امروز: سه شنبه 9 خرداد 1396 صفحه اصلی - RSS - درباره ما - ارتباط با ما - پیوندها - همه اخبار
     استان ها

بررسي و آسيب شناسي حادثه معدن يورت در جلسه کميسيون کارگري استان
چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396 - 9:24:10 AM
  بزرگنمایی:

 دومين جلسه کميسيون کارگري شوراي تأمين استان در سال 96 با موضوع بررسي علل و آسيب شناسي حادثه معدن زغال سنگ آزادشهر و تصميم گيري پيرامون مطالبات و بيمه کارگران اين معدن، به رياست معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار برگزار شد.

به گزارش معدن نيوز "علي اصغر طهماسبي" در ابتداي اين جلسه ضمن تسليت به همه خانواده هاي داغديده، بازماندگان، جامعه کارگري و مردم شريف استان، از زحمات کليه تيم هاي امداد و نجات، ستاد مديريت بحران، نيروهاي نظامي و انتظامي و ساير عواملي که بصورت شبانه روزي در تلاش براي کشف پيکرهاي جانباختگان اين حادثه تلخ هستند، تشکر و قدرداني کرد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، گفت: پيرامون حضور رياست محترم جمهور در محل حادثه علي رغم مخالفت همه اعضاي شوراي تأمين استان ،شخص دکتر روحاني براي اظهار همدردي و پيگيري آخرين وضعيت عمليات آوار برداري اصرار داشتند و به همين دليل در محل حادثه حضور يافتند.

وي پيرامون اعتراض هاي کارگران و خانواده هاي جانباختگان اظهار کرد: به هر حال اين افراد عزيزان خود را از دست داده اند و در وضعيت روحي و رواني خوبي نيستند و اگر حرفي و اعتراضي هم بوده بايد آنها را درک کرد.

طهماسبي تأکيد کرد: علي رغم اخبار منتشر شده در فضاي مجازي و دروغ پردازي پيرامون اين موضوع، هيچيک از افراد معترض در جريان سرکشي رئيس جمهور به معدن زغال سنگ آزادشهر دستگير نشده اند .

وي تصريح کرد: اساساً سخاوت و صبوري شخص رئيس جمهور اين اجازه را نمي دهد که کسي دستگير شود و شايعاتي از اين دست در فضاي مجازي مبناي درستي ندارد.

رئيس کميسيون کارگري استان در ادامه خواستار پيگيري وضعيت بيمه و معوقات جانباختگان اين حادثه توسط دستگاههاي ذيربط شد.

طهماسبي با بيان اينکه وجود سنديکاهاي کارگري هم به نفع کارگران زحمت کش و هم به نفع دولت خواهد بود، خاطرنشان کرد: معتقديم تشکل هاي کارگري بايد در چهارچوب قوانين کشور فعاليت داشته و به عنوان نمايندگان جامعه کارگري نسبت به حق و حقوق اين قشر زحمتکش مطالبه گري داشته باشند.

در اين جلسه همچنين مقرر شد مبالغي به عنوان حق بيمه به خانواده هاي جانباختگان اين حادثه از سوي بيمه آسيا پرداخت شود.

جستجو
تبلیغات
شعار سال 1396
شرکت تهيه و توليد مواد معدني ايران
نمايشگاه معدن کرمان
 
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به خبرگزاری تخصصی معدن می باشد.