امروز: سه شنبه 9 خرداد 1396 صفحه اصلی - RSS - درباره ما - ارتباط با ما - پیوندها - همه اخبار
     استان ها

جانشين شوراي هماهنگي مديريت بحران استان گلستان؛
مرجع صحيح تمامي اخبار معدن زغال سنگ آزاد شهر، شوراي هماهنگي مديريت بحران استان است
شنبه 16 ارديبهشت 1396 - 11:10:16 AM
  بزرگنمایی:

جانشين شوراي هماهنگي مديريت بحران استان گلستان با اشاره به اهميت اطلاع رساني در خصوص وقايع معدن«زمستان يورت»، اظهار کرد: طي چند روز گذشته شوراي هماهنگي مديريت بحران استان تلاش کرده اخبار صحيح و موثق را در اختيار مردم و رسانه ها قرار دهد و بايد توجه داشت که مرجع صحيح تمامي اخبار معدن زغال سنگ آزاد شهر، شوراي هماهنگي مديريت بحران است.
به گزارش معدن نيوز رضا مروتي در گفتگو با اين پايگاه خبري،تصريح کرد: طي ديروز و امروز اخبار مختلفي در خصوص محبوس شدن 26 نفر و يا بيرون آوردن 6 پيکر ديگر منتشر شده که به هيچ عنوان صحت ندارد.
وي افزود: تاکون پيکر 21 معدنچي جان باخته از تونل خارج شده و يک پيکر شناسايي شده ديگر هم وجد دارد که هنوز موفق به خارج کردن آن نشده ايم و همچنين بر اساس آمار شيفت هاي کاري احتمال مي دهيم که مجموعاً 35 نفر پشت آوار ها بوده اند که بر اين اساس نيروهاي امداد رسان براي يافتن 13 نفر تلاش مي کنند.
وي يادآور شد: با توجه به اينکه در 3 نقطه معدن ريزش آور وجود داشته و آوار برداري نقطه اول که حجم بالايي هم داشته در حال اتمام است، بايد آوار برداري 2 نقطه بعدي نيز انجام شود تا مشخص گردد، معدنکاران زنده اند و يا جان باخته اند.
معاون هماهنگي امور عمراني استاندار گلستان، گفت: از آنجا که عمليات امداد در معاون زغال سنگ با ديگر معادن و ديگر عمليات هاي امدادي متفاوت است نمي توان زمان دقيقي را براي پايان آن و اتمام عمليات اعلام کرد.
مروتي با اشاره به حضور گروه هاي فني از سراسر کشور براي عمليات امدادي در معدن زغال سنگ آزادشهر ، افزود:خوشبختانه جريان هوادهي به داخل معدن به خوبي در حال انجام است و غلظت گاز هاي مونوکسيد کربن و متان پايين آمده و اصلي ترين کار در حال حاضر آوار برداري با رعايت نکات ايمني است تا مبادا حادثه ديگري رخ دهد.
جانشين شوراي هماهنگي مديريت بحران استان گلستان از تمامي مردم حاضر در عرصه امداد رساني معدن «زمستان يورت» خواست از ازدحام در اين نقطه خودداري کنند و تصريح کرد: برخي افراد خانواده هاي مرتبط با حادثه که نگران وضعيت عزيزان خود هستند و اين نگراني قابل درک است اما افراد زيادي تنها براي آگاهي از موضوع در محل حضور دارند که ما به آنها اطمينان مي دهيم اخبار را بصورت صحيح از طريق رسانه ها و سيماي مرکز گلستان اعلام نماييم، لذا توجه داشته باشند که عدم ازدحام آنها سرعت امداد رساني را افزايش مي دهد.

جستجو
تبلیغات
شعار سال 1396
شرکت تهيه و توليد مواد معدني ايران
نمايشگاه معدن کرمان
 
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به خبرگزاری تخصصی معدن می باشد.