معدن

پایگاه خبری معدن نیوز- بررسی برخی شاخص‌های کمی و مقایسه ای بخش صنعت، معدن و تجارت حکایت از وجود 84 هزار و 287 واحد صنعتی، 6 هزار و 455 معدن فعال و 2 میلیون و 537 واحد صنفی در کشور تا پایان سال گذشته است در حالی که در ابتدای دولت یازدهم این تعداد 70 هزار و 21 واحد صنعتی بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- طبق اعلام شرکت SMM (سامیتومو)، تقاضا در بازار جهانی نیکل در سال 2018 به دلیل افزایش تقاضا برای خودروهای الکتریکی و فولاد ضد زنگ رشد خواهد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان گفت: مجموعه سنگان در بخش های اکتشاف، استخراج و مطالعات زیست محیطی، دستاوردهای ارزشمندی طی سال های گذشته کسب کرده است و براساس پیش بینی ها، ذخیره احتمالی معدن سنگان تا 1.5 میلیارد تن افزایش می یابد.

پایگاه معدن نیوز- سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) به عنوان یکی از سازمان های توسعه ای کشور از نیمه دوم سال 92 با تجدیدنظر در استراتژی خود و با اعتقاد و باور به حضور بخش خصوصی در اقتصاد بخش معدن و صنایع معدنی، فصلی جدید را در برنامه ها و عملیات های اجرایی خود آغاز کرد و در نتیجه، طی این مدت توانست به نتایج ارزنده ای در توسعه بخش معدن و صنایع معدنی کشور دست پیدا کند. به طوری که از یک سازمان با طرح های راکد تا نیمه اول سال 92، به سازمان توسعه ای حقیقی تبدیل شد و توانست نقش خود را به عنوان یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی در میان مسئولان و مردم آشکار سازد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد با بیان اینکه این استان با 2 میلیارد تن ذخیره معدنی، دومین منطقه معدنی ایران است، اظهار کرد: در سال 1396 با اکتشاف های جدیدی که در نقاط مستعد انجام شد، 90 میلیون تن ذخیره سنگ آهن به ذخایر موجود استان افزوده شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون 70 درصد اختیار شورای عالی معادن به استان ها واگذار شده است و 30 درصد دیگر در آینده به مناطق موفق و فعال در اجرای اهداف و وظایف تعیین شده واگذار خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی با تأکید بر لزوم ایجاد همدلی میان دستگاه های دولتی و بخش خصوصی گفت: این سازمان داده های حاصل از 58 سال فعالیت خود را منتشر و رایگان در اختیار مردم قرار می دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس خانه معدن ایران با اشاره به اینکه باید سریعتر در کشور نسبت به تدوین سند توسعه اقتصادی و تدوین استراتژی جذب سرمایه گذار اقدام نماییم گفت: در برنامه ششم توسعه، رشد 8 درصدی برای اقتصاد کشور پیش بینی شده که سرمایه گذاری خارجی برای تحقق این هدف سهم یک چهارمی دارد و در صورت توفیق جذب این سرمایه می توان به رشد 8 درصدی دست یافت، اما برای جذب سرمایه گذار و قوت گرفتن بخش خصوصی باید بسترها را آماده نمود و این آماده سازی باید در تمام جهات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی باشد. ما باید سریعتر در کشور نسبت به تدوین سند توسعه اقتصادی و تدوین استراتژی جذب سرمایه گذار اقدام نماییم.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان نظام مهندسی معدن منکر بروز مشکلات در بخش معدن در صورت اعمال تحریم‌های جدید آمریکا نشد اما تاکید کرد: بخش معدن می‌تواند تاب آوری خوبی داشته و در برابر مشکلات پاسخگو باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت سرمایه گذاری توسعه و معادن فلزات در گزارش حسابرسی نشده سال 96 به ازای هر سهم 33 تومان سود محقق ساخته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید کنسانتره فسفات اسفوردی طی 2 ماهه نخست امسال، 17 درصد افزایش یافت و

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس کل سازمان خصوصی سازی و معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: پنج نفر از بهترین مدیران صنعتی کشور به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت هپکو اراک معرفی شدند.

پایگاه خبری معدن نیوز- ایمیدرو در نظر دارد در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از فناوران و صاحبان ایده های نوآورانه؛ جشنواره ایده های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی را در شش محور و در روزهای 23 تا 24 تیر برگزار کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- در بین ماه های ژانویه تا می کارخانه های فولادی اوکراین که بر مبنای کک کار می کنند، 4.75 میلیون تن زغال کک شو و کنسانتره زغال وارد کردند که 17 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- میزان تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ معدنی طی 2 ماه نخست سال جاری با 27 درصد رشد به 7.7 میلیون تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- در سال جاری با حضور سرمایه گذار بخش خصوصی و متخصص در حوزه گردشگری، زمینه اجرای طرح بزرگ مجتمع گردشگری پتاس خور و بیابانک و مقدمات ثبت منطقه خور و بیابانک در زمره ژئوپارک های جهانی یونسکو (UNESCO Global Geoparks) فراهم خواهیم شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تهیه نقشه راه معدن و برنامه چهار ساله معادن در دبیرخانه از پیشنهادهای وزیر صنعت، معدن و تجارت بود و پیش‌نویس اولیه آن توسط وزارت‌خانه مخصوصا ایمیدرو تهیه شده است، تصریح کرد: حضور پنج وزیر و اجماع در خصوص موضوع نشان می‌دهد که عزمی برای اجرا وجود دارد.​

پایگاه خبری معدن نیوز- طبق بررسی که از سوی شرکت "ماینینگ اینتلیجنس" انجام گرفته، اکثر شرکت‌های معدنی کلمه "طلا" را در نامشان دارند.

پایگاه خبری معدن نیوز- پاناسونیک انتظار دارد مصرف کبالت خود را ظرف مدت 5 سال در باتری های اتومبیل ها دو برابر نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز- ایمیدرو برای شناسایی پیمانکار جهت احداث زیربناهای معادن در 4 منطقه فراخوان داد.

گزارش تصویری