سرب و روی

پایگاه خبری معدن نیوز- در 6 ماهه نخست سال جاری مجتمع سرب و روی انگوران رشد 45 درصدی استخراج ماده معدنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را رقم زد.

پایگاه خبری معدن نیوز- بهای هر تن روی در بازارهای جهانی با رشد همراه شده و به بیش از 2600 دلار رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- تحت تاثیر کمبود موجودی روی در انبارهای فیوچرز بورس شانگهای، قیمت روی دوباره افزایش یافت و حتی به بالاترین سطح در سه ماهه گذشته خود رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- میزان تقاضای سرب به میزان 39 هزار تن از عرضه پیشی گرفت و ذخایر هم شاهد کاهش 41 هزار تنی بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: دو محموله هزار تنی روی و سرب در بورس کالا عرضه می شود تا بعد از ارزیابی و سنجش شرایط بازار تصمیم‌گیری نهایی صورت بگیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- پیش بینی ها حاکی از آن است که روی در سال جاری با کسری عرضه 215 هزار تنی مواجه خواهد شد و این امر چشم انداز مثبتی را برای این فلز در کوتاه مدت رقم خواهد زد.

پایگاه خبری معدن نیوز- در 4 ماهه ابتدای سال جاری 20 هزار و 410 تن ماده معدنی از معدن سرب نخلک استخراج شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل (9738 تن) رشد 209 درصدی داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- کارخانه کنسانتره سرب نخلک تا ساعتی دیگر با حضور رئیس هیئت عامل ایمیدرو در نخلک افتتاح می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- مراسم احداث پروژه کلرید کلیسیم و هیدروکسید منیزیم و همچنین افتتاح فاز نخست دهکده نمکی در خور و بیابانک شنبه با حضور رئیس هیئت عامل ایمیدرو برگزار می شود. کرباسیان در برنامه ای مجزا، کارخانه جدید فرآوری سرب در نخلک را نیز افتتاح می کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- روی نیز همچون مس همچنان شاهد چشم انداز مثبت و افزایشی است و بهای هر تن از آن به 2481 دلار رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس اطلاعات گروه بین‌المللی سرب و روی، میزان تولید معدنی روی طی 5 ماه ابتدایی سال 2018 روند روبه‌رشدی را طی کرد اما میزان تقاضا برای شمش روی کاهش یافت که این امر موجب کاهش قیمت فلز روی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- پارامترهای حاکم بر بازار روی روندی مطلوب را طی می کند و این فلز را در آستانه یک جهش قیمت در روزهای آینده قرار می دهند.

پایگاه خبری معدن نیوز- صنعت سرب و روی ایران براساس برخی تاریخ نگاری ها، بیش از هفت قرن قدمت دارد و امروز بر پایه داده های غیررسمی پس از چین، قزاقستان و هند چهارمین تولیدکننده جهانی به شمار می رود که با وجود مشکل کمبود مواد اولیه، به روند افزایشی صادرات خود شدت داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر مالی «فرآور» گفت: رشد سودآوری شرکت منوط به تحقق حداقل یکی از این 3 شرط خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- بخش زیرزمینی معدن انگوران تا پایان سال 98 به بهره برداری کامل خواهد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت روی به همراه سایر کامودیتیها چند روزی است روندی نزولی دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز چهارشنبه 13 تیرماه برای نخستین بار میزبان عرضه 7 هزار و 70 تن خاک روی مجتمع سرب و روی انگوران است.

پایگاه خبری معدن نیوز- با اجرای طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، افزایش سطح اشتغال پایدار در مناطق کمتر توسعه یافته را شاهد خواهیم بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- موجوی انبارهای گمرک چین امروز منتشر شده و رقم 161 هزار تن را نشان می دهد که کاهش 23 درصدی ماهانه دارد. این موضوع ناشی از آربیتراژ مثبت روی طی ماه ژوئن بود که همچنان ادامه دارد و دیروز (2 جولای) نیز ادامه داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- بسیاری از معادن کشور در مناطق خشک ایران واقع شده اند. بهره برداری از این معادن کاملا وابسته به منابع آبی است که این روزها در قلب ایران وجود ندارد. مشکلات ناشی از نبود آب اشکالات جدی در بهره برداری معادن ایجاد می کند و این بخش را ناگزیر به استفاده از منابع آب غیر متعارف می کند که نیاز به سرمایه گذاری های هنگفتی دارد. یکی از معادن واقع در مناطق خشک کشور مجتمع سرب و روی مهدی آباد واقع در یزد است که به دلیل کمبود منابع آب، برای توسعه با محدودیت هایی مواجه است.

گزارش تصویری