سایر عناصر و مواد

پایگاه خبری معدن نیوز- طبق اعلام شرکت SMM (سامیتومو)، تقاضا در بازار جهانی نیکل در سال 2018 به دلیل افزایش تقاضا برای خودروهای الکتریکی و فولاد ضد زنگ رشد خواهد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید کنسانتره فسفات اسفوردی طی 2 ماهه نخست امسال، 17 درصد افزایش یافت و

پایگاه خبری معدن نیوز- پاناسونیک انتظار دارد مصرف کبالت خود را ظرف مدت 5 سال در باتری های اتومبیل ها دو برابر نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز- صادرات کروم و کنسانتره کروم هند در سال مالی 2018 با افت 58 درصدی همراه بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- بسیاری از شرکت های فرونیکل در مغولستان داخلی به علت تأثیر بازرسی های محیط زیستی تعطیل شدند و این سیاست های سخت گیرانه تا اواخر ماه ژوئن متوقف نخواهد شد. لذا با توجه به کاهش تولید فرونیکل در مغولستان داخلی، قیمت نیکل همچنان افزایش می یابد.

عرضه و تامین منگنز جهان در ماه آوریل به یک میلیون و 680 هزار تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- موجودی نیکل برای شانزدهمین روز متوالی روند کاهش داشته و همین امر سبب افزایش بهای نیکل در بازارهای جهانی شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- بسیاری از کارخانجات فروکروم موجودی کافی در انبارهای خود ندارند و تجار هم مایل به فروش کالاهای خود با قیمت های پایین ندارند.

پایگاه خبری معدن نیوز- روسیه در ماه مارس حدود 80 هزار تن کروم وارد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید نیکل شرکت Terrafame در سه ماهه اول امسال شاهد رشد قابل توجهی بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- کاهش موجودی در صنایع پایین دستی چین از قیمت نیکل در بازار حمایت کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت نیکل با بیش از 100 دلار افزایش، به سطح 14 هزار دلار در هر تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- در سال 96 مجتمع پتاس خور و بیابانک موفق شد با وجود مشکلات فراوان فرآیندی از معدن تا کارخانه با یک رشد 130 درصدی تولید، ظرفیت خود را از 5800 تن در سال 95 به بیش از 15 هزار تن در پایان سال 96 ارتقاء بخشد.

گلنکور آمار تولید سه ماهه اول سال خود را منتظر کرد که براساس این گزارش تولید مس رشد 7 درصدی درمقایسه با مدت مشابه سال قبل داشت و تولید نیکل نیز رشد 21 درصدی داشته است. این درحالی است که تولید روی این شرکت با افت 13 درصدی همراه بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- فعالیت کارخانه سولفات پتاسیم ایوان در پی گزارش اداره کل محیط زیست مبنی بر تولید مواد آلاینده به حالت تعلیق درآمده و برای نصب فیلتراسیون تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- روند نزولی بازار فرو منگنز در ماه می همچنان ادامه دارد و بازار همچنان به این محصول بدبین هستند.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس گزارش گروه بین المللی نیکل (INSG) تقاضای جهانی نیکل در سال 2018 به 2 میلیون و 340 هزار تن خواهد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- فرماندار قلعه گنج در جنوب استان کرمان از بهره برداری کارخانه آهک این شهرستان (شهر الگوی اقتصاد مقاومتی) به عنوان نخستین صنعت معدنی با هدف محرومیت زدایی، در نیمه دوم سال جاری خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- فرماندار ویژه سبزوار گفت: پس از ایجاد زیرساختها و رفع مشکلات موجود زمینه سرمایه گذاری 600 میلیارد ریالی سرمایه داران چینی برای ساخت کارخانه سیلیکومنگنز در این شهرستان فراهم شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- با شروع ماه آوریل تقاضای منگنز از سوی کارخانجات چینی کاهش یافته است.

گزارش تصویری