امروز: سه شنبه 9 خرداد 1396 صفحه اصلی - RSS - درباره ما - ارتباط با ما - پیوندها - همه اخبار
     آهن و فولاد

وزير صنعت، معدن و تجارت:
افزايش شش ميليون تني ظرفيت توليد فولاد /كنترل قيمت ها از مبادي اصلي
يکشنبه 7 آبان 1391 - 4:56:53 PM
  بزرگنمایی:

پايگاه خبري معدن نيوز-وزير صنعت ، معدن وتجارت گفت: با افتتاح كارخانه هاي جديد ظرفيت توليد فولاد كشور حدود شش ميليون تن افزايش يافته است.
به گزارش معدن نيوزمهدي غضنفري يكشنبه درمراسم افتتاح كارخانه فولادكاوه جنوب باحضور رييس جمهوري در بندرعباس افزود: ميزان سرمايه گذاري در بخش صنعت و معدن نيز از حدود پنج هزار ميليارد ريال به حدود 25هزار ميليارد ريال طي سال هاي اخير افزايش يافته است.
وزير صنعت،معدن وتجارت تصريح كرد :هم اكنون ظرفيت توليد فولاد 20 ميليون تن است و رتبه 17 جهاني را دراين حوزه بدست آورده ايم و از نظر ذخاير سنگ آهن نيز رتبه دهم متعلق به ايران است .
وي گفت:با مجموعه پروژه هاي در دست اجرا ،ايران در آينده نزديك به صادر كننده شمش فولاد تبديل مي شود .
دكتر غضنفري ظرفيت طرح هاي كنسانتره سنگ آهن درحال احداث را 25 ميليون تن اعلام كرد كه با بهره برداري از آنها ظرفيت توليد كنسانتره به 55 ميليون تن مي رسد.
غضنفري ظرفيت طرح هاي در دست اجراي گندله را نيز حدود 28ميليون تن و طرح هاي آهن اسفنجي را نزديك به 17ميليون تن اعلام كرد كه مجموع توليد اين بخش را در آينده نزديك به 48ميليون تن افزايش مي دهد.
وزير صنعت،معدن وتجارت همچنين در خصوص مركز مبادلات ارزي گفت: با اقدام دولت براي راه اندازي مركز مبادلات ارزي سامان دهي اوليه بازار انجام شده و در اين مرحله با كنترل و نظارت جدي بر بازار برخي مشكلات به وجود آمده در تراز اقتصادي برطرف مي شود.
دكتر غضنفري افزود: بازار در حال وارد شدن به فضاي جديد است و لازم است با اتخاذ تدابير مناسب از بروز بي انصافي در اين زمينه، جلوگيري شود.
وي بيان كرد:كنترل قيمت از مبادي اصلي كه شامل ارز و بورس است آغاز مي شود و ساير حلقه ها از جمله توليد كننده و بنكدار را نيز شامل مي شود.
غضنفري بااشاره به فرآيندهاي مركزمبادلات ارزي اظهارداشت:طبق تقسيم بندي انجام شده، كالاهاي اولويت ˈيك و دوˈ شامل اقلام اساسي و استراتژيك و دارويي ارز مرجع را دريافت مي كنند و فولاد و محصولات فولادي به عنوان اولويت هاي بعد از آن در رده هاي سوم و چهارم كه اولويت هاي مهم پس از يك و دو محسوب مي شوند و درحوزه توليد است ،قرار گرفته اند.
وزير صنعت معدن تجارت در بخش ديگري از سخنان خود هرمزگان را از استان هاي توانمند در مباحث صنعتي و معدني اعلام كرد كه تاكنون حدود 20هزار ميليارد ريال در فلزات اساسي سرمايه گذاري داشته كه اين رقم 84درصد سرمايه گذاري ها را تشكيل مي دهد.
وي برخورداري از 333 واحد توليدي مصنوعات كاني غير فلزي و وجود معادن غني آهن ، كرميت ،منگنز ،پتاس خاك سرخ و گچ را از مزاياي ويژه اي دانست كه اجازه مي دهد سرمايه گذاران بيشتري به هرمزگان بيايند.


جستجو
تبلیغات
شعار سال 1396
شرکت تهيه و توليد مواد معدني ايران
نمايشگاه معدن کرمان
 
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به خبرگزاری تخصصی معدن می باشد.