امروز: سه شنبه 9 خرداد 1396 صفحه اصلی - RSS - درباره ما - ارتباط با ما - پیوندها - همه اخبار
     مس و آلومينيوم

عجين شدن دانش روز با صنعت مس
سه شنبه 26 ارديبهشت 1396 - 1:23:50 PM
  بزرگنمایی:

 صنعت مس کشور همواره فرصت‌هاي فراواني را براي دانشگاه‌ها خلق کرده است. در سال‌هاي گذشته با تکيه بر سياست دانشگاه شدن صنعت، شرکت ملي صنايع مس ايران بيش از گذشته به سمت تقويت ارتباط با دانشگاه‌ها رفته است. هم‌اکنون بيش از 140 پروژۀ تحقيقاتي در امور تحقيق و توسعۀ مس منطقۀ کرمان در دست انجام است که در تمام آن‌ها دانشگاه‌هاي استان و کشور دخيل‌اند؛ اين پروژه‌ها به شکل پايان‌نامه‌هاي دانشجويي ارشد و دکتري، قرارداد تحقيقاتي و قرارداد مشاوره با استادان دانشگاه‌ها هستند.

به گزارش معدن نيوز به‌طور کلي، شرکت مس در قالب پروژه‌هاي دانشجويي، قراردادي يا مشاوره، با بيش از 50 دانشگاه و شرکت دانش‌بنيان وابسته به دانشگاه در ارتباط است. به‌علاوه، در خط توليد مس منطقۀ کرمان بيش از 20 استاد دانشگاه به‌صورت هفتگي حضور دارند و ضمن بازديد از خط، دربارۀ مسائل احتمالي به پرسنل شرکت مس مشاوره مي‌دهند.
حسن صحرايي پاريزي، مدير تحقيق و توسعۀ مس منطقه کرمان در اين زمينه مي‌گويد: «شرکت مس بيش‌ترين همکاري را در سطح کشور با دانشگاه‌ها دارد و ما تقريباً هيچ پروژه‌اي را بدون کمک دانشگاه انجام نمي‌دهيم چراکه استادان دانشگاه با علم روز عجين‌اند و مي‌توانند نوآوري‌هاي علم روز را در صنعت به ما ارائه دهند. از سوي ديگر، ما حمايت از دانشگاه‌هاي کشور را مسئوليت اجتماعي شرکت مس مي‌دانيم چون شرکت مس، يک محيط صنعتي خيلي بزرگ است و بايد امکان استفادۀ دانشگاه‌ها و دانشجويان از اين امکانات فراهم شود.»


جستجو
تبلیغات
شعار سال 1396
شرکت تهيه و توليد مواد معدني ايران
نمايشگاه معدن کرمان
 
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به خبرگزاری تخصصی معدن می باشد.