سنگ آهن و ذغال سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز- نمایشگاه بین المللی فلزات، فولاد و مواد اولیه متالوژی، قالب سازی، آهنگری، ریختگری و صنایع نسوز بزرگترین نمایشگاه فولاد و ریختگری است که برای اولین بار در شرق کشور برگزار می شود و شرکت بازرگانی صندوق بازنشستگی در این رویداد مهم معدنی و بازرگانی حضور فعال خواهد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- بورس سنگاپور (SGX) اعلام کرد که برنامه معرفی قراردادهای آتی جدید سنگ آهن عیار بالا بر اساس شاخص جدید را تا پایان سال 2018 دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس آمارها برزیل در ماه جولای حدود 21.2 میلیون تن سنگ آهن به چین صاادر کردد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس هیئت عامل ایمیدرو از گشایش اعتبار جدید برای طرح زغالسنگ پروده طبس خبر داد و گفت: این ال سی مربوط به بلوک سه پروده 4 طبس است که از نیمه دهه 80 متوقف مانده بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس نامه وزیر صنعت به رئیس گمرک، تولیدکنندگان آهن اسفنجی قبل از اقدام به صادرات باید کل کالای تولیدی خود را در بورس کالا و براساس نرخ رسمی عرضه کرده و در صورت نبود تقاضا، با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام به صادرات آن کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز- صبح روز گذشته و با حضور مشاور رییس جمهور نشست همکاری و سرمایه گذاری شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت گهرزمین گفت: با توجه به بازدید معاونت پذیرش فرابورس ایران از سایت گهرزمین در تاریخ 14/05/1397 مقدمات ورود شرکت به فرابورس و عرضه سهام فراهم می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- گمرک جمهوری اسلامی ایران در نامه ای به کلیه گمرکات خود ممنوعیت صادرات آهن اسفنجی را رسما ابلاغ کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- میزان تولید گندله سنگ آهن شرکت های بزرگ طی 3 ماهه نخست 97، بیش از 68 درصد افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر صنعت معدن و تجارت نخستین کارخانه تولید کنسانتره از سنگ آهن های کم عیار هماتیتی را در زرند کرمان افتتاح کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس هیئت عامل ایمیدرو خبر داد: نخستین کارخانه فرآوری سنگ آهن هماتیتی کم عیار در کشور، شنبه با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت در جلال آباد زرند استان کرمان افتتاح می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس آمارها ماه ژوئن ژاپن در مجموع 10.7 میلیون تن سنگ آهن وراد کرد.

روند رو به رشد قیمت سنگ آهن به دلیل تقویت قیمت فولاد و انتظارات از مثبت ماندن بازار ادامه دارد هرچند که تکار چینی از کاهش ارزش پول ملی این کشور نگران هستند.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید مس شرکت مسی KAZ Mining قزاقستان که بزرگترین شرکت مسی این کشور است در نیمه اول سال 2018 با رشد همراه بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- صادرات سنگ آهن ایران به دلیل افزایش تقاضای سنگ آهن عیار بالا و همچنین گندله از سوی چین و همینطور کاهش واردات از سوی خریدار اصلی یعنی چین، بطور کلی تضعیف شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت سنگ آهن عیار 62 درصد از شروع هفته قبل شاهد رشد بود و شاخص قیمت سنگ آهن فاین با عیار 62 درصد برای تحویل در بنادر چین به 65.2 درصد رسیده درحالی که در هفته قبل 63 دلار در هر تن بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید زغال سنگ هند اگرچه افزایشی است اما کمبود عرضه داخلی ظرف 2 تا 3 سال آینده باقی می ماند.

پایگاه خبری معدن نیوز- میزان تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ معدنی طی 3 ماهه نخست امسال، 20 افزایش یافت. در این مدت تولید دانه بندی سنگ آهن نیز 22 درصد افزایش پیدا کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- آنگلو آمریکن تولید معدن کومبا Kumba خود در آفریقای جنوبی را برای سال 2018 به 43 تا 44 میلیون تن کاهش می دهد که 2.2 درصد افت را نسبت به سال گذشته نشان می دهد. دلیل این افت مشکلات ناشی از خروج از شبکه ریلی است.

پایگاه خبری معدن نیوز- ریوتینتو به عنوان دومین معدنکار بزرگ جهان، در دوره سه ماهه دوم سال 2018 شاهد رشد حمل دریایی سنگ آهن بود.