فولاد و آهن

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه اصفهان پس از انتشار اخباری مبنی بر قرار گرفتن فولاد مبارکه در لیست تحریم های جدید آمریکا که شب گذشته از سوی خزانه داری آمریکا وضع شد طی نامه ای شفاف سازی کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزارت خزانه‌داری آمریکا بانک‌های ملت، مهر اقتصاد، پارسیان و سینا و شرکت‌های تراکتورسازی ایران و خودروساز بهمن را تحریم کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت های فولاد مبارکه و کالسیمین به همراه تعدادی بانک به دلیل ارتباط سهامداری با بسیج دیشب در فهرست وزارت روزانه داری آمریکا SDN اوفک قرار گرفتند. دارایی آنها در آمریکا بلوکه شده و اتباع آمریکایی اجازه ارتباط با آنها را ندارند و مشمول تحریم های ثانویه نیز می‌شوند.

پایگاه خبری معدن نیوز- انجمن جهانی فولاد پیش بینی کرد که تقاضای جهانی فولاد در سال 2019 با 1.4 درصد افزایش به یک میلیارد و 680 میلیون تن برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر عملیات شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری از تولید 268 هزار تن آهن اسفنجی در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته 90 درصد افزایش یافته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل راه آهن یزد گفت: برای نخستین بار در بندر خشک پیشگامان، میلگرد فولاد سرمد ابرکوه توسط ناوگان ریلی منطقه یزد به مقصد تبریز بارگیری شد.

پایگاه های خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس طی حکمی مجید ضیایی را به‌عنوان مدیرعامل جدید شرکت فولاد شرق کاوه منصوب کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تلاشگران ذوب آهن اصفهان برای اولین بار در کشور موفق شدند درهای فلکسیبل سلول های باتری های کک سازی را طراحی و تکنولوژی ساخت این درها را بومی سازی کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت بیلت در منطقه CIS با توجه به رقابت با ترکیه و افت تقاضا، با کاهش همراه بود و به 460 تا 462 دلار FOB رسید در حالی که روسیه یک محموله به مصر به قیمت 480 دلار به صورت CFR فروخته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو انجمن فولاد گفت: در شرایط فعلی بیش از 24 میلیون تن فولاد در کشور تولید می شود اما نیاز بازار بین 12 تا 14 میلیون تن بوده در نتیجه تولید فولاد به راحتی نیاز داخل را تامین می کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس آمارهای اولیه از سوی انجمن آهن و فولاد چین (CISA) متوسط تولید روزانه فولاد خام اعضای اصلی این انجمن در اواخر سپتامبر حدود یک میلیون و 980 هزار تن گزارش شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- طی حکمی از سوی دکتر علی اصغر پورمند، دکتر بهرام سبحانی به عنوان مشاوری مدیرعامل میدکو منصوب شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- طی حکمی از سوی مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان، نعمت الله محسنی به عنوان سرپرست حوزه معاونت بازرگانی شرکت منصوب شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- یک عضو انجمن فولاد با اعلام اینکه این روزها صادارت محصولات فولادی با مشکلات متعددی روبه رو شده است، گفت: نیاز داخلی فولاد 12 میلیون تن در سال است و امسال قرار است 25 میلیون تن فولاد در کشور تولید شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر متالورژی و روشهای تولید فولاد مبارکه از طراحی و تولید ورق گالوانیزۀ پراستحکام در فولاد مبارکه خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- در همایش روز جهانی استاندارد که همزمان با 22 مهرماه در سالن اجلاس سران و با عنوان چهارمین انقلاب صنعتی، در روز جهانی استاندارد برگزار شد، شرکت فولاد امیر کبیر کاشان موفق به دریافت تندیس و لوح تقدیر نمونه ملی استاندارد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- ​دکتر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه ای به مهندس محمدرضا شریعتمداری خواستار منتفی شدن یا تعلیق پرونده های فولادسازان در سازمان تعزیرات حکومتی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر عامل فولاد خوزستان در خصوص سه استراتژی فولاد خوزستان که در سال گذشته برای شرکت ترسیم شد عنوان کرد: این سه استراتژی شامل تکمیل زنجیره ارزش در صنایع بالادستی، پایین دستی و طرح‌های توسعه است.

پایگاه خبری معدن نیوز- با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران شرکت فولاد مبارکه و تیم اعزامی از بنیاد کیفیت اروپا، آیین افتتاحیۀ ارزیابی تعالی سازمانی (EFQM) روز پنجشنبه پنجم مهرماه برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل راه آهن منطقه یزد گفت: در چارچوب کاهش مصرف سوخت و در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری جاده ها، برای نخستین بار هزار تن میلگرد تولید فولاد استان از ایستگاه راه آهن مبارکه بافق برای صادرات به ترکیه به مقصد تبریز بارگیری شد.

گزارش تصویری