امروز: سه شنبه 9 خرداد 1396 صفحه اصلی - RSS - درباره ما - ارتباط با ما - پیوندها - همه اخبار
      گفتگوها و نشستهاي خبري

گفت‌وگويي کوتاه با مهندس «حسين آخوندي» مجري طرح توسعۀ ذوب سرچشمه
بازنگري براي توسعه
يکشنبه 17 ارديبهشت 1396 - 12:26:21 PM
  بزرگنمایی:

طرح توسعۀ ذوب مس سرچشمه، يکي از طرح‌هاي کليدي و مهم شرکت ملي صنايع مس ايران در منطقۀ کرمان است که با هدف افزايش بهره‌وري، کاهش هزينه‌ها و کاهش آلودگي زيست‌محيطي در دستور کار قرار گرفت.

چرا شرکت مس، تصميم گرفت طرح توسعۀ ذوب سرچشمه را طراحي و اجرا کند؟
طي سال‌هاي اخير، افزايش هزينه‌هاي انرژي و قوانين زيست‌محيطي سخت‌گيرانه باعث شده تا همۀ کارخانه‌هاي ذوب دنيا در فرآيند مورد استفادۀ خود بازنگري کنند. در اين زمينه، شرکت‌هاي برتر همانند اتوتک، فرآيندهاي جديد ذوب را معرفي کردند که در آن‌ها علاوه بر افزايش ظرفيت توليد، فاکتورهاي هزينه و آلودگي نيز به‌شدت مد نظر قرار گرفته است. علاوه بر اين، از عمر کارخانۀ ذوب سرچشمه، بيش از سه دهه مي‌گذرد و شرکت مس چاره‌اي نداشت که براي جلوگيري از فرسوده شدن تجهيزات کارخانۀ ذوب، طرح توسعۀ ذوب سرچشمه را برنامه‌ريزي کند تا در شرايطي که معدن با افت عيار کانس روبه‌روست، شرايط توليد را حفظ کند و بهره‌وري را در کارخانۀ ذوب افزايش دهد.

 

از همان بدو آغاز به‌کار براي شرکت مس مشخص بود که در چه نقاطي از کارخانۀ ذوب بايد اصلاحات انجام شود؟
بله، تا حدودي مشخص بود ولي براي اين‌که کار به‌صورت فني و دقيق پيش برود با همکاري مشاور خارجي شرکت اتوتک که تجربۀ بسيار خوبي در حوزۀ تکنولوژي‌هاي روز دنيا دارد، به مميزي کارخانۀ ذوب اقدام کرديم که درنهايت، اهداف اين طرح در قالب شش پروژۀ «تغيير تکنولوژي کارخانۀ ذوب از ريورب به فلش»، «پروژۀ طراحي، ساخت و نصب سيستم جديد انتقال گاز خروجي کنورتر‌ها»، «احداث کارخانۀ اکسيژن جديد»، «احداث کارخانۀ انبار کنسانترۀ جديد با هدف افزايش ذخيرۀ کنسانترۀ مورد نياز کورۀ فلش»، «احداث کورۀ آند شمارۀ چهارم» و «تعويض جرثقيل‌هاي صد تن ذوب» تعريف و زمان‌بندي شد و بر اين اساس، بازسازي و نوسازي کارخانۀ ذوب را در دستور کار قرار داديم.

 

هم‌اکنون، هرکدام از اين شش پروژه در چه وضعيتي قرار دارند؟
از ميان اين شش پروژه، سه پروژۀ احداث کارخانۀ انبار کنسانترۀ جديد، احداث کورۀ آند شمارۀ چهارم و تعويض جرثقيل‌هاي صد تن ذوب، در نيمه‌هاي سال گذشته تکميل و تحويل بهره‌بردار شد. کارخانۀ اکسيژن جديد نيز در مرحلۀ راه‌اندازي براي تأمين اکسيژن مورد نياز کورۀ فلش است و دو پروژۀ تغيير تکنولوژي کارخانۀ ذوب از ريورب به فلش و پروژۀ طراحي و ساخت و نصب سيستم جديد انتقال گاز خروجي کنورتر‌ها، در پايان سال 95 به مرحله راه‌اندازي و بهره‌برداري رسيد.

 

با توجه به اين‌که هر تغييري در پي بهبود شرايط و افزايش بهره‌وري است، با تغيير تکنولوژي ذوب از کوره‌هاي ريورب به کورۀ فلش، چه تغييراتي در فرآيند توليد، هزينه‌ها و محيط‌زيست به‌وجود خواهد آمد؟
با تغيير نوع کورۀ ذوب، راندمان توليد افزايش و ميزان مصرف انرژي و هزينه‌هاي عملياتي توليد کاهش مي‌يابد. کوره‌هاي فلش، قابليت ذوب کنسانتره با عيار پايين را دارند و با توجه به بررسي‌هاي صورت‌گرفته، بيش از 50درصد از توليد مس در دنيا با کوره‌هاي فلش انجام مي‌شود. بنابراين، با جايگزين کردن کورۀ فلش، اين مجتمع قادر است با استفاده از کنسانتره با عيار کم‌تر و استفاده از ساير تجهيزات موجود، ظرفيت توليد خود را از 120هزار تن آند مس به 282هزار تن در سال افزايش دهد.
از سوي‌ ديگر، ذوب کنسانتره با کوره‌هاي فلش از منظر مصرف انرژي و هزينه‌هاي عملياتي بسيار مقرون‌به‌صرفه و با راندمان بالايي همراه است و براي ذوب کنسانتره در اين کوره‌ها، به‌جاي سوخت‌هاي فسيلي از اکسيژن استفاده مي‌شود و با استفاده از هواي غني‌شده با اکسيژن در تکنولوژي فلش، ميزان غلظت گاز دي‌اکسيد در گازهاي خروجي افزايش مي‌يابد؛ بنابراين، امکان جذب اين گازها و توليد اسيد سولفوريک نيز فراهم مي‌شود. بنابراين، در اين مجتمع در کنار تغييرات يادشده، با احداث يک کارخانۀ توليد اسيد سولفوريک به ظرفيت 610هزار تن در سال، ميزان ظرفيت توليد اسيد مجتمع (با احتساب فاز دوم کارخانۀ اسيد موجود به ظرفيت 200هزار تن) به 810هزار تن در سال افزايش خواهد يافت. همچنين، کاهش مصرف سوخت‌هاي فسيلي و به‌تبع آن کاهش گازهاي گلخانه‌اي، از مهم‌ترين نتايج زيست‌محيطي اين پروژه است.


جستجو
تبلیغات
شعار سال 1396
شرکت تهيه و توليد مواد معدني ايران
نمايشگاه معدن کرمان
 
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به خبرگزاری تخصصی معدن می باشد.