امروز: سه شنبه 9 خرداد 1396 صفحه اصلی - RSS - درباره ما - ارتباط با ما - پیوندها - همه اخبار
     صنايع کوچک و شهرکهاي صنعتي

مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري صنايع کوچک اعلام کرد:
رشد 80 درصدي ضمانت نامه هاي صادر شده در دولت يازدهم براي صنايع کوچک
چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 - 9:36:15 AM
  بزرگنمایی:

مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري صنايع کوچک گفت:حمايت از صنايع کوچک در قالب صدور و تمديد ضمانت نامه در دولت تدبير و اميد 80درصد بيشتر از دولت گذشته بوده است.
به گزارش معدن نيوز محمد حسين مقيسه با اشاره به برنامه ويژه دولت يازدهم براي حمايت از صنايع به ويژه کسب و کارهاي خرد و صنايع کوچک افزود: در 42 ماهه فعاليت دولت يازدهم از شهريور ماه 92 تا پايان اسفند ماه سال 95 بيش از 727 فقره ضمانت نامه براي حمايت از صنايع کوچک صادر شده است که از نظر تعداد 80 درصد و از نظرارزش ريالي 85 درصد افزايش داشته است.

وي تصريح کرد: در دولت دهم تنها 404 فقره ضمانت نامه براي واحدهاي صنعتي کوچک صادر و يا تمديد شده که مجموع ارزش اين ضمانت نامه ها 1819 ميليارد ريال بوده است اما اين رقم در دولت تدبير و اميد به  727 فقره به ارزش 3370ميليارد ريال رسيده است .

مقيسه با اشاره به ضمانت هاي صادر شده در دولت دهم و يازدهم و مقايسه آمار آنها يادآور شد:در دولت قبل و در فاصله زماني فروردين ماه 89 تا شهريور 92 تعداد ضمانت نامه هاي صادر شده براي حمايت از توليد 351 مورد بوده که 1579 ميليارد ريال ارزش داشته است که اين رقم در دولت تدبير و اميد به 552 مورد به ارزش 2531 ميليارد ريال رسيده است.

به گفته مدير عامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري کوچک ، ضمانت نامه هاي صادره در دولت يازدهم از نظر تعداد 57 درصد و از نظر ارزش 60 درصد در مقايسه با دولت دهم افزايش داشته است.

اين مقام مسوول با اشاره افزايش چشمگير تمديد ضمانت نامه در دولت يازدهم اظهار کرد: در حالي که در دولت قبل تنها 53 ضمانت نامه براي صاحبان صنايع کوچک تمديد شده بود اين آمار در دولت يازدهم با افزايش 230 درصدي به 175 فقره رسيده است.

مقيسه ادامه داد:از نظر ارزش ضمانت نامه هاي صادره نيز شاهد افزايش 249 درصدي در دولت يازدهم بوده ايم و ارزش اين ضمانت نامه از 240ميليارد  ريال در دولت دهم به 839 هزار ميليارد ريال در دولت تدبير و اميد رسيد.

وي از حمايت جدي دولت از صنايع کوچک در شهرهاي دور افتاده و محروم و نيز توسعه صنعت در اين مناطق به عنوان يکي از دستاوردهاي مهم دولت تدبير و اميد ياد کرد وافزود: در دولت يازدهم ميزان صدور و تمديد ضمانت نامه در استان هاي کرمان،سيستان و بلوچستان،خراسان جنوبي و شمالي،خوزستان و نيز استان هاي اصفهان،البرزو آذربايجان شرقي افزايش بسيار زيادي داشته اشت که نشان دهنده تلاش دولت براي حمايت از صنايع کوچک مي باشد.

مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري صنايع کوچک گفت : در حالي که تا سال 94 تنها با 4 بانک تفاهم نامه همکاري داشته ايم ، با پيگيري هاي فراوان هم اکنون اين صندوق با 18 بانک و موسسه مالي و اعتباري تفاهم نامه همکاري منعقد کرده است.

مقيسه ابراز اميدواري کرد با افزايش سرمايه صندوق ضمانت سرمايه گذاري صنايع کوچک ، ميزان صدور ضمانت نامه ها براي فعالان صنعتي کوچک در سال جاري شتابان تر از گذشته به حرکت درآيد.


جستجو
تبلیغات
شعار سال 1396
شرکت تهيه و توليد مواد معدني ايران
نمايشگاه معدن کرمان
 
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به خبرگزاری تخصصی معدن می باشد.