فولاد و آهن

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس هیئت عامل ایمیدرو در جلسه پایش طرح های زنجیره فولاد بر لزوم همکاری دولت و بخش خصوصی برای حل مشکلات زنجیره فولاد کشور تاکید کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از توقف صدور مجوز استقرار صنایع در داخل کشور خبر داد و گفت: صدور هرگونه مجوز در صنایعی مانند فولاد صورت نمی گیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- ذوب آهن اصفهان که 24 خرداد ماه سال جاری، اولین محموله ریل را به راه آهن جمهوری اسلامی تحویل داد و به جرگه معدود شرکت های تولیدکننده این کالای استراتژیک در جهان پیوست، برای معرفی کامل تر این محصول در ششمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته حضوری فعال داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت تارابگین پس از نزدیک به چهار دهه فعالیت برای اولین بار موفق به انجام صادرات با استفاده از برند و نام تجاری خود گردید.

پایگاه خبری معدن نیوز- طرح ذوب آهن بیستون با تسهیلات بانک صنعت و معدن در استان کرمانشاه به بهره برداری خواهد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- میزان تولید فولاد خام کشور در 2 ماهه نخست امسال 21 درصد افزایش یافت. در این مدت صادرات این بخش نیز با افزایش همراه شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت فولاد هرمزگان در خرداد ماه توانست سه رکورد در واحدهای فولادسازی، احیا مستقیم و‌ ریخته گری برجای گذارد و سه ماهه اول سال 97 را با امید به تحقق ظرفیت اسمی این شرکت در پایان سال 97 به پایان برساند.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت بازرگانی صندوق بازنشستگی فعالیت خود را در عرصه صادرات و واردات کالاهای اساسی و گسترش صادرات محصولات نفتی و غیر نفتی، کالاهای اساسی و همچنین شناسایی زمینه بالقوه بازار برای فعالیت در بخش های صنعتی و تجاری ایران آغاز کرده و طی سال های فعالیت خود در فاز نخست، تامین کالاهای اساسی و تامین امنیت غذایی کشور را برعهده داشته است. معدن نیوز به منظور تشریح فعالیت های این صندوق مصاحبه ای با مدیرعامل شرکت بازرگانی صندوق بازنشستگی داشت که در ذیل خواهید خواند:

پایگاه خبری معدن نیوز- محمدیاسر طیب نیا که تا پیش از این مشاور مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان بود، معاون خرید این مجتمع عظیم فولادی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- از دست رفتن سهم ایران در بازار های صادراتی محصولات معدن و صنایع معدنی موضوعی جدی است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت سامان فولاد بیرجند با بیان اینکه واحد تولیدی یاد شده پس از تعطیلی کامل، مجدد در سال 94 احیا شده است گفت: این واحد تولیدی در ابتدای کار هیچ نیرو و تجهیزاتی نداشت اما با تلاش های انجام گرفته و مساعدت مسئولان امر از شهریور 95 بیش از ظرفیت قبلی و تجهیزات مدرن تر شروع به کار کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- فولاد مبارکه اصفهان در دوره 12 ماهه منتهی به 29 اسفند 96 و براساس گزارش حسابرسی نشده به ازای هر سهم 721 ریال سود محقق کرده است.

کسری غفوری بعنوان مدیرعامل و نایب رییس گروه ملی فولاد ایران معرفی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز، همزمان با حضور ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و‌صنعتی گل گهر در شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر پروژه کوثر از سری کارخانجات این شرکت وارد فاز بهره برداری آزمایشی قرار گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- در بازدید مدیرعامل گل گهر به ورود پروژه ذوب و ریخته گری جهان فولاد تا شهریور یا مهر ماه سال جاری به فاز تولید تاکید شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ظرفیت تولید فولاد کشور در سال 92، 120 میلیون تن بوده که امسال به 200 میلیون تن رسیده و این پیشرفت در سایه زحمات تلاش‌گران عرصه صنعت فولاد کشور بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- با تلاش کارکنان قسمت تعمیرات تجهیزات الکتریکی کارگاه برق تعمیرگاه مرکزی، دانش فنی تعمیر تجهیزات الکتریکی خاص مانند کلیدهای قدرت، اعم از گازی، وکیوم و هوایی دستگاههای جوش شامل ترانس جوش، دیزل جوش و موتور جوش و تعمیرات اهرم‌های جرثقیل تمامی نواحی در فولاد مبارکه نهادینه شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- طی آیین ویژه ای در آستانه عید سعید فطر با حضور مسئولین راه آهن استان اصفهان و ذوب آهن ا‌ولین محموله ریل ملی تولید شده در این شرکت تحویل راه‌آهن جمهوری اسلامی گردید تا رسماً ایران به جمع کشورهای تولیدکننده ریل بپیوندد. این محموله، 500 تن ریل U33 است که مطابق با آخرین تکنولوژی های روز دنیا در ذوب آهن اصفهان تولید شده و کاملاً منطبق بر استاندارد اروپایی EN13674 می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- جمعی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد و خانواده های 10 کارگر زندانی روز پنجشنبه برای دومین روز متوالی مقابل دادگستری خوزستان دست به تجمع زدند.

پایگاه خبری معدن نیوز- ذوب آهن اصفهان پس از تحمل 2 سال رکود و زیان، در سال 1396 با مدیریت هزینه ها و افزایش قیمت محصول در ماه های پایانی سال به سود خالص 120 میلیارد تومان دست یافت.

گزارش تصویری