امروز: سه شنبه 9 خرداد 1396 صفحه اصلی - RSS - درباره ما - ارتباط با ما - پیوندها - همه اخبار
     آهن و فولاد

لزوم شفاف سازي قيمت در زنجيره توليد فولاد
يکشنبه 7 آبان 1391 - 5:09:37 PM
  بزرگنمایی:

پايگاه خبري معدن نيوز- وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: در زنجيره توليد فولاد نياز به شفاف سازي در قيمت ها داريم.
به گزارش معدن نيوز، مهدي غضنفري، با بيان اين مطلب اظهار داشت: شفاف سازي در فرآيند هاي اقتصادي يكي از ملزومات اصل44 قانون اساسي به شمار مي آيد از همين رو اين موضوع در زنجيره توليد فولاد نيز بايد در نظر گرفته شود.
وي که در مراسم افتتاحيه كارخانه دو ميليون تني كنسانتره سنگ آهن زرند كرمان سخن مي گفت، تاكيد كرد: در اين بخش بايد شفاف سازي در قيمت سنگ آهن،‌ محصولات مياني و محصولات نهايي صورت گيرد.
وزير صنعت،‌ معدن و تجارت همچنين با اشاره به ذخاير دو ميليارد تني مس و 1.5 ميليارد تني سنگ آهن استان كرمان تصريح کرد: علاوه بر اين با توجه به ذخيره 200ميليون تني زغالسنگ در اين منطقه، مي توان بخش قابل توجهي از مواد اوليه مورد نياز توسعه صنايع را از استان كرمان تهيه كرد.
غضنفري با برشمردن پنج حلقه توسعه فولاد شامل سنگ آهن،‌ كنسانتره،‌ گندله،‌ آهن اسفنجي و فولاد خام گفت: در حلقه نخست نعمات بيشماري در اختيار داريم و درحلقه آخر نيز كه مربوط به فولادسازي است سرمايه هاي مناسبي تزريق شده است با اين حال براي تامين مواد اوليه نيازمند سرمايه گذاري هاي جديدي هستيم تا به خودكفايي در توليد فولاد دست يابيم.
غضنفري درباره ظرفيت هاي در دست اجرا در اين حوزه گفت: هم اكنون در بخش طرح هاي توليد كنسانتره 25ميليون تن ، ‌گندله سازي 27.6 ميليون تن ،‌آهن اسفنجي 18.8ميليون تن ظرفيت جديد در ساخت است و علاوه بر اين 24پروژه نيز در قالب «مهر ماندگار» در حال اجرا است.
وزير صنعت ،‌معدن و تجارت همچنين درباره واگذاري معادن خاطرنشان کرد: معادن به عنوان انفال محسوب مي شود و بايد دقت لازم در واگذاري آن ها صورت گيرد.


جستجو
تبلیغات
شعار سال 1396
شرکت تهيه و توليد مواد معدني ايران
نمايشگاه معدن کرمان
 
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به خبرگزاری تخصصی معدن می باشد.