سرب و روی

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت ملی سرب و روی ایران با افشای اطلاعات با اهمیت در کدال اعلام داشت: فعالیت متوقف شده جهت تعمیرات اساسی (اورهال) کارخانه سرب از سر گرفته شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - هیئت مدیره شرکت زرین معدن آسیا افزایش سرمایه 6٧ درصدی این شرکت از محل سود انباشته را به تصویب رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز - تا پایان سال یک ذخیره جدید در کلاس جهانی در حوزه فلزات غیرآهنی (پلی‌متال) که نتیجه اکتشافات جدید بوده، معرفی خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - میانگین پیش بینی میان 21 موسسه معتبر مالی دنیا برای قیمت روی در سه ماهه چهارم سال جاری 2662 دلار در هر تن و در سه ماهه اول سال 2019 حدود 2760 دلار می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- موجودی روی در انبارهای دنیا به روند کاهش خود ادامه می دهد و طی هفته گذشته به تنهایی 7 درصد از موجودی روی دنیا در انبارهای بورس فلزات لندن، شانگهای و گمرک چین کاسته شد که خبر خوبی برای تداوم روند صعودی قیمت هاست.

پایگاه خبری معدن نیوز- با وجود ادعای صادرکنندگان سرب و روی مبنی بر توقف صادرات این محصولات، اما مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت اذعان دارند صادرات این مواد بدون مشکل و به شرط عرضه در بورس ادامه دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - کسری عرضه در بازار سرب دنیا مشهود بوده و مهمتر از آن، جنگ تعرفه ای بین آمریکا و چین است که مانع خرید سرب از آمریکا شده است!

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت مدیره انجمن صادرکنندگان سرب و روی از توقف صادرات سرب و روی در چهار ماه گذشته خبر داد و علت آنرا تصمیم دولت مبنی بر تامین بازار داخل اعلام کرد؛ در حالی‌که به گفته وی، مصرف داخل این محصول در حدود 20 درصد از کل تولید سرب و روی کشور است.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت روی در روز پنجشنبه با 3 درصد جهش که ناشی از لغو مجوز فروش 11350 تن از موجودی انبارهای بورس فلزات لندن LME بود، همراه شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان تولید مجتمع سرب نخلک طی 7 ماهه امسال، با رشد جهشی مواجه شد به طوری که رقم رشد به 190 درصد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت باما با نماد "کاما" در 7 ماهه ابتدایی سال موفق به تولید هزار و 822 تن شمش روی و فروش هزار و 71 تن از آن شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت کالسیمین در 7 ماهه اول سال موفق به کسب درآمد 2 هزار و 466 میلیارد ریال از محل فروش محصولات خود شد که 2 درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل است.

پایگاه خبری معدن نیوز - طبق بررسی های گروه مطالعات بین المللی سرب و روی، تقاضای جهانی برای فلز روی تصفیه شده در سال 2018 به میزان 0.4 درصد رشد داشته و به 13 میلیون و 740 هزار تن برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس مطالعات سازمان بین المللی سرب و روی، تقاضای جهانی سرب تصفیه شده در سال جاری با حدود 0.2 درصد افزایش به 11.71 میلیون تن و در سال 2019 با 0.7 درصد افزایش به 11.79 میلیون تن خواهد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- در 6 ماهه نخست سال جاری مجتمع سرب و روی انگوران رشد 45 درصدی استخراج ماده معدنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را رقم زد.

پایگاه خبری معدن نیوز- بهای هر تن روی در بازارهای جهانی با رشد همراه شده و به بیش از 2600 دلار رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- تحت تاثیر کمبود موجودی روی در انبارهای فیوچرز بورس شانگهای، قیمت روی دوباره افزایش یافت و حتی به بالاترین سطح در سه ماهه گذشته خود رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- میزان تقاضای سرب به میزان 39 هزار تن از عرضه پیشی گرفت و ذخایر هم شاهد کاهش 41 هزار تنی بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: دو محموله هزار تنی روی و سرب در بورس کالا عرضه می شود تا بعد از ارزیابی و سنجش شرایط بازار تصمیم‌گیری نهایی صورت بگیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- پیش بینی ها حاکی از آن است که روی در سال جاری با کسری عرضه 215 هزار تنی مواجه خواهد شد و این امر چشم انداز مثبتی را برای این فلز در کوتاه مدت رقم خواهد زد.

گزارش تصویری