آلومینیوم و مس

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت NALCO بزرگترین واحد آلومینیوم آسیا معتقد است اگر هند صنایع پایین دستی تولید آلومینوم را توسعه ندهد حجم واردات آلومینیوم طی 5 سال آینده به 7.2 میلیون تن برسد.

وایگاه خبری معدن نیوز- در چین دیروز شاخص PPI یا بهای تولیدکننده برای ماه سپتامبر منتشر شد که این شاخص رقم رشد 3.6 درصد را نشان می دهد که نسبت به رشد 4.1 درصد ماه قبل (آگوست) کاهش دارد. لذا فعالان بازار با نگرانی و افت قیمت از این داده استقبال کرده و مس کاهشی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- «یورگن شاکلر» مدیر اجرایی کمپانی آروبیس گفت: «دلیل عمده افزایش پریمیوم‌های سالانه مس، افزایش تقاضا برای این فلز تصفیه شده است.»

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس هیئت مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم ایران گفت: عرضه آلومینیوم به تولیدکنندگان هیچ وقت مستقیم و بدون واسطه نبوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- میزان تولید آند و کاتد مس شرکت صنایع ملی مس ایران طی 6 ماهه نخست سال 97 به ترتیب 82 و 70 درصد افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز- ابتدای سال 1397، رویداد مهمی در صنعت کشور در حال وقوع است و آن اینکه یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های صنعتی کشور که به‌ویژه در بخش خصوصی نمونه‌های کم نظیری از آن وجود دارد از ابتدای سال جاری به بهره‌برداری رسیده است. بزرگ‌ترین شهرک تخصصی آلومینیوم کشور، که تحت عنوان طرح توسعه شرکت صنایع آلومرول نوین احداث شده است، آغاز به‌کار کرده است و محصولات تولیدی آن روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌شوند.

پایگاه خبری معدن نیوز- محاسبات ICSG نشان می‌دهد که تولید معدنی مس در سال جاری شاهد رشد 2 درصدی و برای سال 2019، رشد 1/2درصدی را رقم خواهد زد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه گفت: هم‌اکنون در شرکت مس وضعیت بسیار خوبی داریم و مجموعه مس هم در حال انجام تعهدات خود است، به‌طوری‌که هم بازار را به‌موقع شارژ می‌کند و هم بحث صادرات را به‌خوبی پیگیری می‌کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر امور سهام و سرمایه‌گذاری و مجامع شرکت مس در پنل تخصصی اقتصاد صنایع معدنی کشور و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در هفتمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی Imat2018 گفت:

پایگاه خبری معدن نیوز- سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از جریمه 575 میلیارد ریالی شرکت آلومینیوم المهدی خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- آمریکا و انگلیس در تلاش برای بدست آوردن امتیاز دسترسی به معادن افغانستان آن را مقدم بر بهبود امنیت دانسته و در همین راستا بتازگی قرارداد استخراج دو معدن طلا و مس را با مقامات افغان در واشنگتن امضا کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت طلا و مواد معدنی افغانستان AGMC دیروز قراردادهایی به ارزش 78 میلیون دلار با شرکتهای آمریکایی امضاء نمود که به موجب آن اکتشاف معادن مس سرپل و طلا بدخشان تکمیل خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت Norsk Hydro که یکی از تولیدکنندگان آلومینیوم نروژ می باشد، روز گذشته اعلام کرد که کارخانه آلونورت (Alunorte) برزیل، که بزرگترین تصفیه خانه آلومینا در جهان است خاموش خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون مالی و اقتصادی شرکت مس گفت: در قیمت‌گذاری دستوری بعضاً دولت وارد شد و با بخشنامه‌ها، شرایط نه‌چندان جذابی به بازار تحمیل شد، اگرچه شاهد آن هستیم که بورس کالا در زمان‌هایی تنها به محلی برای ثبت معامله بدل شد نه محل تلاقی عرضه و تقاضا.

پایگاه خبری معدن نیوز- بررسی آمار معاملات بورس کالا نشان می‌دهد از هفته گذشته عرضه آلومینیوم در این بورس از سر گرفته شده است؛ به اعتقاد کارشناسان در صورت استمرار این عرضه‌ها، ظرف مدت کوتاهی بازار این محصول متعادل می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- سقوط 14 درصدی ارزش سهام شرکت Hydro نروژ بعد از خبر تعطیلی دائم شرکت Alunorte برزیل سبب شد موجی از نگرانی درخصوص کسری عرضه پیش آمده و بهای آلومینا و آلومینیوم بالا برود.

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: تخلفات مربوط به جریان واگذاری کارخانه آلومینیوم المهدی و طرح هرمزآل هفته آینده در نشست علنی مجلس بررسی می شود.

مدیر امور سهام و سرمایه‌گذاری شرکت مس در پنل «فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه طرح‌های توسعه و تجارت بین‌الملل شرکت ملی صنایع مس ایران» با بیان اینکه روند تولید مس در صنایع بالادستی و پایین دستی به گونه ای بود که سبب عدم توازن در زنجیره شده از نقش بالای مس در افزایش قدرت مذاکرات بین المللی گفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: در بخش طلا طی 2 هفته آینده عملیات فاز 2 طلای زرشوران آغاز می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی گفت: در بحث استاندارد بخش معدن به لحاظ فنی و علمی، مسیر طولانی داریم و باید در این حوزه، کار بسیار جدی صورت گیرد.

گزارش تصویری