فولاد و آهن

پایگاه خبری معدن نیوز- چین که بیش از نیمی از فولاد جهان را تامین می‌کند، در جولای که فولادسازان فعالیتشان را برای سود بردن از حاشیه سود مطلوب افزایش دادند، رکورد جدیدی در تولید به ثبت رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز- آرسلورمیتال 330 میلیون دلار برای توسعه و گسترش تولید فولاد گالوانیزه در برزیل سرمایه گذاری می کند.

در حالیکه انتظار می رفت دخالت معاونت وزارت "صمت" بر پایه استدلال پاره ای از بازرگانان عرضه کننده محصولات نهایی فولاد اعم از میلگرد و ورق به سمت کاهش نرخ در بازار پیش برود اما عدم تقاضای کافی امروز برای یک محموله 30 هزار تنی اسلب عرضه شده از سوی شرکت فولادخوزستان در بورس کالا بسیاری از آگاهان را با تعجب روبرو نمود.

پایگاه خبری معدن نیوز- قائم مقام خانه صنعت و معدن ایران از اهتمام صندوق بازنشستگی فولاد در اصلاح ساختار خود و شرکت های تابعه استقبال کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید شمش فولادی در واحدهای بزرگ کشور در چهار ماهه امسال به 6 میلیون و 286 هزار و 199 تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال رشد 15 درصدی را نشان می دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز- طرح مددکاری اجتماعی، دلجویی و حمایت از بازنشستگان محترم طبق دستور عسکری مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد اجرا می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- جلسۀ کمیسیون ویژۀ حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی به فولاد اختصاص داشت. این جلسه با حضور نمایندگان مجلس، مدیران کارخانه های بزرگ فولاد، انجمن فولاد، ایمیدرو، بورس کالا و سندیکای لوله و پروفیل و نیز معاون معدن و صنایع معدنی وزارت صمت برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر انرژی و سیالات شرکت فولاد مبارکه درخصوص آغاز عملیات انتقال پساب شهرهای مجاور به شرکت فولاد مبارکه گفت: همکاری شرکت فولاد مبارکه و سازمان آب و فاضلاب استان اصفهان منجر به بهبود رفاه و شرایط بهداشتی مردم منطقۀ پیرامونی شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- علیرغم خروج آمریکا از برجام و تشدید تحریم ها ،شرکت فولاد خوزستان بزرگترین عرضه کننده شمش فولاد کشور توانست طی چهار ماه از سال 1397 پنجاه درصد از برنامه صادرات شمش و فروش امسال خود را محقق سازد.

پایگاه خبری معدن نیوز - ترامپ در یک پیام توئیتری، ضمن اعلام دستور دو برابر شدن تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم از ترکیه، نوشت: «ارزش واحد پول ترکیه، لیر، به سرعت در برابر دلار بسیار قوی ما، سقوط می‌کند».

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نمایندگان مجلس به سرعت وارد بررسی مقوله قیمت‌گذاری فولاد در بازار رسمی کالا می شوند و در صورت لزوم از طریق شورای عالی هماهنگی اقتصادی موضوع را مطرح و احتمال بازنگری و تغییر مصوبات قیمت‌گذاری در سطوح عالی وجود دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت فولاد EVRAZ روسیه ر نیمه اول سال جاری سود حاصل از فروش را افزایشی اعلام کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل فولاد خوزستان آخرین دستاوردها و برنامه های شرکت را تشریح کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- انجمن جهانی فولاد اعلام کرد ایران با تولید بیش از 12.5 میلیون تن فولاد در نیمه نخست 2018 یازدهمین تولیدکننده بزرگ این محصول در جهان شناخته شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- هیئت مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان با افزایش سرمایه شرکت از محل مازاد تجدید ارزیابی طبقه ماشین آلات و تجهیزات و نیز ارزیابی دارایی های صورت گرفته موافقت کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: امروزه با افتخار می گوییم که ذوب آهن اصفهان، ریل مطابق با استاندارد روز اروپا را تولید می کند اما مشکل عمده این شرکت تامین زغال است.

پایگاه خبری معدن نیوز- صادرات فولاد هند در سه ماهه اول سال مالی این کشور 33.7 درصد افت داشت و به 1.4 میلیون تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- کارشناس بازار فولاد گفت: قیمت مواد اولیه فولاد به دلیل افزایش قیمت ارز و تورم در دو سال اخیر با افزایش نسبی همراه شد اما این قیمت‌ها امروز به حد متعارف خود بازگشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- دهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته عصر روز گذشته (سه شنبه 16 مرداد ماه) با حضور مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، در اصفهان آغاز بکار کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تعدادی از پروفیل‌سازان، ورق را از بورس‌کالا با قیمت بسیار پایینی خریداری کرده و بدون فاکتور این محصولات را به فروشندگان و توزیع‌کنندگان پروفیل با قیمت بالایی می‌فروشد، بنابراین در این میان سندیکای لوله و پروفیل هم اضافه سود می‌برد و هم اضافه اعتراض می‌کند.