معدن

پایگاه خبری معدن نیوز - فولاد به عنوان یکی از مواد اولیه مورد نیاز در بسیاری از صنایع شناخته می‌شود و در عین حال حجم مصرف آن یکی از شاخص‌های توسعه اقتصادی است. درحالی که این صنعت طی ماه‌های اخیر در کشورمان با فراز و فرودهایی روبرو شده و برخی صنایع پایین دستی نگران از تامین مواد اولیه مورد نیازشان شده‌اند.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اعلام این خبر که عملیات نقشه برداری از پهنه معدنی D19 آغاز شد افزود : پس از ماهها بررسی و برگزاری جلسات کارشناسی و رفع برخی دغدغه های کارشناسان سازمان محیط زیست، با موافقت این سازمان کار نقشه برداری از پهنه معدنی D19 تا صدور مجوز نهایی آغاز شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- نمایشگاه بین المللی فلزات، فولاد و مواد اولیه متالوژی، قالب سازی، آهنگری، ریختگری و صنایع نسوز بزرگترین نمایشگاه فولاد و ریختگری است که برای اولین بار در شرق کشور برگزار می شود و شرکت بازرگانی صندوق بازنشستگی در این رویداد مهم معدنی و بازرگانی حضور فعال خواهد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- بورس سنگاپور (SGX) اعلام کرد که برنامه معرفی قراردادهای آتی جدید سنگ آهن عیار بالا بر اساس شاخص جدید را تا پایان سال 2018 دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس هیات عامل ایمیدرو امروز نشستی صمیمی با خبرنگاران برگزار کرد. مهدی کرباسیان ابتدا با قدردانی از همکاری رسانه در جهت توسعه معدن و صنایع معدنی ایران گفت: این بخش مسیر رو به توسعه را طی کرده و به زودی افتتاح های جدید خواهیم داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- قانونی بودن یا نبودن عملیات معدن کاری در «بحرآسمان» جیرفت چند ماهی است در جنوب کرمان بالا گرفته به گونه ای که سازمان های مردم نهاد حافظ محیط زیست در مخالفت با آن لب به اعتراض گشوده اند، اما برخی معتقدند این اقدام توسعه اقتصادی منطقه را رقم خواهد زد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان جنوبی از کشف معدن پتاس پلایای میانی با ذخیره ای قطعی بالغ بر 1.2 میلیارد تن در استان خبر داد .

پایگاه خبری معدن نیوز- فراخوان جذب سرمایه­ گذار طرح احداث کارخانه تولید پترولیوم کک از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام شد. متقاضیان می توانند حداکثر تا 18 شهریور مدارک خود را به آدرس اعلام شده در آگهی این فراخوان ارسال کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز - عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد، تأکید کرد: قیمت‌گذاری دستوری به نوعی ایجاد اخلال در بازار است.

پایگاه خبری معدن نیوز - دولت سوئیس به شرکت‌های این کشور توصیه کرده تجارت با ایران را علی‌رغم تحریم‌های آمریکا ادامه دهند.

پایگاه خبری معدن نیوز- میزان واردات در حوزه صنعت و معدن طی دو ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب کاهش 7.8 درصدی و افزایش 50.6 درصدی داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- محققان کشور با انجام مطالعات بر روی کارخانه معدنی فسفات توانستند با استفاده از نانو حباب‌ها روشی را برای کاهش هرزروی مواد معدنی ارائه دهند.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس آمارها برزیل در ماه جولای حدود 21.2 میلیون تن سنگ آهن به چین صاادر کردد.

پایگاه خبری معدن نیوز- همزمان با فرارسیدن ١٧ مردادماه روز خبرنگار ناصر تقی زاده، مدیرعامل گل گهر طی پیامی این روز را به فعالان این عرضه تبریک گفت. متن پیام مدیرعامل شرکت معدنی وصنعتی گل گهر به شرح ذیل می باشد:

پایگاه خبری معدن نیوز- علی اکبر پوریانی، مدیر عامل شرکت سنگ آهن گهرزمین در یادداشتی روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و زحمتکشان این حوزه تبریک گفت. متن این یادداشت در ذیل درج شده است:

پایگاه خبری معدن نیوز- بهای آتی نیکل در بورس فلزات لندن در روز گذشته به 13 هزار و 850 دلار در هر تن رسید که 165 دلار بالاتر از قبل است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس هیئت عامل ایمیدرو از گشایش اعتبار جدید برای طرح زغالسنگ پروده طبس خبر داد و گفت: این ال سی مربوط به بلوک سه پروده 4 طبس است که از نیمه دهه 80 متوقف مانده بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: در دوران تحریم نباید در مسیر صادرات بخش معدن و صنایع معدنی به ویژه فولاد مانعی ایجاد شود. این بخش در عین حال جایگاه والایی در توسعه و اشتغال دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- ایمیدرو فراخوان مناقصه عمومی یک مرحله ای انتخاب پیمانکار برای تامین نیروی انسانی خدمات و پشتیبانی برگزار می کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات نسبت به خرید دو نیروگاه سمنان و شاهرود، هریک به ظرفیت تولید 324 مگاوات انرژی برق (مجموعا 648 مگاوات) از طریق هلدینگ انرژی خود اقدام کرد.