سایر عناصر و مواد

پایگاه خبری معدن نیوز- بهای آتی نیکل در بورس فلزات لندن در روز گذشته به 13 هزار و 850 دلار در هر تن رسید که 165 دلار بالاتر از قبل است.

پایگاه خبری معدن نیوز- به زودی در مجتمع فروکروم سبزوار علاوه بر فروکروم، فروسیلیس نیز تولید خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت اوکراینی Pobuzhye Ferronickel Plant میزان تولید محصول فرآوری شده خود را در نیمه اول سال جاری با 6.1 درصد رشد به 679 هزار تن رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت نیکل در بورس فلزات لندن (LME) روند صعودی خود را حفظ کرده و در حال حاضر به حدود 13 هزار و 800 دلار در هر تن رسیده است.

طبق آمار داده های گمرک چین، این کشور در نیمه اول سال 2018 شاهد افزایش 22.32 درصدی واردات کروم بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- شهرستان گیلانغرب با در اختیار داشتن 65 درصد از ذخایر قیر طبیعی کشورمان، ظرفیتی بزرگ و ارزشمند برای سرمایه گذاری و رونق استان کرمانشاه محسوب می شود، اما این معادن خدادادی تا حدودی مورد غفلت قرار گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- در خرداد ماه سال جاری رکورد 19 ساله تولید کنسانتره فسفات در مجتمع فسفات اسفوردی بافق شکسته شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: اولین کارخانه آهک جنوب کرمان با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی در حال اجراست.

پایگاه خبری معدن نیوز- مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان رشد 76 درصدی تولید شمش آنتیموان در 3 ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل را به دست آورد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مراسم افتتاح و بهره‌برداری از سایت حضرت جوادالائمه (ع) و کارخانه‌های پودر میکرونیزه بنتونیت و گلوله فولادی در شرکت تامین آتیه میدکو در محل شهرک صنعتی شماره 2 کرمان با حضور علی‌اصغر پورمند رئیس هیئت عامل هلدینگ میدکو برگزار شد.

فرماندار گرمسار با بیان اینکه رفع موانع تولید می‌تواند به رونق اقتصادی شهرستان کمک کند، گفت: تشکیل اتحادیه معدن داران نمک در گرمسار ضروری است.

پایگاه خبری معدن نیوز- طبق اعلام شرکت SMM (سامیتومو)، تقاضا در بازار جهانی نیکل در سال 2018 به دلیل افزایش تقاضا برای خودروهای الکتریکی و فولاد ضد زنگ رشد خواهد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید کنسانتره فسفات اسفوردی طی 2 ماهه نخست امسال، 17 درصد افزایش یافت و

پایگاه خبری معدن نیوز- پاناسونیک انتظار دارد مصرف کبالت خود را ظرف مدت 5 سال در باتری های اتومبیل ها دو برابر نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز- صادرات کروم و کنسانتره کروم هند در سال مالی 2018 با افت 58 درصدی همراه بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- بسیاری از شرکت های فرونیکل در مغولستان داخلی به علت تأثیر بازرسی های محیط زیستی تعطیل شدند و این سیاست های سخت گیرانه تا اواخر ماه ژوئن متوقف نخواهد شد. لذا با توجه به کاهش تولید فرونیکل در مغولستان داخلی، قیمت نیکل همچنان افزایش می یابد.

عرضه و تامین منگنز جهان در ماه آوریل به یک میلیون و 680 هزار تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- موجودی نیکل برای شانزدهمین روز متوالی روند کاهش داشته و همین امر سبب افزایش بهای نیکل در بازارهای جهانی شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- بسیاری از کارخانجات فروکروم موجودی کافی در انبارهای خود ندارند و تجار هم مایل به فروش کالاهای خود با قیمت های پایین ندارند.

پایگاه خبری معدن نیوز- روسیه در ماه مارس حدود 80 هزار تن کروم وارد کرد.