 13 درصدی تولید کاتد این مجتمع تاکید شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- محمدرضا سرحدی مجری راه‌اندازی کارخانه اسید سرچشمه و خاتون‌آباد گفت: طی ماه‌‌های اخیر با سرعت بخشیدن به پروژه اسید سرچشمه، این پروژه پیشرفتی 74 درصدی داشته است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان آذرماه سال جاری به بهره‌برداری برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت ملی صنایع مس ایران در ٢ ماهه نخست سال مالی ١٣٩٧ از فروش محصولات خود ١١65 میلیارد تومان درآمد کسب نمود که ١٠6٩ میلیارد تومان از این مبلغ را در اردیبهشت ماه حاصل کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت ملی صنایع مس ایران در دوره 12 ماهه منتهی به 29 اسفند 96 براساس گزارش حسابرسی نشده، به ازای هر سهم 492 ریال سود محقق کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو هیئت مدیره شرکت مس در بازدید از معدن مس درآلو گفت: معدن مس درآلو دارای 150 میلیون تن ذخیره با عیار متوسط 0/39 درصد است که با راه‌اندازی کارخانه تغلیظ آن در سال 1399 توان تولید 100 هزار تن کنسانتره را دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- محمدرضا بنی‌اسدی‌راد، مدیرعامل شرکت مس در بازدید از معدن مس درآلو گفت: با پیگیری‌های انجام شده طرح معدن مس درآلو به‌عنوان یکی از مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس که با هدف افزایش ظرفیت کنسانتره در حال انجام است از پیشرفت 40 درصدی برخوردار شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - با احیاء دوباره شرکت آلومینیوم پارس ساوه، 65 درصد آلومینیوم فلت کشور در این کارخانه تولید می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- مؤسسه ISCG می‌گوید در پنج دهه گذشته تقاضای جهانی مس سه برابر شده است؛ اما کدام معادن این تقاضا را تأمین می‌کنند؟ با 10 معدن برتر تولیدکننده مس در دنیا آشنا شوید.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون مهندسی و مدیریت انرژی مجتمع مس سرچشمه بیان داشت: بومی سازی ساخت قطعات در رفسنجان علاوه بر فعال شدن کارگاه های صنعتی به تولید کسب و کار منجر می شود که امیدواریم بتوانیم در پی ریزی این کار موفق شویم. قابل ذکر است که هر چه با دقت بیشتر، لحاظ تجربیات، جلوگیری از تک روی و بدور از سودجویی پیش برویم به هدف خود یعنی منافع و متحول کردن چهره صنعتی شهرستان خواهیم رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان با بیان اینکه هزار میلیارد ریال برای ساخت بزرگترین کارخانه فراوری مس جنوب شرق کشور هزینه شده است گفت: این کارخانه تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد.

پایگاه خبری معدن نیوز- با حضور محمدرضا بنی‌اسدی‌راد، مدیرعامل شرکت مس و علی محمدی، عضو هیئت مدیره شرکت مس مراسم تودیع و معارفه رضا شریفی، مدیر جدید منطقه مس آذربایجان برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت مس در هفته گذشته با قرار گرفتن روی عدد 7300 دلار رکورد چهار سال و نیم گذشته را شکست. تضعیف دلار امریکا، بسته شدن یکی از واحدهای ذوب در هند و ترس از کاهش تولید معدن اسکوندیدا دلایل این افزایش قیمت بی‌سابقه هستند.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت های بزرگ آلومینیوم کشور طی 2 ماهه نخست سال 97، نزدیک به 61 هزار تن آلومینیوم تولید کردند که رشد 9.7 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل 90 مجلس، آخرین وضعیت پرونده آلومینیوم المهدی و هرمزال را تشریح کرد و گفت: گزارشی از تخلفات آلومینیوم المهدی تهیه شده که در صحن علنی قرائت شده و ماحصل آن برای رسیدگی به قوه قضاییه ارسال می شود.

گزارش تصویری