سرب و روی

پایگاه خبری معدن نیوز- صنعت سرب و روی ایران براساس برخی تاریخ نگاری ها، بیش از هفت قرن قدمت دارد و امروز بر پایه داده های غیررسمی پس از چین، قزاقستان و هند چهارمین تولیدکننده جهانی به شمار می رود که با وجود مشکل کمبود مواد اولیه، به روند افزایشی صادرات خود شدت داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر مالی «فرآور» گفت: رشد سودآوری شرکت منوط به تحقق حداقل یکی از این 3 شرط خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- بخش زیرزمینی معدن انگوران تا پایان سال 98 به بهره برداری کامل خواهد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت روی به همراه سایر کامودیتیها چند روزی است روندی نزولی دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز چهارشنبه 13 تیرماه برای نخستین بار میزبان عرضه 7 هزار و 70 تن خاک روی مجتمع سرب و روی انگوران است.

پایگاه خبری معدن نیوز- با اجرای طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، افزایش سطح اشتغال پایدار در مناطق کمتر توسعه یافته را شاهد خواهیم بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- موجوی انبارهای گمرک چین امروز منتشر شده و رقم 161 هزار تن را نشان می دهد که کاهش 23 درصدی ماهانه دارد. این موضوع ناشی از آربیتراژ مثبت روی طی ماه ژوئن بود که همچنان ادامه دارد و دیروز (2 جولای) نیز ادامه داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- بسیاری از معادن کشور در مناطق خشک ایران واقع شده اند. بهره برداری از این معادن کاملا وابسته به منابع آبی است که این روزها در قلب ایران وجود ندارد. مشکلات ناشی از نبود آب اشکالات جدی در بهره برداری معادن ایجاد می کند و این بخش را ناگزیر به استفاده از منابع آب غیر متعارف می کند که نیاز به سرمایه گذاری های هنگفتی دارد. یکی از معادن واقع در مناطق خشک کشور مجتمع سرب و روی مهدی آباد واقع در یزد است که به دلیل کمبود منابع آب، برای توسعه با محدودیت هایی مواجه است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی آباد با اعلام این خبر که تمام تجهیزات فاز نخست کارخانه فرآوری روی تا پایان سال وارد معدن می شود گفت: در هفته های آتی،‌ عملیات نصب تجهیزات اصلی کارخانه آغاز می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت روی در بورس فلزات لندن 2 درصد دیگر کاهش یافت و به 2860$ در هر تن رسید که کمترین میزان در 10 ماه اخیر است.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس اطلاعات اولیه ای که اخیرا توسط گروه بین المللی سرب و روی (ILZSG) تهیه شده، بازار جهانی فلز روی تصفیه شده در سه ماهه اول سال 2018 شاهد مازاد 25 هزار تنی بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- بازارهای جهانی نگران کاهش صادرات سرب ایران به میزان 115 هزار تن در سال است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مهدی کرباسیان، رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: ساختار طرح مهدی آباد همتراز با استانداردهای جهانی است و طرح مهدی آباد در بخش های مطالعات زمین شناسی، تجهیز و بهره برداری معدن، احداث کارخانه های فرآوری، تامین آب و برق، دفع پساب و سدباطله و مطالعات زیست محیطی، دارای ساختار منسجم و برنامه ریزی شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل گمرک زنجان گفت: شمش‌روی، شمش‌مس، شمش آلومینیوم، شمش سرب، محصولات فولادی، سنگ‌سرب و کنسانتره‌های آن در میان 10 کالای برتر صادراتی استان به ترتیب ارزش است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس انجمن تولیدکنندگان صنعت باتری برای حمایت از صنایع داخلی خواستار ممنوعیت صادرات سرب و وضع عوارض 30 درصدی بر روی سرب و کنسانتره آن شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید کنسانتره سرب و روی در منطقه Zabaikalye روسیه در سه ماهه اول امسال رشد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت ملی سرب و روی ایران در دوره 12 ماهه منتهی به 29 اسفند ماه 96 مبلغ 304 ریال سود به ازای هر سهم اختصاص داد که در مقایسه با دوره مشابه سال مالی قبل روند رو به رشدی را نشان می دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز- نماینده سابق مردم مهریز در مجلس با اشاره به اینکه شهرستان مهریز یکی از مظلوم‌ترین و محروم ترین شهرها است، گفت: معدن سرب و روی بهادران بزرگترین ذخیره اشتغال مهریز است.

پایگاه خبری معدن نیوز- موجودی روی در بورس فلزات لندن در عرض سه روز پایانی ماه آوریل به 56 هزار و 475 هزار تن افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز- بررسی آمارهای منتشر شده از شرکت ملی سرب و روی ایران در کدال نشان می دهد نولید شمش سرب این شرکت درمقایسه با فروردین ماه سال قبل با 100 تن رشد به 318 تن رسیده درحالی که تولید شمش روی با 88 تن کاهش به 483 تن رسید.